5 patarimai besirenkantiems nekilnojamojo turto teisininkus (0)

Publikuota: 2022-09-02 Kategorija: Lietuva
5 patarimai besirenkantiems nekilnojamojo turto teisininkus
Organizatorių nuotr. / 5 patarimai besirenkantiems nekilnojamojo turto teisininkus

Tiems, kam yra tekę susidurti su nekilnojamojo turto industrija, žino – tai ne tik pelningos verslo galimybės, bet ir milžiniška atsakomybė. Statybų sektorius itin dinamiškas, tad nenuostabu, kad jo teisinis reguliavimas kai kuriais aspektais nespėja su tendencijomis. Vien dėl šios priežasties modernūs statybų ir nekilnojamojo turto industrijos atstovai nuolat konsultuojasi su patyrusiais teisininkais. Toliau – 5 patarimai šiuo metu ieškantiems šioje srityje besispecializuojančių ekspertų komandos. 

Platus paslaugų spektras, arba monitoringas nuo projekto idėjos iki įgyvendinimo 

Nepriklausomai nuo to, kurioje stadijoje yra projektas, teisininkų indėlis ir patarimai yra labai svarbūs. Nekilnojamojo turto teisės specialistai gali padėti visuose etapuose – nuo idėjos vystymo ir planavimo iki sklandaus įgyvendinimo ir vėlesnės priežiūros. Tam teisininkai turi puikiai suprasti bendrą rinkos paveikslą ir atskiras jos sritis, pavyzdžiui: 

  • aplinkos apsaugos niuansus;
  • efektyvų turto valdymą;
  • įvairius sandorius ir lizingus;
  • teritorijų planavimą;
  • statybos procesus;
  • kultūros paveldo subtilybes;
  • nuomos sutarčių sudarymą;
  • naudojimo tvarkos nustatymą; 

Itin svarbus momentas – patirtis derybose ir ginčuose. Ne paslaptis, kad statybų ir nekilnojamojo turto rinkoje jų netrūksta. Todėl būsimi partneriai turėtų būti ne tik šios specifinės teisės srities žinovai, bet ir ryžtingi, didelį žinių bagažą sukaupę derybininkai, mediatoriai, ginčų sprendimo ekspertai. 

Didelis žinių ir patirties bagažas 

Buvimas skirtingų projektų dalimi ir sėkmingų sprendimų paieškos skirtingose situacijose – vienas esminių kriterijų. Patirtis unikaliuose privataus kapitalo ir viešojo valdymo subjektų projektuose leis objektyviai įvertinti galimybes ir rizikas. Būsimi teisės atstovai turi žinoti, kaip komunikuoti ne tik su partneriais, tiekėjais ir kitais suinteresuotais asmenimis, bet ir valstybinėmis institucijomis. Idealu, jei patirties bagažas sukauptas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio valstybėse. Tokie specialistai turi daug vertingų procesų optimizavimo įžvalgų, idėjų. 

Teisingas požiūris ir bendradarbiavimas 

Statybų ir nekilnojamojo turto ekspertai turi suvokti ne tik atsakomybes, bet ir suprasti, kaip ir kodėl taikomi tam tikri nuostatai. Renkantis teisininkus svarbu atkreipti dėmesį ir į jų komunikaciją, bendravimo įgūdžius ir teisingą požiūrį. Visuose etapuose turi vykti sklandus bendradarbiavimas. Tik taip galima maksimaliai sumažinti vystomo projekto teisines ir ekonomines rizikas. Jei vis dėlto kiltų nesutarimų ir tektų atstovauti verslo interesams teismuose, nėra abejonių, norėtumėte, kad juos gintų ne tik patyrusi, bet ir ryžtinga, nestandartinių sprendimų ieškanti teisininkų kontora. 

Verslo teisės ekspertai, dirbantys skirtingose srityse 

Daugeliu atvejų daugiausiai pridėtinės vertės sugeneruoti gali ne pavieniai teisininkai, bet jų komanda – advokatų kontora, kuri vienija skirtingų teisės sričių specialistus. Kartu su nekilnojamojo turto teisininkais turėtų dirbti mokesčių, finansų, konkurencijos ir kitų sričių žinovai. Kiekviena statybų ar nekilnojamojo turto įmonė, visų pirma, yra verslas. Tad čia aktualūs visi verslo teisės niuansai – nuo finansų iki mokesčių, investicijų, konkurencijos, intelektinės nuosavybės ar duomenų apsaugos. Kur kas patogiau, kai visais šiais klausimais gali konsultuoti vienoje advokatų kontoroje dirbantys specialistai. 

Nekilnojamojo turto ir statybų rinka kelia daug iššūkių, tačiau jie nebūtinai turi kainuoti daug brangaus laiko ir finansų. Tad nereikėtų taupyti renkantis patyrusius teisės ekspertus. Jie padeda ne tik tuomet, kai reikia paruošti dokumentus ar apginti interesus teisme, bet ir tuomet, kai reikia dairytis investicijų, paruošti krizių valdymo planą, optimizuoti procesus.

 Užs.Nr. 1880

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video