Rokiškio krašto garbės pilietė V. Mainelytė – tarp kandidatų į nacionalinę premiją (0)

Publikuota: 2023-09-19 Kategorija: Lietuva
Rokiškio krašto garbės pilietė V. Mainelytė – tarp kandidatų į nacionalinę premiją
V. Mainelytės asmeninio archyvo nuotr. / Mūsų krašto garbės pilietei V. Mainelytei siūloma skirti svarbiausią įvertinimą kultūros srityje.

Rugsėjo 19 dieną, antradienį, Kultūros ministerija paskelbė, kad Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai pateikti 47 kandidatai, pretenduojantys tapti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais. Tarp kandidatų – ir žinoma mūsų kraštietė aktorė, Rokiškio krašto garbės pilietė Vaiva Mainelytė.

Pasiūlė fondas

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai ją rekomendavo Vidos Ramaškienės paramos fondas.

Mūsų kraštietei V. Mainelytei, rugsėjo 5-ąją atšventusiai 70 metų jubiliejų, siūloma skirti svarbiausią įvertinimą kultūros srityje.

Tarp beveik pusšimčio kandidatų į premiją aktoriai, režisieriai, rašytojai, dailininkai ir skulptoriai, rašytojai, fotomenininkai, dailės istorikai, juvelyrai, kompozitoriai, choreografai ir šokėjai, šiuolaikinės muzikos ansamblis ir kitų meno šakų atstovai.

Ne kartą apdovanota

V. Mainelytė 1970 metais baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją (dabartinę Lietuvos muzikos ir teatro akademiją), aktoriaus meistriškumo katedrą, aktoriaus specialybę (dėstytojai Juozas Rudzinskas, Vytautas Buožis).

1969–1973 m. dirbo Šiaulių dramos, 1973–1991 m. – Lietuvos valstybinio akademinio dramos ir 1992–1997 m. – „Vaidilos“ teatrų aktore, o nuo 2006-ųjų dirba Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

Žinoma aktorė už savo vaidmenis yra ne kartą įvertinta apdovanojimais. 1982 m. ji tituluota Lietuvos nusipelniusia artiste. 1985 m. jai skirta Lietuvos valstybinė premija, 2004 m. – Vytauto Didžiojo ordino karininko kryžius.

2012 m. kraštietei įteiktas Lietuvos kino apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus „Auksinė gervė“.

Tais pačiais metais V. Mainelytė apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiojo kryžiumi.

2019 m. jai įteikta Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Už reikšmingus nuopelnus

Kaip skelbiama, premijų komisija, įvertinusi pretendentų veiklą Lietuvos kultūros ir meno kontekste, atrinks ne daugiau kaip šešis laureatus.

Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija – aukščiausias kūrėjo įvertinimas, įrodantis išskirtinį menininko braižą ir kūrybos pripažinimą.

Šis apdovanojimas skiriamas už reikšmingiausius kūrinius, sukurtus per pastaruosius septynerius metus, ir ne daugiau kaip dvi premijos gali būti skiriamos už ilgametį kūrėjo kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną.

Nacionalinės kultūros ir meno premijos yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio – šiemet tai sudaro 33,6 tūkst. eurų.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video