Seimas leido sprendimus priimti ketvirtadaliui daugiabučio savininkų (0)

Publikuota: 2022-09-29 Kategorija: Lietuva
Seimas leido sprendimus priimti ketvirtadaliui daugiabučio savininkų
Rokiškio Sirena nuotr. / Asociatyvi nuotr.

Seimas palengvino daugiabučių gyventojų susirinkimų skelbimo ir sprendimų priėmimo tvarką – antrą kartą balsuojant dėl to paties klausimo sprendimą priimti bus galima ne mažiau kaip ketvirtadalio savininkų balsais. Dabar turi balsuoti pusė ar daugiau gyventojų.  

Tokia tvarka bus taikoma, jei pirmas susirinkimas nebus įvykęs nesusirinkus daugiau kaip pusei gyventojų. 

Nauja tvarka nuo šių metų lapkričio 1-osios galios priimant sprendimus dėl daugiabučio prisijungimo prie jau veikiančios bendrijos, dėl bendrijos steigimo ir kitais klausimais.   

Seimas ketvirtadienį priėmė tokias „valstietės“ Ligitos Girskienės inicijuotas Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymo pataisas: už balsavo 122 Seimo nariai, o prieš ir susilaikiusiųjų nebuvo. 

„Valstiečių“ frakcijai priklausantis Antanas Vinkus pabrėžė, kad pataisos paskatins daugiabučių gyventojus burtis į bendrijas, kurios efektyviau gali valdyti turtą: „Bendrijos steigimas bendros nuosavybės valdymui yra ženkliai efektyvesnis ir racionalesnis būdas“. 

Tuo metu demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas Kęstutis Mažeika įsitikinęs, kad pataisos „yra tiktai lašas jūroje“, nes daugiabučių namų administravimas turi daug problemų. 

Dabar daugiabučio bendrijos steigiamasis susirinkimas yra teisėtas, kai jame dalyvauja daugiau kaip pusė butų savininkų.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video