Susitikimas EP: nuo Kinijos ir ES santykių, iki medžiais užvirtusių Lietuvos upių (0)

Publikuota: 2023-09-18 Kategorija: Lietuva
Susitikimas EP: nuo Kinijos ir ES santykių, iki medžiais užvirtusių Lietuvos upių
Rokiškio Sirena nuotr. / Regioninės šalies žiniasklaidos atstovai praėjusią savaitę buvo pakviesti į dviejų dienų seminarą EP atstovybėje Vilniuje.

Praėjusios savaitės pabaigoje Vilniuje, Europos Parlamento biuras Lietuvoje ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje organizavo seminarų sesiją šalies regioninės žiniasklaidos atstovams. Tiek pašnekovai, tiek susitikimų temos buvo itin įvairios: nuo Europos Sąjungos iššūkių ir perspektyvų, esamų ir plėtojamų santykių su Kinija iki nuvirtusiais medžiais užtvertų Lietuvos upių ir paupių.

Svarbiausia – pirmininkės kalba   

Viena svarbiausių susitikimo, kuriame dalyvavo pusšimtis skirtingų šalies regionų žiniasklaidos atstovų, metu aptartų klausimų, buvo Europos Komisijos Pirmininkės Ursulos von der Leyen praėjusią savaitę EP skaitytas metinis pranešimas. Ši kalba tapo visų dvi dienas trukusių susitikimų ir pranešimų ašimi.

Pirmojo susitikimo metu su: Asta Skaisgiryte (Lietuvos Respublikos Prezidento vyriausioji patarėja), Daiva Jakaite (EP biuro Lietuvoje vadovė), Mariumi Vaščega (Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas) bei Vaidotu Beniušiu (15min.lt vyr. redaktorius) į moderavusios žurnalistės klausimą, kaip pašnekovai vertina Pirmininkės pasisakymą, visi vienbalsiu ją įvertino, kaip pakankamai atsargią.

Dėl to buvo padaryta prielaida, jog U. von der Leyen kitų metų vasarą vyksiančiuose Pirmininko rinkimuose vėl kels savo kandidatūrą.

Nesitiki didelio aktyvumo

Prakalbus apie artėjančius EP rinkimus, portalo 15min.lt redaktoriaus V. Beniušio teigimu, tikėtis didesnio nei 20 proc. Lietuvos rinkėjų aktyvumo – neverta.

„EP rinkimai planuojami birželio 6-9 d. Jie nesutampa nei su vienais rinkimais Lietuvoje. O paskaičiavus, kitais metais gaunasi net 5 sekmadieniai, kai reikės eiti balsuoti. Ar žmonės tikrai norės visus juos skirti pareigos atlikimui..? Drįstu abejoti“, – gan pesimistiškus skaičius įvardijo portalo redaktorius. 

Tarsi paliudydamas kolegos žodžius, EK atstovybės Lietuvoje vadovas M. Vaščega priminė, kad prieš ketverius metus renkant EP, aktyvumas Lietuvoje buvo 21 proc.

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 19 d., antradienio, „Rokiškio Sirena“ numeryje. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video