„Telia“, „Tele2“ ir „Bitė“ dalyvaus pirmajame 5G ryšio aukcione (0)

Publikuota: 2021-10-25 Kategorija: Lietuva
„Telia“, „Tele2“ ir „Bitė“ dalyvaus pirmajame 5G ryšio aukcione
Rokiškio Sirena nuotr. / Telefonas, pritaikytas 5G

Trys didžiausi šalies mobiliojo ryšio operatoriai „Telia“, „Tele2“ ir „Bitė“ planuoja dalyvauti pirmadienį Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) paskelbtame pirmajame 5G ryšio, trijų 700 MHz radijo dažnių blokų aukcione, BNS patvirtino šių bendrovių vadovai.

Naudojant šiuos dažnius Lietuvoje bus diegiami naujos kartos 5G mobiliojo ryšio tinklai ir teikiamos 5G elektroninių ryšių paslaugos.

Pasak „Bitė Lietuvos“ vadovo Prano Kuisio, aukciono paskelbimas yra ilgai lauktas žingsnis prieš pradedant ilgą 5G plėtrą Lietuvoje.

„Iššūkių yra daug. Pirma, 700 MHz dažnis yra labiau vadinamasis „padengimo dažnis“. Jis nesuteiks tų privalumų, kurių klientai tikisi iš 5G, nes greičiai bus labai artimi 4G“, – BNS sakė P. Kuisys.

„Interneto spartai, minimaliam vėlinimui reikalingi aukštesni dažniai. Tam reikės naudoti 3,5 Ghz dažnius, o šių aukciono data dar nepaskelbta, nes vis dar išlieka problemų su Rusija, kuri šiuos dažnius yra pasitelkusi karinių palydovų reikmėms, kas lemia reikšmingus jų naudojimo ribojimus Lietuvos teritorijoje“, – pridūrė jis. 

Pasak „Bitės“ vadovo, kitas iššūkis – nauji reikalavimai dėl patikimų įrangos tiekėjų. 

„Tai sąlyginai nauja procedūra, tad žiūrėsime, kaip greitai, efektyviai ji veiks praktikoje. Kokią įtaką šie papildomi reikalavimai darys įrangos tiekėjų rinkai, papildomoms investicijoms – šiandien sunku pasakyti“, – teigė P. Kuisys. 

Anot jo, 5G technologijos diegimo sparta Lietuvoje priklausys ir nuo šią technologiją naudojančių įrenginių rinkoje skaičiaus.

„Šiandien išmaniųjų telefonų, palaikančių 5G technologiją skaičius mūsų klientų bazėje, yra mažiau kaip 10 procentų. Dar mažiau rinkoje 5G maršrutizatorių. 5G ryšį palaikančių įrenginių kainos šiandien yra apie 200 eurų ir aukštesnės, o, pavyzdžiui, geras 4G maršrutizatorius kainuoja apie 50-80 eurų“, – aiškino P. Kuisys. 

Pasak „Telia Lietuvos“ vadovo Dano Strombergo, diegdama 5G ryšį Lietuva vėluoja.

„Buvome vieni pirmųjų Europoje, kurie 2018 metais realiame tinkle pradėjome 5G bandymus, juos tęsiame iki šiol. Tačiau kaip šalis esame vieni paskutiniųjų Europoje, kur bus pradėtos teikti komercinės 5G paslaugos. Paskelbtas 5G aukcionas yra tikrai didelis proveržis“, – BNS teigė D. Strombergas. 

Anot jo, jau šiandien bendrovės tinkle veikia 250 ir 5G ryšį palaikančių „Ericsson“ bazinių stočių. Iš viso per dvejus metus „Telia“ planuoja atnaujinti apie du tūkstančius stočių. 

„Nelaukdami, kada bus paskelbtas dažnių aukcionas, į 5G tinklą investavome iš anksto. Vien šiemet per devynis mėnesius diegiant 5G išleidome 2,5 karto daugiau nei pernai – 18,8 mln. eurų. O į viso tinklo modernizavimą šiemet investavome 52 mln. eurų – 40 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu“ – sakė D. Strombergas. 

Pasak  jo, 5G technologija visų pirma yra daiktų interneto technologija, kuri dar tik atranda savo verslo modelius. 

„5G technologija pakeis operatorių vaidmenį. Iki šiol jie tik statė tinklus ir teikė ryšio paslaugas: skambučius, žinutes, mobilųjį internetą. Su 5G pats tinklas taps paslauga, kurį operatoriai plės, prižiūrės ir vystys, atsižvelgdami į konkrečių klientų poreikius“, – aiškino „Telia Lietuvos“ vadovas.

Pasak „Tele2“ generalinio direktoriaus Lietuvai ir Baltijos šalims Petro Masiulio, aukciono paskelbimas paskutinis žingsnis prieš pradedant realius darbus.

„Mes dalyvausime aukcione ir vos jam pasibaigus, būsim pasiruošę pradėti visus reikalingus tinklo plėtros darbus“, – BNS sakė P. Masiulis. 

Jo teigimu, diegdama 5G tinklą bendrovė bendradarbiaus su „Nokia“. 

„Centrinei 5G tinklo daliai diegti Švedijoje ir Baltijos šalyse bendradarbiaujame su „Nokia“. Jei iki šiol vėlavome su 5G plėtra, dabar, kai tai taps valstybinės reikšmės projektu, turim šansų pasivyti ir net aplenkti kitas valstybes“, – tvirtino „Tele2“ generalinis direktorius Lietuvai ir Baltijos šalims.

RRT pirmadienį paskelbtame 5G ryšio aukcione bus siūlomi trys 20 metų trukmės radijo dažnių blokai: vienas 2x10 MHz pločio ir du po 2x5 MHz pločio iš 713–733 MHz ir 768–788 MHz radijo dažnių juostų.

Pradinė kaina – 5 mln. eurų už 2x10 MHz pločio bloką ir 3 mln. eurų – už 2x5 MHz pločio bloką.

Paraiškos dėl dalyvavimo aukcione registruojamos iki 2022 metų sausio 25 dienos.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video