1,5 mln. eurų investicijos pagerins Rokiškio miesto estetinį vaizdą (0)

Publikuota: 2022-05-09 Kategorija: Aktualijos
1,5 mln. eurų investicijos pagerins Rokiškio miesto estetinį vaizdą
Rokiškio Sirena nuotr. / Dar šiemet Rokiškio elevatorius pakeis savo išorinį vaizdą.

Jau kuris laikas rokiškėnai stebi, kaip tvarkoma Rokiškio miesto pakraštyje esančio elevatoriaus išorė, kaip vyksta intensyvūs atnaujinimo darbai. Specialių statinių kompleksas grūdams laikyti sparčiai keičia savo veidą, nes į jo atnaujinimą investuota įspūdinga suma 1,5 mln. eurų.

Apie tai, kokie darbai atliekami Rokiškio elevatoriuje, ir kokie pokyčiai laukia, „Rokiškio Sirena“ pasiteiravo bendrovės „Agrokoncerno grūdai“ direktoriaus Karolio Šimo.

– Kodėl atliekama pastato išorės renovacija?

Taigi, kaip ir pastebėjo rokiškėnai, UAB „Agrokoncerno grūdai“ ėmėsi Rokiškio elevatoriaus pastato išorės remonto ir atnaujinimo darbų. Tačiau Rokiškio elevatoriaus modernizavimas prasidėjo gerokai anksčiau – prieš penkerius metus, kuomet bendrovė įsigijo Rokiškio ir Kretingos elevatorius.

Reikia pažymėti, jog Rokiškio elevatoriaus būklė įsigijimo metu buvo itin prasta. Elevatorius buvo labai nudėvėtas – panašu, kad pastatas ir įranga nebuvo atnaujinama nuo pat elevatoriaus pastatymo, t.y., kelias dešimtis metų. Mūsų bendrovė, įsigijusi Rokiškio elevatorių, matė ir kitą didelę problemą – spragas elevatoriaus apkrovimo procesuose, dėl kurių šis elevatorius niekuomet nebuvo apkraunamas, vertinant turimas talpas. Atitinkamai, nors elevatoriaus talpos siekė 140 tūkst. tonų, apkrovos pasiekdavo daugiausia 90 tūkst. tonų. Akivaizdu, kad tokia situacija lėmė iš esmės nuostolingą elevatoriaus veiklą ir vienas iš „Agrokoncerno grūdų“ uždavinių buvo užtikrinti deramą elevatoriaus apkrovą.

Kokie konkretūs darbai atliekami šiuo metu?

Dabar, iš esmės atnaujinus Rokiškio elevatoriaus įrangą ir sistemas, vyksta pastato išorės remonto darbai – visas pastatas hidroizoliuojamas, tvarkomos pastato išorės sienos, remontuojamos sienų siūlės, o pačios sienos – perdažomos. Pažymėtina, jog tinkama hidroizoliacija, be kita ko, užtikrins viso supirkto grūdų derliaus saugumą nuo lietaus ir drėgmės. Pabaigus šiuos darbus, bus galima papildomai sandėliuoti dar 25 tūkst. tonų. Šalia šių darbų „Agrokoncerno grūdai“ investuoja ir į Rokiškio elevatoriaus oro kokybę. Bendra investicijų į dulkių surinkimo sistemas suma viršija 300 tūkst. Eur.

Neabejojame, kad iš esmės atnaujintas Rokiškio elevatorius, kuris jau dabar užtikrina greitą bei operatyvų grūdų supirkimą, taps ir išoriškai patraukliu objektu, džiuginančiu rokiškėnų bei miesto svečių akis. Be to, yra svarstoma ir dėl kitų darbų – elevatoriaus kolonų sutvirtinimo, visiško mechanizmų automatizavimo beigi kai kurių grūdų perdavimo linijų remonto.

Elevatoriaus tvarkymo darbai prasidėjo iš karto po jo įsigijimo. Pirmiausia buvo sutvarkyti aplinkiniai pastatai – sandėliavimo patalpos. Kai kurie iš suremontuotų pastatų buvo pritaikyti trąšų ir augalų apsaugos priemonių sandėliavimui, tokiu būdu sudarant galimybes vietos ūkininkams čia pat įsigyti reikiamų priemonių derliaus auginimui.

Po to buvo nugriautas didžiulis cechas, kuris nebuvo naudojamas jau daug metų ir, be to, buvo avarinės, pavojingos būklės. Šio pastato vietoje dabar įrenginėjama didelė, maždaug 4000 kv. m. asfaltuota aikštelė, kuri bus naudojama būsimo grūdų derliaus priėmimo procese. 

Be abejo, buvo iš esmės suremontuotos elevatoriaus administracijos patalpos ir šiuo metu darbuotojai dirba šiuolaikiškose, gražiose bei patogiose patalpose. Buvo sutvarkyti visų pastatų ir elevatoriaus stogai, kurie iki remonto praleisdavo vandenį.

Didėlis dėmesys skirtas ir Rokiškio elevatoriaus nuotekų bei drenažo sistemų remontui, kadangi daug metų dėl apleistų drenažo sistemos įrenginių elevatorius tiesiog smego.

Atlikti ir kiti remonto bei atnaujinimo darbai – atnaujinti geležinkelio pabėgiai bei pagrindai jiems, reikalingos inžinerinės sistemos, renovuotos esamos grūdų priėmimo duobės beigi įrengtos naujos. Be to, buvo sumontuotos dar vienos automobilių svarstyklės ir tokiu būdu užtikrintas ženkliai, t.y. dvigubai, greitesnis grūdų priėmimo procesas.

Iš kokių finansavimo šaltinių atliekate elevatoriaus išorės atnaujinimą?

Visi išvardinti Rokiškio elevatoriaus remonto ir pagerinimo darbai atliekami iš nuosavų bendrovės „Agrokoncerno grūdai“ lėšų, negaunant jokios išorinės paramos. Tikime, kad sutvarkytas elevatorius bus pajėgus dirbti dar mažiausiai 30 metų.

Taigi, 2022 m. investicijos į Rokiškio elevatorių viršys 1,5 mln. eurų. Panaši suma jau investuota, atliekant aukščiau išvardintus darbus. Tikimės, jog atnaujintas elevatorius bus ekonomiškai naudingas Rokiškio kraštui bei taps objektu, vertu gyventojų pasididžiavimo.

– Ar jūsų žingsniai, didinant elevatoriaus apkrovą, pasiteisino?

Praėjus penkeriems metams po Rokiškio elevatoriaus įsigijimo, galime pasidžiaugti, jog mūsų bendrovės strategija šiame elevatoriuje – tiek dėl investicijų, tiek dėl procesų sureguliavimo, pasiteisino. Elevatoriaus transformacijos lėmė, jog šiandien Rokiškio elevatorius yra svarbus tiek Rokiškiui, tiek visam Šiaurės rytų Lietuvos regionui – Anykščių, Biržų, Ignalinos ir Kupiškio rajonų savivaldybėms.

Mūsų bendrovė – didžiausias grūdų supirkėjas Lietuvoje – jau antrus metus užtikrina pilną Rokiškio elevatoriaus apkrovą. Dar daugiau – renovavus įrangą ir sustygavus grūdų priėmimo procesus, šio elevatoriaus apkrovos viršijo 150 tūkst. tonų, t.y. buvo užtikrintas daugiau, nei vienas grūdų apsukimo proceso elevatoriuje ciklas.

– Kiek darbuotojų dirba Rokiškio elevatoriuje?

„Agrokoncerno grūdai“ džiaugiasi visu Rokiškio elevatoriaus darbuotojų – laborantų, svėrėjų, operatorių, elektrikų, šaltkalvių, inžinierių, vairuotojų ir pagalbinių darbuotojų - kolektyvu. Esame dėkingi, kad, įsigijus Rokiškio elevatorių, šie žmonės pasitikėjo nauja vadovybe ir kartu kūrė atsinaujinusio elevatoriaus sėkmės istoriją.

Mūsų bendrovė verčiasi grūdų supirkimu, valymu, rūšiavimu, džiovinimu, saugojimu bei transportavimu. Visos šios paslaugos yra teikiamos ir Rokiškio elevatoriuje, be to – kartu vykdoma ir prekyba trąšomis bei augalų apsaugos priemonėmis. Sezono, t.y. javapjūtės metu Rokiškio elevatoriuje dirba iki 45 darbuotojų.

Naudodamasis proga noriu pasakyti, kad „Agrokoncerno grūdai“ dėkoja visiems savo partneriams – žemdirbiams iš Rokiškio ir aplinkinių rajonų, kurie pasitiki mūsų bendrove. Atnaujintas Rokiškio elevatorius neabejotinai prisidės prie mūsų paslaugų kokybės gerinimo, o kartu – ir ūkininkų gerovės.

Ačiū už pokalbį.

  

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video