AB „Rokiškio sūris“ dar daugiau dėmesio skiria Rokiškio moksleivių tobulėjimui ir skatinimo fondams (0)

Publikuota: 2023-09-14 Kategorija: Aktualijos
AB „Rokiškio sūris“ dar daugiau dėmesio skiria Rokiškio moksleivių tobulėjimui ir skatinimo fondams
Asmeninio archyvo nuotr. / AB „Rokiškio sūris“ direktorius D. Trumpa linki visiems abiturientams gauti egzaminų šimtukus ir įrašyti Rokiškio rajoną į istoriją.

Viena didžiausių šalies įmonių AB „Rokiškio sūris“ sukuria ne tik daugybę darbo vietų, bet ir suteikia džiaugsmo įmonės darbuotojų vaikams bei rajono moksleiviams. Įmonėje išlaikoma ir net kelis dešimtmečius puoselėjama tradicija organizuoti Kalėdinę šventę, o šiais metais imta kurti naują – Rugsėjo 1-osios proga pinigine dovana bus pasveikinti visi, pirmą kartą mokyklos slenkstį peržengę įmonės darbuotojų vaikai.

Kuria naują tradiciją

AB „Rokiškio sūris“ direktorius Dalius Trumpa sakė, jog įmonė šiais metais pirmą kartą Rugsėjo 1-osios proga nusprendė pinigine 200 eurų išmoka pasveikinti įmonės darbuotojų vaikus, kurie pradėjo lankyti mokyklą.

„Anksčiau Mokslo ir žinių dienos proga būdavo tik simbolinės dovanėlės visiems mokyklinukams. Pagalvojome, kad išleidžiant pirmokus rūpesčių tėveliams tikrai nemažai, finansinių išlaidų – taip pat. Todėl skyrėme vienkartinę išmoką“, – apie naujai kuriamas tradicijas kalbėjo direktorius.

Anot D. Trumpos, visoje šalyje esančių įmonės filialų darbuotojų vaikų amžius – įvairus, jų priskaičiuojama apie 700. Kiek yra pirmokų, pasak direktoriaus, tiksliai bus žinoma rugsėjo pabaigoje, kai bus pateikti visi finansinei dovanai gauti pateikti prašymai.

Iki šiol pateikt devyni prašymai.

Bendrystės pradžia

Tačiau dovanos įteikiamos ne tik įmonės darbuotojų vaikams. Dėmesį ir didžiulę finansinę pagalbą iš įmonės AB „Rokiškio sūris“ jau nuo 2004 m. gauna ir Rokiškio rajono moksleiviai.

Beveik prieš du dešimtmečius, bendradarbiaujant su Rokiškio rajono savivaldybe, buvo sukurtas vienas pirmųjų gražių bendrystės projektų – įkurtas Rokiškio rajono savivaldybės tikslinio studijų rėmimo fondas.

Šio fondo esmė buvo remti nepasiturinčiose ar sunkiai besiverčiančiose šeimose augančių vaikų studijas, skiriant jiems stipendijas.

Per dešimt fondo veiklos metų (2005-2015 m.) iš Tikslinio studijų fondo išmokėta net 774 tūkst. 844,30 litų stipendijų.

Aktyviausiai fondu rokiškėnai pasinaudojo 2012 m., kai buvo išmokėtos net 96 stipendijos – 96 tūkst. litų.

Finansinė pagalba neformaliam tobulėjimui

2012-aisiais pasibaigus vieno fondo veiklai, įmonės AB „Rokiškio sūris“ finansinė injekcija Rokiškio jaunuolių tobulėjimui nesustojo.  

Tais pačiais metais, kovo 30 d., Rokiškio rajono savivaldybės tarybos sprendimu buvo sukurtas kitas, jau bendras įmonės ir rajono savivaldybės Jaunųjų talentų rėmimo fondas.

Jaunųjų talentų rėmimo programos lėšomis siekiama sudaryti galimybę jauniesiems talentams (rajono ir iš Rokiškio krašto kilusiems) dalyvauti tarptautinėse olimpiadose, konkursuose, parodose, varžybose ir kt.

Fondo veikimo principas – lygiaverčiai rajono savivaldybės ir AB „Rokiškio sūris“ fondui skiriamos sumos.

„Už“ iniciatyvas vaikams

Pasak D. Trumpos, Jaunųjų talentų rėmimo programą inicijavo rajono savivaldybė: „Noriai prisijungėme prie programos, nes tai atitinka bendrą įmonės paramos politiką. Gauname daug paramos prašymų, tačiau rimčiausiai svarstome tuos, kurie liečia vaikus: jų laisvalaikį, sportą, mokslus“.

Direktoriaus teigimu, visos šalies mastu vaikus skatinančių iniciatyvų rėmimas – neįmanomas, tačiau stengiamasi prisidėti bent tuose regionuose, kuriuose įsikūrusi pati įmonė ir kiti padaliniai.

Tačiau į klausimus, ar žino, kaip aktyviai naudojamasi šiuo fondu ir kokią sumą įmonė jau skyrė, D. Trumpa atsakė pašmaikštavimu: „Laikausi tokio principo: aš galiu visą savo laiką atiduoti įmonei, kad ji pelningai veiktų ir galėtume prisidėti finansiškai, arba galiu dirbti tą fondų administravimo darbą. Tačiau tada nebeliks laiko įmonei. Galų gale, ne dėl ataskaitų visą tai darai. Dėl jaunimo“.

Visus su fondu susijusius dokumentus, besikreipiančiųjų prašymus ir pinigų išmokėjimus, vykdo rajono savivaldybės specialistai.

Pagalba plečiant akiratį

Jaunųjų talentų rėmimo programos fondas yra planuojamas metams, o metinis fondas priklauso nuo poreikio. Paramos jauniesiems talentams dydis siekia iki 1 tūkst. 450 Eur, o išmoka tam pačiam jaunajam talentui skiriama ne daugiau kaip du kartus per kalendorinius metus.

D. Trumpos manymu, tokio fondo veikla rajonui – itin reikalinga: „Tie, kurie „išmoko“ juo naudotis, sėkmingai naudojasi ir daug kur išvažiuoja. Kalbant, pavyzdžiui, apie sporto renginius, varžybas, į kurias, jei ne ši parama, gal ir neišvažiuotų. Neįgytų tarptautinės patirties. Nes viena, kai varžaisi su draugais ir visai kas kita, kai išvažiuoji į kitą šalį. Kiek norinčiųjų juo pasinaudojo, negaliu pasakyti. Tik norėtųsi, kad jų būtų kuo daugiau“.

Pretenduojantys gauti paramą jaunuoliai turi atitikti šiuos reikalavimus: yra arba buvo Rokiškio rajono savivaldybės gyventojai, jų amžius – iki 25 m., bei vienas svarbiausių kriterijų – dalyvavę ir užėmę vieną kartą prizinę vietą respublikiniuose ar tarptautiniuose konkursuose, olimpiadose, parodose, varžybose ir kt. arba gavę įvertinimą (rekomendaciją, kvietimą).

Tenka ir papildyti

Remiantis Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus pateikta informacija, per fondo veikimo metus buvo išmokėta 56 tūkst. 737 eurai paramos. Daugiausiai paramos kreiptasi: 2015-aisiais – devynis kartus ir išmokėta 5 tūkst. 129 Eur bei 2016 m. – 7 kartus ir išmokėta 6 tūkst. 25 Eur.

„Skiriame tokią sumą, kokią skiria savivaldybė. Jei metų eigoje kreipdavosi dar kartą, nes fondas – išnaudotas, o dar yra besikreipusių rėmimo, skirdavome lėšų papildomai. Tikiu, kad parama skiriama tiems, kurie atitinka nuostatus. Gal tik jau reikėtų reklamos, priminimo apie šio fondo veiklą, nes trūksta naujų vartotojų“, – mintimis dalinosi D. Trumpa.

Bus dar vienas?

Prasidėjus naujiems mokslo metams, rajono meras Ramūnas Godeliauskas pristatė dar vieną bendrą savivaldybės ir AB „Rokiškio sūris“ planuojamą įgyvendinti projektą, dėl rajono moksleivių finansinio skatinimo už labai gerus mokymosi rezultatus.

Skatinimo fondas veiktų tuo pačiu principu, kaip ir Jaunųjų talentų: pusė sumos skirs rajono savivaldybė, pusė – įmonė AB „Rokiškio sūris“.

Jei rugsėjo 28 d. tarybos posėdyje bus pritarta šiam sprendimo projektui, jau pavasarį labai gerai – dešimtukais iš visų dalykų – mokslo metus užbaigę 5-12 klasių moksleiviai gaus 500 eurų piniginę išmoką. Numatomas skatinimas ir abiturientams: po 250 eurų piniginė išmoka už kiekvieną brandos egzaminų šimtuką.

Džiaugsmas ir rezultatu, ir pinigais

„Aš visas iniciatyvas, kurios padeda ir skatina vaikus siekti daugiau, gilinti savo žinias ir tobulėti, vertinau, vertinu ir vertinsiu teigiamai. Džiaugiuosi, kad atsiranda žmonių, kurie imasi tokių iniciatyvų. Užbaigti mokslo metus vien dešimtukais, ar gauti egzamino šimtuką nėra taip paprasta. Bet jei yra motyvacija, per tam tikrą laiką atsiranda ir asmeninis noras. Azartas“, – šypsojosi D. Trumpa.

Anot jo, įmonė AB „Rokiškio sūris“ pajėgi nors ir kiekvienam rajono abiturientui skirti minėtomis sąlygomis skirti išmoką už šimtukus: „Tegul tik abiturientai gauna šimtukus, tikrai negaila. Rokiškio rajonas būtų įrašytas į istoriją. Gal kai kurie ir sako, kad nesureikšmina šimtukų, tačiau anksčiau ar vėliau prisiminti bus tikrai gera. Manau, kad vaikams svarbus finansinis paskatinimas, bet dėmesys, viešas įteikimas – irgi“.

Užs. Nr. 2352

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video