Akibrokštas Rokiškio sportininkų apdovanojimuose: veteranas išrėžė savo kartėlį ir prizą paliko ant scenos (video+foto) (0)

Publikuota: 2022-12-07 Kategorija: Aktualijos
Akibrokštas Rokiškio sportininkų apdovanojimuose: veteranas išrėžė savo kartėlį ir prizą paliko ant scenos (video+foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio sporto apdovanojimai 2022

 

Pirmą kartą rajone vykusio geriausiųjų sportininkų pagerbimo renginyje neapsieita be incidento. Už indėlį neįgaliųjų sportui nominuotas Vidmantas Pilibaitis atsisakė apdovanojimo motyvuodamas tuo, jog jo pasiekimai yra per menkai įvertinti. Šis pasisakymas ne vienam sugadino nuotaiką, bet ne pačią šventę.

Ar akmenų mėtymas – sportas?

Didžiausią akibrokštą šventėje sukėlė už nominaciją „Metų geriausias sportininkas su negalia“ apdovanotas V. Pilibaitis. Pirmiausia, prieš lipdamas ant scenos atsiimti savo prizo, jis Rokiškio merui Ramūnui Godeliauskui atvirai mestelėjo frazę: „Dabar aš viską pasakysiu“, o įteikus piniginį prizą - 300 eurų bei simbolinę atminimo dovaną, sporto veteranas pastatė ant grindų, pats palikdamas sceną. Šis apdovanojimas sportininkui buvo skirtas už svarsčių kilnojimą ir štangos kėlimą.

„Varžyboms išleidau daugiau nei tūkstantį eurų ir ši suma negali kompensuoti patirtų išlaidų. Dalyvaujame Lietuvos ir Europos čempionatuose, varžomės su sveikaisiais. Parodome geriausius rezultatus, iškovojame prizines vietas. Jūs man paaiškinkite, ar akmenų mėtymas yra sportas, ar vakarinis žaidimas?“, – piktinosi apdovanojimais V.Pilibaitis ir pridūrė besijaučiantis nepastebėtas ir neįvertintas kartu su Rokiškio neįgaliųjių sporto klubu „Olimpija“.

Apdovanojimą jam įteikusi mero patarėja Vita Mykolaitienė pabrėžė, jog atsiradus galimybei šis įvertinimas sportininkui skirtas už indėlį sportui, kantrybę, entuziazmą, o visiems palinkėjo būti kantriems ir supratingiems.

Įteikti piniginiai prizai

Į šį renginį buvo sukviesti Rokiškio rajono sportininkai, treneriai, sporto bendruomenė, pristatyti į renginį atvykę svečiai: Rokiškio rajono savivaldybės meras R. Godeliauskas, mero pavaduotojas Tadas Barauskas, savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas, tarybos nariai Diana Meškauskienė ir Stasys Mekšėnas, savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis.

Nominacijų nugalėtojams įteikti piniginiai prizai, o „Metų sporto rėmėjui“ - simbolinė padėka.

Įteiktos nominacijos

Renginio vedėjai Aušra Gudgalienė ir Gediminas Kriovė šventinį apdovanojimų vakarą pradėjo paskelbdami nominaciją „2022 metų sporto rėmėjas“. Šiai nominacijai buvo pateikta 16 pretendentų paraiškų – fizinių ir juridinių asmenų. Nominaciją ir simbolinę atminimo dovaną A. Laužadis įteikė UAB „Rokiškio Sirena“. Atsiimdamas apdovanojimą vadovas Simonas Tuska sakė sunkiai suskaičiuojantis, kiek sporto šakų buvo paremta, o sportininkams palinkėjo gerų startų ir ateinančiais sezonais.

,,Metų fizinio ugdymo mokytojas“ išrinkta Rokiškio lopšelio-darželio ,,Pumpurėlis“ judesio korekcijos mokytoja Neringa Mikšėnienė, „Metų sporto vadybininkas“ Rokiškio rajono kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pavaduotojas ugdymui Edmundui Ščiupliui. Jiems įteikti 100 eurų piniginiai prizai ir simbolinės atminimo dovanos.

Metų sporto klubas“ nominacija skirta asociacijai ,,Rokiškio aisštoko sporto klubui“, Metų sporto komanda“ išrinkta vyrų krepšinio komanda ,,Obelių Entuziastai“ (Rokiškio rajono sporto klubas ,,Entuziastai“. Jiems įteikti piniginiai 300 eurų prizai bei simbolinės atminimo dovanos.

,Metų sporto treneris TOP 3“ nominuoti ir simbolinėmis dovanomis apdovanoti treneriai Ina Nagelė (lengvoji atletika), Gita Čečienė (dziudo, sambo) ir Giedrius Kublickas (kulkinis šaudymas). Pirmoji vieta ir piniginis 300 eurų prizas skirtas trenerei I.Nagelei.

,,Aviacijos ir techninės sporto šakos ,,Metų sportininkas TOP 3“ nominacijos ir simbolinės dovanos įteiktos Sauliui Rudokui ir Tomui Misiūnui (paramotorų slalomas) bei Renatui Jegorovui (keturračių motokrosas). Pastarasis išrinktas pirmos vietos nugalėtoju. Jam įteitas 300 eurų piniginis prizas.

 

Gausiausios sporto šakos 

Gausiausiai kandidatų paraiškų sulaukta Neolimpinių ir Olimpinių sporto šakų sportininkų nominacijoms. ,,Neolimpinės sporto šakos metų sportininkas TOP 5“ nominuoti: Domantas Barauskas (jėgos trikovė), Nojus Konstantinas Čypas (jėgos trikovė), Dainius Repšys (galiūnų sportas), Gvidas Skinderis (Muaythai), Nojus Laužadis (sambo). Simbolines dovanas nominuotiems įteikė administracijos direktorius Andrius Burnickas. 500 eurų piniginis prizas ir pirmoji vieta skirta D.Barauskui. Sportininkas, sakydamas kalbą, padėkos žodžius skyrė treneriams – Robertui Bartkevičiui, Alai Sketerienei, Anatolijui Kondratenko, draugams, su kuriais sportuoja ir palaiko, savo šeimai bei visiems susirinkusiems.

Olimpinės sporto šakos metų sportininkas TOP 10“ nominuoti ir simbolinės atminimo dovanos įteiktos sportininkams: Orintai Navikaitei (lengvoji atletika),Vaigai Čečytei (dziudo), Mažvydui Pauriui (lengvoji atletika), Vivien Danguolei Pupkevičiūtei (krepšinis), Gustei Mickytei (kulkinis šaudymas), Justui Meilui (lengvoji atletika), Brigitai Bačkei (lengvoji atletika), Aivarui Žukauskui (sunkioji atletika), Kamilei Jelenskajai (lengvoji atletika), Elingai Jakulytė (dziudo). Sportininkams apdovanojimus įteikė meras R.Godeliauskas. Geriausia „2022 metų olimpinės sporto šakos sportininke“ išrinkta Orinta Navikaitė. Jai įteiktas 500 eurų vertės piniginis prizas. Nugalėtojo kalbą sakydama O.Navikaitė savo didžiausius padėkos žodžius skyrė didelei savo šeimai, už visą sportinės karjeros palaikymą, o pasiekimais pasidalino su trenere Ina Nagele.

Apdovanojimų reikšmė

Atsakydamas į renginio vedėjų klausimą apie apdovanojimų reikšmę ir prasmę, sportininkus ir jų pasiekimus, Rokiškio rajono savivaldybės meras R. Godeliauskas pabrėžė svarbą metų pabaigoje įsivertinti pasiektus tikslus.

„Kaip taisyklė, sėkmė lydi tuos, kurie sunkiai dirba. Čia susirinkę žmonės sunkiai dirba ir yra patys geriausi. Už kiekvienų varžybų, pasiekimo ir laimėjimo slypi stipri valia, ryžtas, sunkus darbas ir sportiškas charakteris. Tai būtent tos savybės, kurios reikalingos kiekviename darbe siekiant pačių geriausių rezultatų“, – sakė R.Godeliauskas ir palinkėjo nepamiršti pagarbos oponentams, be ko sportas neįsivaizduojamas.

Meras pažadėjo, jog tokie renginiai bus organizuojami kasmet ir tai taps gražia tradicija.

Skyrė lėšas 

Šių metų pabaigoje, spalio 28 dieną, Rokiškio rajono savivaldybės taryba patvirtino Rokiškio rajono savivaldybės „Geriausių metų sportininkų“ apdovanojimų tvarkos aprašą ir skyrė lėšas apdovanojimams, kad vieną kartą į metus suburtų sportininkų bendruomenę į šventę, kurios metu būtų paminėti pasiekti reikšmingi laimėjimai.

Pirmas renginys rajone

Renginio iniciatorė ir sumanytoja, Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Diana Guzienė sakė, jog toks renginys rajone organizuojamas pirmą kartą.

„Sportininkai daug investuoja, ne tik jėgų, bet ir finansų, tad norėjosi jiems padėkoti ir nors truputį motyvuoti, kad žinotų, jog ne veltui stengiasi, kad juos pastebi ir vertina. Norisi paskatinti siekti dar didesnių pergalių, aukštesnių tikslų. Džiaugiamės, jog šiais metais biudžete atsirado pinigų ir jie buvo skirti geriausiųjų apdovanojimams. Jautėsi teigiamas valdžios požiūris šiuo klausimu, skiriant pinigus. Dar tikrai neturime tiek daug patirties, o ir pasiruošimui turėjome ribotą laiką. Didelis krūvis teko ir vertinimo komisijai – Sporto ir sveikatinimo tarybai, nes paraiškų gavome tikrai nemažai, o jie puikiai susitvarkė su šia užduotimi. Dar yra ką tobulinti ir kasmet stengsimės padaryti vis geriau ir geriau“, idėją pristatė D. Guzienė.

Paskelbus atvirą kvietimą teikti paraiškas, Rokiškio rajono savivaldybė administracija vertinimui sulaukė net 45 dalyvių paraiškų.

Renginyje šventinę nuotaiką kūrė Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų ansamblis, vadovaujamas Eugenijaus Gudonio bei moterų choras „Medeina“, vadovė Giedra Markevičienė. Šventės partneriai: Rokiškio kultūros centras ir Rokiškio rajono kultūros ir sporto centras.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video