Akiniai pagal veido formą: pasiruoškime vasaros saulei (0)

Publikuota: 2024-05-13 Kategorija: Aktualijos
Akiniai pagal veido formą: pasiruoškime vasaros saulei
pexels.com nuotr. / Asociatyvi nuotr.

Kas yra būtinas šiltojo sezono aksesuaras, kuris yra reikalingas ir tam, kad apsaugotų akis nuo žalingų UV spindulių, ir tam, kad taptų stilingo įvaizdžio akcentu? Tai, be abejonės, akiniai nuo saulės. Tad nenuostabu, jog šylant orams daugelis ima intensyviai ieškoti madingiausių saulės akinių. Tačiau verta prisiminti, kad akinių nuo saulės pasirinkimas – labai individualus ir tai, kas yra madinga ne visuomet tinka. Nuolat akcentuojama, jog saulės akiniai turi suteikti tiek kokybišką apsaugą, tiek dėvėjimo komfortą, tiek pabrėžti gražiausius veido bruožus bei asmeninį stilių. Dėl šių priežasčių jūsų veido forma atlieka vieną svarbiausių vaidmenų ieškant visapusiškai tinkančių akinių. Todėl nieko nelaukime, žvilgtelėkime į skirtingas veido formas iš arčiau ir išsiaiškinkime, kokie akiniai nuo saulės jums tinka labiau.

Kokia mano veido forma?

Kiekvieno žmogaus veidas yra unikalus, turintis tam tikrus bruožus ir savitą formą.  Būtent individuali veido forma yra vienas iš svarbiausių veiksnių, įtakojančių geriausiai tinkančių ir atrodančių akinių nuo saulės pasirinkimą. Gera žinia ta, jog tam, kad nustatytumėte savo veido formą ir pagal ją išsirinktumėte akinius, kreiptis į veidotyrininkus nereikia.  Tikėtina, kad jūsų veido forma yra viena iš šių 5  pagrindinių: ovali, apvali, kvadratinė, širdies formos ar pailga. Žinoma tai, kad veidas tobulai atitiktų šias geometrines figūras yra beveik neįmanoma. Tačiau tam, kad išsiaiškintumėte savo veido formą ir tam, kad jus papuoštų geriausiai tinkantys akiniai, atidžiai žvilgtelėkite į veidrodį:

  • Kvadratinis veidas pasižymi kampuotumu ir griežtomis linijomis.
  • Apvalus veidas yra itin simetriškas, išsiskiriantis švelniais bruožais, „minkštais“ kampais.
  • Ovalaus veido savininkai turi šiek tiek aukštesnius ir platesnius skruostikaulius.
  • Pailgas veidas yra gan ilgas ir siauras.
  • Širdelės formos veidas pasižymi plačia kakta ir smailiu smakru.

 Asociatyvi nuotrauka (pexels.com)

Kokių akinių ieškoti?

Atpažinus savo veido formą metas leistis į tinkamiausių saulės akinių paieškas. Šiuo metu akinių nuo saulės pasirinkimas itin gausus – nuo retro ir klasikinių formų iki ekstravagantiškų ir futuristinių stilių. Tai reiškia, jog suteikiama didžiulė laisvė rinktis norimo stiliaus akinius ir taip pabrėžti tiek savo kuriamą įvaizdį, tiek asmenybę. Visgi nepamirškime, veido formos svarbos ir tiksliai išsiaiškinkime, kokie akiniai tinka skirtingų veido formų savininkams.

Ovalus veidas

Turinys ovalią veido formą gali lengviau atsikvėpti, nes akinių nuo saulės pasirinkimo galimybės yra praktiškai neribotos. Ši ilga, suapvalinta veido forma leidžia išsirinkti bet kokio stiliaus akinių rėmelius: apvalius, ovalius, kvadratinius, stačiakampius, katės akių formos, ypač didelius ar plačius. Vienintelis patarimas ovalaus veido savininkams – vengti itin siaurų akinių rėmelių, nes tai gali pridėti papildomo ilgio ovaliam veidui. 

Apvalus veidas

Apvaliai veido formai puikiai tinka kampuoti, aiškių linijų akiniai. Todėl rekomenduojama atkreipti dėmesį į kvadratinius, stačiakampius, šešiakampio ar katės akių formos akinių rėmelius. Kampuoti, griežtesnių formų akiniai paryškina apvalaus veido linijas, tad veidas vizualiai atrodo ilgesnis ir plonesnis. Pasirinkus apvalius akinius nuo saulės pasiekiamas atvirkštinis variantas – veidas gali atrodyti pilnesnis nei norėtųsi.

Kvadratinis veidas

Turintys griežtesnį kvadratinį veidą, kuris pasižymi plačiu žandikauliu ir kakta, nesuklys pasirinkę suapvalintų formų akinius. Apvalūs arba ovalūs akinių rėmeliai sušvelnina ir puikiai subalansuoja ryškius veido bruožus. Taip pat kvadratinio veido savininkams puikiai tinka platesni ir didesni akiniai nuo saulės. Vengti reikėtų  stačiakampių arba kvadratinių akinių, nes pridėjus dar daugiau kampų prie ir taip kampuoto veido, veidas gali atrodyti pernelyg platus.

Širdies formos veidas

Širdies formos veidui tinka daug ir įvairių stilių akinių, nes ši veido forma laikoma viena universaliausių. Vis tik yra išskiriamos kelios akinių formos, kurios ypatingai tiks platesnę kaktą ir siauresnį smakrą turintiems žmonėms, tai – ovalūs, apvalūs, katės akių formos ir aviatoriaus stiliaus akiniai. Šių formų akiniai nuo saulės geriausiai subalansuoja širdies formos veidą ir išryškina gražiausius bruožus. Kokių akinių reikėtų nesirinkti? Kadangi šiai veido formai tinka labai daug akinių, galite drąsiai eksperimentuoti ir sau labiausiai tinkančių saulės akinių ieškoti tarp įvairiausių stilių.

Pailgas veidas

Turintys pailgą veidą dažniausiai gali didžiuotis ir ryškiais skruostikauliais, kuriuos puikiai pabrėžia apvalių ir kampuotų formų akiniai nuo saulės. Tad pailgo veido savininkams reikėtų atkreipti dėmesį į kvadratinius, apvalius arba ovalius akinių rėmelius. Šių formų akiniai ne tik dailiai išryškins gražiausius veido bruožus, bet ir prisidės prie to, jog veidas vizualiai atrodys trumpesnis. Taip pat norintiems sumažinti veido ilgį, rekomenduojama rinktis didelius akinius nuo saulės, kurie padeda sukurti mažesnio bei subtilesnio veido vaizdą.

 Asociatyvi nuotrauka (pexels.com)

Kas dar svarbu renkantis akinius nuo saulės?

Pasirinkus akinius nuo saulės pagal savo veido formą išlieka didelė tikimybė, jog ir atrodysite, ir jausitės puikiai. Tačiau verta pastebėti, jog saulės akiniai yra tas aksesuaras, kuris suteikia itin didelę laisvę eksperimentuoti, išreikšti savo asmeninį stilių ir pabrėžti savo asmenybę. Tad renkantis akinius nuo saulės svarbu pagalvoti ir apie kuriamą įvaizdį. Apsvarstykite, ar mėgstate klasikinį stilių, ar siekiate išsiskirti drąsiu bei pastebimu įvaizdžiu? Klasikinio stiliaus mėgėjams puikiai tinka neutralių, žemiškų spalvų ar švelnių pastelinių atspalvių akiniai, kurie yra lengvai derinami tiek prie klasikinės, tiek prie oficialios, tiek prie kasdienės aprangos. Rimtą ar rafinuotai elegantišką įvaizdį padės susikurti minimalistinio dizaino saulės akiniai, kurie visuomet atrodo dailiai ir subtiliai. Norintys išsiskirti, turėtų rinktis ryškių spalvų akinius nuo saulės, pasižyminčius ekstravagantiškomis ir išraiškingomis formomis. Būkite tikri, dėvėdami žaismingus katės akių formos akinius tikrai neliksite nepastebėti. Tad nepamirškite, kad saulės akiniai turi neįtikėtiną galią atskleisti jūsų asmenybę, todėl nesivaržydami rinkitės tai, kas tinka ir patinka.

Užs. nr. 2724.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video