Apdovanoti respublikinio „Metų ūkis 2023“ konkurso dalyviai ir laureatai (0)

Publikuota: 2024-02-03 Kategorija: Aktualijos
Apdovanoti respublikinio „Metų ūkis 2023“ konkurso dalyviai ir laureatai
manoukis.lt / Rokiškio krašto delegacija konkurso nugalėtojų apdovanojimo šventėje.

Penktadienį, parėjus vos savaitei po visos šalies ūkininkų streiko Vilniuje, į Mažeikius dalis Lietuvos žemdirbių rinkosi kiek linksmesnėmis nuotaikomis: čia buvo apdovanoti respublikinio konkurso „Metų ūkis 2023“ laimėtojai. Raudonu kilimu į sceną žengė 101 laureatas, iš kurių trys – Rokiškio krašto atstovai.

Beveik 300 ūkių

Konkurse iš viso dalyvavo 290 gyvybingų, tvarių ir pažangių ūkių, tačiau Mažeikių kultūros centre apdovanotas ir pagerbtas 101 konkurso „Metų ūkis 2023“ laimėtojas iš 34 šalies savivaldybių. Rokiškio rajono ūkininkams atstovavo: Gediminas Bernotas, Evaldas Baronas ir Dainius Mikalaičiūnas.

Šie ūkininkai respublikiniam konkursui buvo nominuoti praėjusių metų rudenį, po rajono žemdirbių šventės „Pažangiausias metų ūkis 2023“.  

E. Barono mišrus ūkis tąkart buvo pripažintas I-os vietos laimėtoju jaunųjų ūkininkų kategorijoje, G. Bernoto ekologinis ūkis – ekologiškai dirbančių ūkių kategorijoje, o D. Mikalaičiūnas – dirbančių daugiau nei 100 ha žemės kategorijoje.

Vienas iš geriausių

Tradiciškai konkurse renkami pirmos, antros ir trečios vietos nugalėtojai. Ir, nors visi buvo apdovanoti, visgi tarp kiek daugiau nei 20-ies pirmosios vietos laimėtojų, šiuo reikšmingu įvertinimu džiaugėsi ir rokiškėnas D. Mikalaičiūnas.

Tarp laimėtojų daugiausia turinčiųjų augalininkystės ūkį: 50.

Iš viso buvo apdovanota: 22 gyvulininkystės ir mišrios specializacijos, 4 – uogininkystės, 2 – daržininkystės, po 1 kailinių žvėrelių ir kiaulininkystės ūkį bei 9 ekologiniai ūkiai.

Šiais metais konkursas „Metų ūkis“ surengtas jubiliejinį – 30-ąjį kartą. Anot Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS), tai yra vienintelis žemės ūkio srities renginys, turintis tokią ilgą organizavimo istoriją, ir nepaisant augimo, išlaikęs esminį principą: pastebėti ūkininkus, kurie pastaraisiais metais padarė didžiausią ūkio vystymosi pažangą.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video