Apsispręsta dėl asfaltuojamų, remontuojamų kelių prioritetinių sąrašų (0)

Publikuota: 2024-03-30 Kategorija: Aktualijos
Apsispręsta dėl asfaltuojamų, remontuojamų kelių prioritetinių sąrašų
„Rokiškio Sirena“ nuotr. / Į kelių asfaltavimo prioritetinį sąrašą įtraukti 5 kelių ruožai

Patvirtintas Rokiškio r. savivaldybėje esančių valstybinės reikšmės kelių su žvyro danga asfaltavimo prioritetinis sąrašas. Jame – 5 siūlomi objektai. Savo ruožtu, surinkusi duomenis iš savivaldybių, AB „Via Lietuva“ sudarys savo prioritetinių kelių sąrašus.

Siūlė sukeisti vietomis

Pristatydamas klausimą tarybos posėdyje, Rokiškio r. savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjo pavaduotojas Augustinas Blažys sakė, kad parengtas sąrašas pakoreguotas atsižvelgiant į siūlymus komitetuose. Tačiau prieš balsuojant už sąrašą tarybos posėdyje, buvo siūloma kelio Panemunis–Kazliškis–Degeniai ruožo asfaltavimą palikti trečiuoju prioritetu, nukeliant du kelio Obeliai–Lukštai–Juodupė ruožus į ketvirtą ir penktą pozicijas. Tarybos narys Egidijus Vilimas aiškino, kad jau 20 metų keliamas klausimas dėl Panemunio kelio į Degenius, ir jis vėl nukeliamas žemyn, taigi darbai numatytu periodu net neprasidės. Anot tarybos nario, siūlymai įtraukti į sąrašą kelią iš Obelių į Lukštus atsirado žymiai vėliau. Išsakydama savo poziciją tarybos narė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė sakė pritarianti kolegai, nes šalia kelio Degeniai–Kazliškis yra daug gyvenamųjų vietovių, taigi normalus kelias gyventojams reikalingas.

Nedvariškas kelio ruožas

Dėmesio sulaukė antruoju numeriu į prioritetinių sąrašą įrašytas kelias į Ilzenbergo dvarą, tiksliau keturi su trupučiu kilometrai, kėlę siaubą ekskursijų organizatoriams ir pavieniams dvaro lankytojams. Tarybos posėdyje pasisakęs Ilzenbergo dvaro atstovas Raimundas Mickūnas aiškino, kad kelias labai reikalingas. Į Ilzenbergo dvarą investuota apie 15 mln. eurų. „Jeigu kas galvoja, kad tai yra verslo objektas, nuvažiuokit, pažiūrėkit, pasivaikščiokit. Tas kelias jau dabar yra avarinis, yra įdėtų plastmasinių pralaidų, kurios sulūš, bet kokiu atveju reikės Kelių direkcijai remontuoti“, – kalbėjo R. Mickūnas. Anot dvaro atstovo, ateityje Ilzenberge padaugės darbo vietų, eismas bus dar intensyvesnis. Šiuo metu dvare vietoj buvusio kumetyno statomas viešbutis. „Mums labai svarbu, kad galėtų privažiuoti autobusas, nes turistinės kompanijos dabar atsisako ten važiuoti dėl duobių.  Be viso to, dvaro savininkas pradėjo rekonstruoti medinę Onuškio bažnyčią, joje rasta unikalių freskų, vysta jų atkūrimo procesas. Jau yra paskirta milijonas eurų bažnyčios rekonstrukcijai, bet matau, kad nieko čia neišeis už milijoną“, – apie atkuriamus traukos objektus kalbėjo R. Mickūnas.  

Patvirtinti prioritetai

Patvirtintas sąrašas atrodo taip: I prioritetu asfaltavimui teikiamas kelio Nr. 3609 Kamajai–Jūžintai ruožas nuo 0,000 km iki 11,336 km. II prioritetas – kelio Nr. 3601 Rokiškis–Juodupė–Onuškis–Ilzenbergas ruožas nuo 25,293 km iki 30,591 km. III prioritetas – kelio Nr. 3619 Obeliai–Lukštai–Juodupė ruožas nuo 10,085 km iki 14,496 km. IV prioritetas – kelio Nr. 3619 Obeliai–Lukštai–Juodupė ruožas nuo 15,600 km iki 20,161 km. V prioritetas – kelio Nr. 3602 Panemunis–Kazliškis–Degeniai ruožas nuo 3,877 km iki 10,548 km.

Pasak A. Blažio, Rokiškio rajone yra apie 50 valstybinės reikšmės žvyrkelių ruožų, bet pagal dabartinę „Via Lietuva“ metodiką, asfaltuojami tik tie žvyrkeliai, kurių asfaltavimo ekonominis rodiklis viršija 5 proc. Taigi iš visų ruožų rajone lieka tik 7, iš kurių renkami prioritetai.  

Papildė sąrašą

Taryba patvirtino  trejų metų vietinės reikšmės kelių, gatvių ir takų remonto prioritetinį sąrašą. Jame iš viso 47 objektai – 40 iš praėjusio laikotarpio sąrašo ir 7 nauji. Sąrašas sudarytas įvertinus 51 objektą, poreikį dėl remontuotinų gatvių išsakė seniūnai. Iš naujų objektų į remontuotinų sąrašą įtrauktas Kriaunų seniūnijos vietinės reikšmės kelias Kriaunų k. Sartų g.–Priešgaisrinė tarnyba, taip pat Rokiškio miesto J. Biliūno gatvė, Obelių seniūnijos Audronių I kaimo J. Vienožinskio gatvė, Rokiškyje esantis Ryto skersgatvis ir P. Širvio gatvė, Obelių miesto Mokyklos gatvė (takas) ir Rokiškio Vilties gatvė. Į sąrašą neįtraukti objektai, kurie dėl galimo broko turi būti suremontuoti rangovo lėšomis. Vienas iš tokių – Uljanavos gatvė.

Tęsis gatvių remontai

Patvirtintas Rokiškio rajono savivaldybės kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšomis  finansuojamų vietinės reikšmės kelių 2024 sąrašas. Šiais metais Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimas išlieka panašus kaip ir praėjusiais metais, savivaldybei skiriama beveik 2,5 mln. Eur. Šiemet planuojama užbaigti pernai pradėtą kapitalinį remontą Pramonės ir Algimanto Matulkos gatvėse, laukia darbai Algirdo, Rūtų gatvėse. Juodupės miestelyje bus remontuojama Pievų gatvė, Pandėlyje – miesto M. Dagilėlio gatvė, remonto sulauks Pušų skersgatvis Rokiškyje, miesto pravažiavimas pro sodus, Rokiškio kaimiškosios seniūnijos vietinės reikšmės kelias Rokiškis–Velniakalnis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video