Ar galiu savo miške iškirsti sausuolius ir ko tam reikia? (0)

Publikuota: 2024-04-10 Kategorija: Aktualijos
Ar galiu savo miške iškirsti sausuolius ir ko tam reikia?
Rokiškio Sirena nuotr. / Miškas

Valstybinė miškų tarnyba pastaruoju metu sulaukia miškų savininkų klausimų apie galimybes išsikirsti nudžiūvusius medžius (sausuolius). Žmonės teiraujasi, kur kreiptis ir kokių dokumentų ar suderinimų tam reikia.

Valstybinė miškų tarnyba informuoja, kad iškirsti sausuolius ar vėjavartas savo miške, be abejo, galima. Jeigu ketinate juos kirsti atrankiniais sanitariniais kirtimais ir medieną naudoti savo reikmėms, tai, pagal  Privačių miškų tvarkymo ir naudojimo nuostatų  20.2 papunktį, tam netgi neprivaloma gauti leidimą kirsti mišką.

Tačiau, jei šiais kirtimais iškirstą medieną ketinate parduoti, tuomet leidimą privalote gauti. Taip pat leidimą privalote gauti Jeigu sausuolius ketinate kirsti  plynuoju  sanitariniu kirtimu. Tokiu atveju reikia kreiptis į  Valstybinę miškų tarnybą  dėl plynųjų sanitarinių miško kirtimų tikslingumo įvertinimo Jūsų miške.

Norėdamas gauti leidimą kirsti mišką ar pateikti pranešimą apie ketinimą kirsti mišką, privataus miško savininkas ar jo įgaliotas asmuo, turi elektroniniu būdu, naudodamasis  Aplinkosaugos leidimų informacine sistema (ALIS)  pateikti paraišką. Kartu su paraiška reikia pateikti ir biržės atrėžimo dokumentus (pasirašytus biržės rėžėjo el. parašu) bei kitus susijusius dokumentus.

Atkreiptinas dėmesys, kad  be leidimo ar suderinto pranešimo  galima vykdyti tik:
-    jaunuolynų ugdymo kirtimus,
-    atrankinius sanitarinius kirtimus (kai kertami tik sausuoliai ar vėjavartos),
-    kirtimus, skirtus ribinėms linijoms prakirsti
ir  tik atvejais, kai neketinama medienos parduoti.

Kilus bet kokiems klausimams ar neaiškumams, maloniai kviečiame kreiptis į  Valstybinės miškų tarnybos Konsultacijų centrą  tel. +370 670 06211.

Valstybinė miškų tarnyba yra įstaiga prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos, kuri įgyvendina valstybės politiką gamtos išteklių (miškų, augalų nacionalinių genetinių išteklių) valdymo srityje.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video