Ar socialinis darbuotojas – paklausi specialybė? (2)

Publikuota: 2021-11-25 Kategorija: Aktualijos
Ar socialinis darbuotojas – paklausi specialybė?
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Rokiškio profesinio mokymo centre socialinio darbuotojo padėjėjo specialybė labai paklausi.

Kas yra tie žmonės, kurie yra pirmoji parama žmogiškųjų negalių, nelaimių akivaizdoje? Žinoma, socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai. Nors statistika lyg ir teigia, kad tokių darbuotojų Lietuvoje priruošta keleriems metams į priekį, tačiau Rokiškio profesinio mokymo centro, kuris rengia socialinio darbuotojo padėjėjus, direktorė Diana Giedrikienė sako, kad matydama realią situaciją, ji linkusi abejoti statistika. Socialinių darbuotojų, jų padėjėjų trūkumas rinkoje yra didžiulis, o norinčiųjų studijuoti yra tiek, kad jau porą metų vietoj vienos mokinių grupės, imta rengti dvi, ir vis dar trūksta. Apie socialinių darbuotojų rengimo aktualijas kalbamės projekto „Bendradarbiavimas ir informacijos apie socialines paslaugas sklaida Rokiškio mieste“ (08.6.1-ESFA-T-927 Spartesnis vietos plėtros strategijų įgyvendinimas), kurį vykdo Socialinės paramos centras su partneriais, dėka.

Kaip pasakojo D Giedrikienė, būtent dėl didžiulio socialinių darbuotojų padėjėjo poreikio ji ėmė abejoti oficialia statistika. Mat ji teigia, kad socialinių darbuotojų yra paruošta pakankamai. „Tačiau ateina darbdaviai ir sako: darbinsime po kelis iš karto, kad tik jų būtų“, – sakė pašnekovė. O ir norinčiųjų studijuoti daug. „Galvojome, kad užteks vienos grupės. Kur tau, tiek norinčiųjų, kad jau porą metų renkame po dvi. Ir norinčiųjų mokytis nemažėja“, – pasakojo ji.

Viena vertus, paslaugų gavėjų skaičius auga: ilgėja gyvenimo trukmė, visuomenė sensta. Todėl besirūpinančių socialine parama ir pagalba specialistų kiekis taip pat auga. Kinta ir socialinė visuomenės sankloda. Jei anksčiau buvo įprasta, kad senyvais, neįgaliais žmonėmis rūpinosi jų vaikai, tai dabar, dėl didžiulės emigracijos į užsienį, o taip pat ir į didmiesčius, vis mažiau šeimų begali imtis nuolatinės atsakomybės už savo artimuosius, todėl ir ieško pagalbininkų. Greta valstybinio sektoriaus, šioje srityje puikios perspektyvos veikti ir privačiai. „Norintys prižiūrėti senelius, neįgaliuosius, gali dirbti pagal individualios veiklos pažymą. Tačiau šiai veiklai reikalinga kvalifikacija“, – sakė D. Giedrikienė. Individualios veiklos pažymos, norinčiųjų įgyti kvalifikaciją skaičius rodo, kad ši sfera iš neatlygintinos veiklos ar ekonominio šešėlio tampa sėkminga, pajamas, ir, svarbiausia, socialines garantijas teikiančia veikla. „Štai, tarkime, kaimynė dirba paromis ir padeda šalia gyvenančioms močiutėms. Laisvu nuo pagrindinio darbo metu ji gali užsiimti individualia veikla, gauti pajamų, turėti socialines garantijas“, – pavyzdžiais savo žodžius grindė pašnekovė.

O ir senyviems, ligotiems, ar tiesiog vienišiems žmonėms socialinio darbuotojo padėjėjo apsilankymas kad ir porai valandų reiškia ne tik šiltą maistą, sutvarkytus namus, nuvalytus langus ar pakūrentą krosnį. Tai ir žmogiškojo bendravimo poreikis. „Prašoma ne tik atlikti buities darbus, bet ir pabūti, pabendrauti su žmogumi, paskaityti jam knygą ar laikraštį“, – apie besikeičiantį požiūrį į socialinio padėjėjo darbą kalbėjo pašnekovė.

O nuo rugsėjo Rokiškio profesinio mokymo centras ims rengti dar vienos labai paklausios socialinės srities specialistus – slaugytojų padėjėjus.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video