Ar žemdirbiai rytoj tikrai grįš namo..? (0)

Publikuota: 2024-01-25 Kategorija: Aktualijos
Ar žemdirbiai rytoj tikrai grįš namo..?
V. Skaraičio nuotr. / Rokiškio ūkininkė E. Baronienė į mitingą vyko su sūnumi.

Šalies ūkininkų protestas Vilniuje tęsiasi. Tie, kurie antradienį sostinės gatvėse nesirikiavo su žemės ūkio technika, trečiadienį autobusais ar pavieniais automobiliai vis tiek vyko į Vilnių palaikyti ir parodyti solidarumą su kolegomis. Deja, prie protesto dalyvių prisijungę rokiškėnai parvežė ne kokių žinių ir šiandien, ketvirtadienį, vėl išvyko į Kudirkos aikštę. 

Pirmoji diena – be rezultatų  

Trečiadienį prie traktoriais į sostinę suvažiavusių kolegų jungėsi 40 autobusu Vilnių pasiekę Rokiškio krašto atstovų. Deja, po 6 val. trukusio mitinguotojų renginio, rezultatais jie nesidžiaugė ir ketvirtadienį vėl išvyko laukti palankių žinių.

„Jokių susitarimų nebuvo. Susitikti su ūkininkais atėjo Aplinkos ir Žemės ūkio ministrai, tačiau dialogo nebuvo. Ministrai nepakvietė ūkininkų atstovų tartis dėl mūsų iškeltų reikalavimų. Nors čia, mano nuomone, buvo gal ir organizatorių klaida – neieškojimas derybų ant scenos, bet lengvas „mušimas per užpakalį“. Ministrai buvo ir nušvilpti, ir sugėdinti, ir „stipriau“ jiems pasakyta. Nežinau, ar tai buvo geras sprendimas. Gal ir reikėjo griežčiau... Rezultatą: ar jie susipyko, ar spaudimas buvo gerai, pamatysime iš dalie jau ir šiandien – ar jie išdrįs dar kartą užlipti ant scenos. Bet su jais bendraujama taip, kaip jie su mumis“, – kalbėjo Rokiškio ūkininkų sąjungos pirmininkas M. Petkevičius.

Prezidento nesulaukė...

Anot pašnekovo, protesto akcijos organizatorių darbo grupė kviečia šalies valdžios atstovus: ne tik ministrus, bet ir viceministrus, patarėjus ir padėjėjus. Ketvirtadienio rytą mitingo organizatoriai viliasi susitikti su Viktorija Čmilyte-Nielsen, Prezidento Aplinkos ir infrastruktūros grupės vadovu bei vyriausiuoju patarėju Jaroslavu Neverovičiumi.

Taip pat informuota paie sušauktą neeilinį Kaimo reikalų komiteto posėdį, prie kurio jungtis žada Premjerė Ingrida Šimonytė. Anot M. Petkevičiaus, šis posėdis turėtų būti transliuojamas gyvai Kudirkos aikštėje susirinkusiems protestuotojams.

Pasiteiravus, ar Vilnių savo technika užkimšę ūkininkai per dvi protesto dienas nepateko į incidentus ir kaip juos vertina sostinės gyventojai, Rokiškio ūkininkų sąjungos pirmininkas pasidžiaugė, kad Rokiškio atstovai išlaikė ramybę ir neieškojo konfliktų.

„Incidentų iki šiol nebuvo (su M. Petkevičiumi kalbėjome ketvirtadienio rytą – aut. past.). Nors buvo pora praeivių, kurie prie mūsų sakė, kad jei reikės muštis, jie padės (juokiasi – aut. past.). Mes savo pasiekėm – parodėm, kad dalyvaujam: tiek su mūsų sąjungos atributika, tiek su karstu reklama gerai buvo“, – šypsojosi Rokiškio atstovas.

...bet visuomenė palaiko

Anot pašnekovo, kiek jam teko matyti, ūkininkų protestą sostinės verslininkai palaiko: „Dėl itin prasto oro sąlygų, žmonės eidavo sušilti į kavines. Vietos verslininkai palaiko – net išsitraukus savo termosus kavinėje, šypsosi, nedraudžia. O labiausiai man patiko, kai 6-7-okas vienoje greito maisto užkandinėje praeidamas pro mus, mes stovim su liemenėm, sako: „Sėkmės!“. Mūsų krašto ūkininkė Elena Baronienė mitinge dalyvavo su savo atžala. Pagirtinas dalykas, kad ir vaikui parodė tokį mitingą. Nes tai – tikrai istorinis įvykis. Aš nepamenu tokio mitingo. Rajonuose buvo, bet kad taip vieningai sostinėje – tikrai ne“.

Ar išvažiuos namo?

Visgi, pagrindinis klausimas – ar penktadienį, protesto akcijos leidimo laikui pasibaigus, ūkininkų technika paliks Vilnių?

„Kas toliau? Jei nieko nepasiekėm – vis tiek 26 d. važiuojam ramiai namo? O gal tada užkuriam visi traktorius ir tikrai užkemšam Vilnių?“, – klausė rokiškėnai.

„Dar šį klausimą paliekam ketvirtadienio vakarui... Yra visokių minčių, kurių, kol kas nesinori ištransliuoti. Galiu pasakyti tik tiek, kad ūkininkų kantrybė, tris paras „atstovėjus“ su traktoriais tokio oro sąlygomis, tikrai ne geležinė“. Todėl labai nuoširdžiai dėkoju mūsų ūkininkams, jų šeimoms ir juos palaikantiems, kurie ir su savo transportu atvažiavo trečiadienį į Vilnių. Pavienių, iš Rokiškio, tikrai buvo labai daug“, – sakė M. Petkevičius.

Anot jo, Vilniaus apylinkėse šiomis dienomis buvo apie 1 tūkstantį 300 sunkiosios technikos: „Tikras technikos parkas. Yra į ką pasižiūrėti. Priskaičiuoti galima iki 70-imt vilkikų ir miškovežių. Asmeniškai aš labai džiaugiuosi, kad taip „paaugo“ darbo priemonių parkas lyginant, kas buvo prieš 22 metus, kai pats pradėjau ūkininkauti. Dabar, praktiškai, kas antrame ūkyje – rimta technika“.

Lrytas.lt ir E. Streikaus nuotr. 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video