Artimiausi kelių tvarkymo darbai Rokiškyje: sankryža, žiedas ir dviračių takas (0)

Publikuota: 2022-05-04 Kategorija: Aktualijos
Artimiausi kelių tvarkymo darbai Rokiškyje: sankryža, žiedas ir dviračių takas
Rokiškio Sirena nuotr. / Per pora metų turėtų būti sutvarkyta keletas Rokiškio rajonų kelių infrastruktūros objektų.

Ar per pora metų Rokiškio rajone pagerės bent nedidelės dalies kelių būklė, parodys ateitis, tačiau jau šią vasarą turėtų prasidėti pirmieji darbai. Juos atlikus bus rekonstruota Juodupės sankryža, o vėliau pradėtas tvarkyti dviračių takas Rokiškis–Bajorai ir žiedas Rokiškis–Obeliai–Kamajai.

Atliks per vasarą

Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas sako, kad po susitikimo su Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) vadovu Remigijumi Lipkevičiumi yra viltis, jog senos, daug metų rajoną kamuojančios kai kurių kelių bėdos bus pradėtos spręsti realiai.

„Kelių direkcijoje vizitų dėl tų pačių problemų buvo daugybė, bet šįkart galime pasidžiaugti, kad jau sutarta, jog artimiausiu metu direkcija darys Juodupės sankryžos rekonstrukcijos darbų pirkimą, o patys darbai bus atlikti dar šią vasarą. Nors tokį pažadą turėjome jau pernai, tačiau LAKD nepavyko nupirkti paslaugų pagal įkainį, Todėl sutarėme, jog šį kartą pirkimas bus vykdomas konkrečiai šiam objektui“, – sakė R. Godeliauskas.

Per pora metų

Jau kurį laiką rokiškėnai praktiškai nebegali naudotis avarinės būklės dviračių taku Rokiškis–Bajorai, priklausančiu Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Šis takas senas ir visai nebetinkamas naudoti, tačiau miesto ir priemiesčio gyventojams jis yra puiki galimybė dviračiu greit pasiekti arba miestą, arba, atvirkščiai, už maždaug pustrečio kilometro esantį Bajorų kaimą.

Pasak rajono vadovo, sunku būtų suskaičiuoti kiek kartų ir kiek savivaldybės vadovų, LR Seimo narių kalbėjo apie šį pėsčiųjų–dviračių taką. Tačiau šį kartą galima pasidžiaugti, jog kalbos virsta realybe. Pasikeitus LATKD vadovybei baigtas visų Lietuvoje esančių dviračių takų inventorizavimas ir sudarytas prioritetinis rekonstrukcijos sąrašas.

Tako atkarpa šalia Juodupės gatvės ir nuo Juodupės sankryžos iki Bajorų gyvenvietės pabaigos yra 72–73 vietose tarp visų Lietuvos dviračių takų, kurių iš viso priskaičiuojama beveik 3 tūkst. – 2 896. Ar tai aukšta pozicija, ar žemai jau požiūrio reikalas, kaip ir su puse stiklinės vandens, vienam ji – puspilnė, kitam – pustuštė.

Pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos skaičiavimus ir strategiją, šis takas bus rekonstruotas iki 2024 metų. Jeigu darbai vyks pagal planą, per artimiausius pora metų turėsime atnaujintą dviračių taką, kurio ilgis yra apie 2,5 km. Likusi 7 km. ilgio tako atkarpa nuo Bajorų kaimo iki Vyžuonos ežero yra 237 vietoje.

Sankryžų rekonstrukcija

Kitąmet turėtų prasidėti ir žiedo įrengimo darbai kelyje Daugpilis–Rokiškis–Panevėžys ties posūkiu į Kamajus. Tuo pačiu planuojama pertvarkyti tame pačiame kelyje esančią sankryžą į Rokiškį. Techninio darbo projekto atnaujinimo ir projekto vykdymo priežiūros pirkimo procedūros baigtos, sudaryta sutartis su bendrove „Saugvila“. Projektavimo paslaugos pagal sutartį turi būti baigtos iki šių metų lapkričio mėn. Metų pabaigoje kelių direkcija yra suplanavusi skelbti ir darbų pirkimą, o 2023 metais jau turėtų prasidėti ir šių sankryžų rekonstrukcija.

Apsikeis gatvėmis

Tarp Rokiškio rajono savivaldybės ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos yra pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, pagal kurią numatyti miesto gatvių mainai. Šiuo metu viena dalis miesto gatvių priklauso direkcijai, o kita – savivaldybei.

Bendradarbiavimo sutartyje galioja susitarimas, jog mieste esančias gatves iš kelių direkcijos perims savivaldybė, o savivaldybė kelių direkcijai perduos aplinkkelį aplink miestą. Prieš perduodama gatves savivaldai, direkcija turi jas rekonstruoti.

Kadangi pastarajai užstrigo gatvių įteisinimo reikalai, nes Registrų centre dalis Rokiškio gatvių nebuvo įteisintos kaip objektai, kad greičiau pajudėtų šie procesai, kelių direkcija paprašė, jog savivaldybė tarpininkautų tarp miesto gyventojų ir Nacionalinės žemės tarnybos. Išsprendus šį klausimą, tikėtina, kad būtų pradėtos tvarkyti ir Rokiškio gatvės.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video