Atidaryta nauja atliekų surinkimo aikštelė (foto+video) (1)

Publikuota: 2018-10-02 Kategorija: Aktualijos
Atidaryta nauja atliekų surinkimo aikštelė (foto+video)
Monikos Meilutės nuotr. /

Spalio 2 dieną oficialiai atidaryta nauja atliekų surinkimo aikštelė. Nors, kaip juokavo atidaryme susirinkę vyrai, Pandėlio miestelyje kelininkai neleido pastatyti ženklo su nuorodomis, tačiau aikštelę atrasti pasirodė visai nesudėtinga: priartėjus Pandėlio miestelio pradžioje esančią degalinę reikia pasukti Buivėnų kryptimi ir, pavažiavus kiek daugiau nei kilometrą, pasukti į dešinę. Posūkio praleisti neleis baltas ženklas įvardinantis likusį atstumą iki galutinio tikslo.

Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Gintautas Ulys džiaugėsi, kad atliekas į aikštelę žmonės ima vežti vis aktyviau. “Per pusę praėjusio mėnesio išvežėme 90 kubų atliekų. Reikia, kad žmonės įprastų,” sakė jis. Atvykęs rajono meras Antanas Vagonis juokaudamas dėkojo: “Aš galiu jums tik padėkoti, todėl – ačiū jums labai, jog mūsų atliekas nusprendėte išsivežti į Panevėžį”.

Nors oficialiai aikštelė atidaryta tik šiandien, tačiau atliekų surinkimo punktas veikia jau nuo rugpjūčio 14 d. Tačiau, kitaip nei dabar, tuo metu į aikštelę nebuvo priimamos pavojingos atliekos. Dabar į devyniolika aikštelėje įkurtų konteinerių vežti galima gyvsidabrio turinčias atliekas, alyvą, pakuotes su pavojingomis cheminėmis medžiagomis, sorbentus, pašluostes, filtrų medžiagas, apsauginius drabužius, tepalų filtrus, naudotus kuro ir oro filtrus, tepelinius amortizatorius, statybines medžiagas, tirpiklius, rūgštis, dienos šviesos lempas, dažus, rašalą, klijus, dervas, baterijas ir akumuliatorius, nebenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, naudoti nebetinkamas padangas; betono, plytų, čerpių ir keramikos gaminių mišinius; izoliacines medžiagas, popierių ir kartoną, stiklą, tekstilės gaminius, metalus, biologiškai skaidžias ir didelių gabaritų atliekas.

Aikštelė dirba penkias dienas per savaitę: nuo antradienio iki penktadienio 9.30 – 18.30 val., o šeštadienį 9 – 15.30 val. Į aikštelę atliekos nebus priimamos pietų metu, t.y., kiekvieną atliekų surinkimo punkto darbo dieną nuo 13 iki 13.30 val.

Atvykus į atliekų surinkimo aikštelę fizinis asmuo privalo pateikti jo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę, vairuotojo pažymėjimą), kuris reikalingas kliento registravimui. Pavojingas atliekas prašoma pristatyti patogioje pakavimo formoje (išskyrus stiklinę), bei visas atliekas išrūšiuoti į ženklintus, tam skirtus konteinerius.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video