Atminties bėgimas – į Amžinybę išėjusiems kariams pagerbti (0)

Publikuota: 2021-10-29 Kategorija: Aktualijos
Atminties bėgimas – į Amžinybę išėjusiems kariams pagerbti
D Trumpos nuotr. / Atminties bėgimu 506-osos kuopos kariai savanoriai pagerbė ginklo brolių atminimą.

Savaitgalį Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-oji pėstininkų kuopos kariai demonstravo per metus įgytus įgūdžius ir žinias. Jie į pratybas rinkosi gausiai, o sėkmingai atlikę suplanuotas užduotis, prisijungė prie Lietuvos kariuomenės daliniuose vykusio Atminties bėgimo, skirto šiemet į Amžinybę išėjusiems kariams pagerbti.

Rokiškėnai kariai savaitgalį dalyvavo pratybose. Jos – ne kasdienės: šių pratybų metu tikrinta, kaip mūsų kariai per metus įsisavino žinias, įgijo įgūdžių. Deja, ne visi galėjo pademonstruoti savo žinias: nemažai rokiškėnų karių jau keletą mėnesių atlieka Taikos meto užduotis: talkina Valstybinės sienos apsaugos pareigūnams saugoti valstybinę sieną su Baltarusija.
Šiemet, kaip „Rokiškio Sirenai“ pasakojo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kuopos vadas kapitonas Sergejus Afanasjevas, karių užduotys buvo siejamos su Patrulio bazės kūrimu, maskavimosi, slapto judėjimo įgūdžių ugdymu. Visos keltos užduotys įgyvendintos, tikslai – pasiekti.


Sekmadienio rytą, grįžę po sudėtingų užduočių, rokiškėnai kariai neskubėjo ilsėtis. Jie prisijungė prie kasmetinio bėgimo „In Memoriam“, skirto pagerbti šiemet į Amžinybę išėjusiems Lietuvos kariams. Jų šiemet yra 14-ka. Bėgimo metu surinktos lėšos bus skirtos šių karių šeimoms.


Skaudžios netektys mūsų kuopą aplenkė. Tačiau Vyčio apygardos 5-oji rinktinė, kuriai priklauso 506-oji pėstininkų kuopa, neteko dviejų karių: jaunesniųjų eilinių Andriaus Liutkevičiaus bei Sauliaus Paklovanskio. Jiems ir visiems kariams atminti, rokiškėnai kariai rikiavosi prie kuopavietės Laisvės gatvėje, bėgo miesto gatvėmis pro Krašto muziejų, trumpam stabtelėjo Nepriklausomybės aikštėje.


Dėl epidemijos „In Memoriam“ bėgimas yra virtualus: kariuomenės daliniai, geros valios žmonės bėga pasirinktą distanciją, pateikia nuotraukas ar vaizdo įrašus su specialia grotažyme. Rokiškėnų karių bėgimą vaizdo siužete ir nuotraukose įamžino karys savanoris Dovydas Trumpa.


Bėgimas, kurį organizuoja LDK Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga, vyko visoje Lietuvoje ir netgi už jos ribų – ir tolimajame Malyje, ir Belgijoje, ir Ukrainoje, ir Sakartvele, ir Lenkijoje, JAV, Kanadoje ir kitose šalyse. Į bėgimą įsijungė ir Lietuvoje tarnaujantys NATO sąjungininkų kariai. Pirmą kartą toks bėgimas surengtas 2015-aisiais.


Lėšos mirusių karių šeimoms renkamos iki spalio 31 d. Vien tik per savaitgalį trumposiomis žinutėmis buvo surinkta per 7,5 tūkst. Eur.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video