Atnaujino „Rokiškio didelės šeimos kortelę“: programoje dalyvauja 14-a partnerių (0)

Publikuota: 2024-05-23 Kategorija: Aktualijos
Atnaujino „Rokiškio didelės šeimos kortelę“: programoje dalyvauja 14-a partnerių
Rokiškio Sirena nuotr. / Patikslintas „Rokiškio didelės šeimos kortelės“ partnerių sąrašas

Pagalbos sunkiai besiverčiančioms, daugiavaikėms ar vaikus su negalia auginančioms šeimoms programų apstu. Viena tokių, bendrai visoje Lietuvoje taikoma, vadinamoji, „Šeimos kortelė“. Tačiau Rokiškio savivaldybė buvo viena pirmųjų šalyje, kuri 2018 m., kartu su Alytumi, pradėjo jas taikyti. Šiais metais kortelės atnaujintos, patikslintas programoje dalyvaujančių partnerių sąrašas.

Suteikia nuolaidas

Nuolaidų programa „Rokiškio didelės šeimos kortelė“ rajone pradėta vystyti prieš šešerius metus. „Didelės šeimos kortelės“ savininkai nuolaidas teikiamoms paslaugoms ar parduodamiems produktams dabar gali gauti net 14-oje Rokiškio rajono įmonių:

10 proc. nuolaida „Pipirini pizza“ picerijoje,

15 proc. nuolaida kavinėje „Pupelė“

20 proc. nuolaida „Apetito“ picerijoje,

5 proc. nuolaida parduotuvėje UAB „Folteka“

5 proc. nuolaida IĮ „Gedita“

15 proc. nuolaida įmonės parduotuvėje „Mūsų akys“

50 proc. nuolaida Rokiškio krašto muziejuje vykdomoms edukacijoms bei Šeimos bilietui

20 proc. nuolaida Salų dvaro kultūros ir laisvalaikio rezidencijos kavinėje

20 proc. nuolaida laikraščio „Rokiškio sirena“ prenumeratai ir visiems skelbimams

15 proc. nuolaida UAB „Zirzilė“ klientų aptarnavimo skyriuje

10 proc. nuolaida Kęstučio Vanago IĮ parduotuvėje

30 proc. nuolaidą UAB „Gamus“

25 proc. nuolaida vienkartiniams Šeimos bilietams Rokiškio baseine,

10 proc. nuolaida MB „Daugvisa“ parduotuvėje „Žaislų palėpė“

„Rokiškio didelės šeimos kortelė“ galioja tol, kol šeimai priskiriamas daugiavaikės šeimos statusas. Vaikams užaugus, kortelę reikia grąžinti. Kol kas tokio atvejo dar nebuvo.

Pasirinko ne vietinę

Rokiškiui ir Alytui parodžius gerą pavyzdį, „Šeimos kortelė“ prieš ketverius metus ėmė veikti visos Lietuvos mastu. Teisę į ją šiuo metu turi 43 tūkst. Lietuvos šeimų, o pirmąja kortele naudojasi beveik 30 tūkst.

Rokiškio rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyr. specialistė Zita Čaplikienė lygiai prieš metus kalbėjo, kad rajone vos pradėjus dalinti korteles, susidomėjimas jomis buvo didelis. Tačiau 2020-aisiais Socialinei apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) ėmus kortelę taikyti respublikos mastu, gyventojai mieliau rinkosi pastarąją, kurios naudos yra taikomos visoje šalyje ir net užsienyje išsidėsčiusiems partneriams.

Domisi ir nori

Galiojančias tik Rokiškyje pernai gegužę turėjo 208 šeimos, tuo tarpu šiemet, gauti minėtą kortelę ir naudotis jos privilegijomis per pirmuosius 4 šių metų mėnesius jau panoro daugiau kaip 200 rajono šeimų.

„Per savaitę sulaukiame po 3-4 žmones, kurie ateina pasidomėti. Mūsų specialistai net pasiūlo, jei šeima atitinka kortelei gauti keliamus reikalavimus. Taip, respublikinės išlieka populiarios, nors Rokiškyje, praktiškai, nebėra tų įstaigų filialų, kurios teikia nuolaidas su „Šeimos kortele“. Yra šeimų, kurios turi abi: ir vietinės reikšmės, ir respublikinę. Gal ir patogu, juk vis tiek nuvažiuoja į didmiesčius ir tada gauna nuolaidas“, – komentavo Z. Čaplikienė.

Kiek šeimų šiuo metu turi tik Rokiškyje galiojančias korteles specialistė patikslinti negalėjo, tik skaičiavo, kad pirmuoju pirkimu (2018 m.) buvo užsakyta 500 kortelių ir šiai dienai dar ne visos paimtos.

Anot pašnekovės, pagrindinis „Rokiškio didelės šeimos kortelės“ atnaujinimas – patikslintas Rokiškyje esančių partnerių sąrašas.   

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video