Atsakome į amžiną klausimą - kaip išsirinkti augintinį? (0)

Publikuota: 2021-12-27 Kategorija: Aktualijos
Atsakome į amžiną klausimą - kaip išsirinkti augintinį?
Rokiškio Sirena nuotr. / Katė

Norėti turėti ištikimą kompanioną šalia yra natūralu - ypač, jei užmegzti gilius ir prasmingus santykius su aplinkiniais yra gana sunku. Šią dalį dauguma žmonių suvokia, tačiau, kai reikia priimti lemiamą sprendimą - išsirinkti augintinį, visa drąsa išgaruoja. Į ką reikėtų atsižvelgti tiems, kurie rimtai svarsto augintinio laikymo idėją?

Pagalvokite, ar Jūs patenkinsite augintinio poreikius

Taip, perskaitėte teisingai. Dauguma naujų šeimininkų tikisi, kad augintinis į namus atneš neišdildomų įspūdžių, bus emocinė atrama ir neturės jokių specifinių poreikių. Iš tiesų, renkantis augintinį būtina pasidomėti, ko šis gali pareikalauti. Gal tai bus specifinis maistas? Žinoma, šiuolaikinėje rinkoje atsiranda vis daugiau pasiūlymų gyvūnų mylėtojams, kad ir čia: https://www.alphazoo.lt/produkto-kategorija/katems/sausas-maistas/acana, tačiau pažiūrėkite, ar turėsite galimybę tokių prekių įsigyti. Jei norite veislinio gyvūno, pasidarykite savo namų darbus - perskaitykite pakankamai informacijos, kad galėtumėte rinktis. Žiūrėkite ne į svajonių, bet į realų gyvenimą. Jei galvojate, kad, tarkim, Sibiro haskis padės Jums numesti svorio ir paskatins judėti, šaunu, tačiau pravartu suvokti tai, kad nepakeitus savų įpročių, augintinis gali smarkiai nuliūsti ir neišnaudoti savo fizinio potencialo. Trokštantiems protingo katino, dauguma siūlo įsigyti Siamo veislės gyvūną. Pagalvokite, ar tikrai turėsite jam laiko, skirsite pakankamai dėmesio? Šios veislės gyvūnai yra labai kalbūs, neretai išsirenka vieną šeimininką ir rodo nepasitenkinimą šiam ilgai nebūnant namie. 

Apsvarstykite savo vertybes

Net jei ir atrodytų keista, mūsų moralinis pamatas gali padėti išsirinkti gyvūną. Vertinantiems nuoširdumą, gerumą ir darbštumą, pravartu rinktis augintinį iš prieglaudos. Taip ir padarysite gerą darbą, ir rasite sau tinkamą kompanioną. Kalbant konkrečiai apie rūšį, vertėtų atsižvelgti į kitus patarimus. Galų gale, dauguma žmonių nuėję į prieglaudas gana greitai išeina su tinkamu pasirinkimu vien todėl, nes pats gyvūnas pamato savo šeimininką ir jį pasitinka. Jei Jums gyvenime svarbu saugumas, tikėtina, kad rinksitės protingą gyvūną, kuris arba galėtų apsaugoti nuo pašalinių trikdžių, arba tikrai žinos, kaip elgtis pavojingose situacijose. Vokiečių aviganiai bei Bengalijos katės - saugus pasirinkimas. Trokštantiems ne tik meilaus, bet ir puikiai atrodančio kompaniono, reikėtų rinktis masyvaus kailio savininkus. Iš šunų veislių tai galėtų būti Šeltis, o iš kačių - Meino meškėnas.

Neskubėkite ir atsižvelkite į aplinkybes

Gyvūnas - ilgametis įsipareigojimas. Ar turite pakankamai lėšų jam išlaikyti, nupirkti reikiamų priežiūros priemonių ir kokybiško maisto? Atminkite, jog tinkamam jauno gyvūno vystymuisi būtinas maistingas ėdalas, koks ir yra sausas maistas šunims iš www.alphazoo.lt. Pasižiūrėkite maisto kainas, pasitarkite su veterinaru tam, kad žinotumėte, ko reikės tam tikros veislės gyvūnui. Kai kurie augintiniai turi specifinių poreikių, kurie atvers papildomų išlaidų ratą. Būtent toks kriterijus gali leisti išsirinkti augintinį - dideliems gyvūnams reikia daugiau ėdalo, ilgam kailiui būtina speciali priežiūra ir kirpimas. Taip pat reikėtų apsvarstyti ir aplinką, kurioje gyvenate. Pasidomėkite, kaip gyvūnas reaguoja į mažus vaikus, jei tokių turite, kokios grėsmės gali laukti. Taip gyvūną išsirinkti bus daug paprasčiau, o sprendimas nebus nelogiškas ir skubotas.

 

Užs. nr. 1594.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video