„Caritas“ žvakelės rokiškėnų namuose sušildė tuos, kam labiausiai reikia pagalbos (0)

Publikuota: 2021-12-31 Kategorija: Aktualijos
„Caritas“ žvakelės rokiškėnų namuose sušildė tuos, kam labiausiai reikia pagalbos
Rokiškio dekanato Caritas paskyros nuotr. / Mažos žvakelės Rokiškyje tapo didelio stebuklo ženklu.

Paskutiniąją metų dieną džiugia žinia dalinasi Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos Caritas savanoriai: kalėdinės akcijos „Gerumas mus vienija“ dėka viena rajono šeima galės džiaugtis nauja dušo kabina, o dar dvi šeimos – naujomis lovomis (baldams įsigyti lėšas skyrė visos Panevėžio vyskupijos Caritas).

Maža žvakelė – didelė pagalba

Akcija „Gerumas mus vienija“ startavo lapkričio pabaigoje, prieš pat Adventą. Tąsyk Rokiškio dekanato dekanas, Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos klebonas Eimantas Novikas, laimindamas didžiulį krepšį baltų ir raudonų Caritas akcijos žvakučių, prasitarė, kad jau keletą metų rokiškėnai jas kolekcionuoja. Šios mažos žvakelės, išlietos Vilniaus arkivyskupijos Caritas žvakių dirbtuvėlėse, beveik pusantro mėnesio buvo platinamos Caritas savanorių už simbolines aukas.

Rokiškio Caritas vedėja Dangira Šatienė neslėpė, kad prieš šiemetinę akciją dvejonių būta daug. Juk laikai sudėtingi, visuomenėje trūksta susiklausymo, tad ar žmonėms rūpės skirti laiko ir dėmesio mažai žvakelei, kad ir nedidelei aukai kitų žmonių gerovei? Tačiau praktika parodė, kad žmonių širdys atviros gerumui: žvakelės puošia daugelio rokiškėnų namus. Ir kiekvienas, įsigijęs šią žvakutę, gali pajusti, ką reiškia kad ir nedidelė auka, kad ir nedidelis indėlis. Nes žvakutė prie žvakutės, euras prie euro ir aukotojų dėka kelių šeimų gyvenimas pasikeitė neatpažįstamai. Taigi, aukotojų namuose tamsiausiomis metų naktimis šviečiančios žvakutės iš tiesų nušvietė ne tik tamsą, bet ir stokojančių žmonių gyvenimą.

Keliaus pas daugiavaikę šeimą

Rokiškėnai gali didžiuotis, kad jų surinktos lėšos tapo svajone vienišai mamai, auginančiai tris vaikučius. Už rokiškėnų suaukotas lėšas Caritas savanoriai nupirko dušo kabiną. Ji gerokai palengvins šios šeimos buitį.

Dalį visoje Panevėžio vyskupijoje aukotojų paaukotų lėšas vyskupijos Caritas organizacija skyrė dviems mūsų rajono šeimoms – vienai iš pačio Rokiškio, kitai – iš rajono, lovoms įsigyti. Taigi jau išrinkti trys labai reikalingi nauji baldai.

Iniciatyvas rokiškėnai palaikė

Didelio rokiškėnų palaikymo sulaukė ne tik akcija „Gerumas mus vienija“ bet ir kitos Caritas savanorių iniciatyvos. Rokiškėnai labai apsidžiaugė, pavyzdžiui, adventinių vainikų pynimo akcija: už auką jie pirmąjį Advento sekmadienį bažnyčioje galėjo įsigyti dailų Advento vainiką kartu su keturiomis žvakėmis. Tai buvo puikus šv. Kalėdų laukimo akcentas, tad nenuostabu, kad vainikus parapijiečiai išgraibstė akimirksniu. Kaip prasitarė D. Šatienė, idėją pasiūlė Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos vikaras kunigas Ernestas Želvys. „Aptarėme idėją, sukvietėme savanores pinti vainikų, ir štai koks puikus rezultatas“, – sakė ji. Visos už vainikus surinktos aukos bus skirtos Caritas veikloms – pagalbai labiausiai nepasiturintiems, vienišiems, neįgaliems, senyvo amžiaus žmonėms. D. Šatienė džiaugėsi ir sėkmingomis šių besibaigiančių metų „Maisto banko“ akcijomis, aukotojų gerumu. Už juos paskutiniąją metų dieną 18 val. Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje buvo aukojamos padėkos šv. Mišos.   

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video