COVID-19 protrūkis Rokiškio J. Tūbelio progimnazijoje (2)

Publikuota: 2022-01-21 Kategorija: Aktualijos
COVID-19 protrūkis Rokiškio J. Tūbelio progimnazijoje
Rokiškio Sirena nuotr. / COVID-19 protrūkis J. Tūbelio progimnazijoje

Sausio 21 d. gauta informacija, kad vienoje Rokiškio J. Tūbelio progimnazijos klasėje nuo pirmadienio iki sausio 31 d. bus mokomasi nuotoliniu būdu. Iš 29 moksleivių 7B klasėje penktadienį pamokose dalyvavo 15 vaikų. Kiek iš neatvykusių mokinių tikrai serga koronavirusine infekcija, dar bus aiškinamasi, kadangi jie turės atlikti pgr tyrimus, paimant mėginius iš nosiaryklės, kol kas dauguma duomenų gauta, remiantis greitaisiais antigenų testais.

Mokinių būklė nuolat stebima

Kaip informavo minėtos progimnazijos direktorius Zenonas Pošiūnas, mokykla laikosi taisyklės, kad mokiniams savaitgaliui įduodami greitieji antigeno testai. Sekmadienį jie atliekami namuose. Gavę teigiamus šių testų atsakymus, mokinių tėveliai informuoja mokyklą ir sprendžiama dėl kitų mokinių testavimo. Mokykloje moksleiviai testuojami trečiadieniais ir ketvirtadieniais. Panaši praktika taikoma visos Lietuvos ugdymo įstaigose, galbūt skiriasi tik testavimo mokykloje dienos. Nustačius susirgimus greitaisiais testais, sprendžiama dėl galimybės moksleiviams mokytis nuotoliniu būdu, stebima kitų moksleivių sveikatos būklė.

7B klasė kurį laiką mokysis nuotoliniu būdu

Paskutiniu metu iki sausio 21 d. progimnazijoje, kurioje iš viso mokosi 636 mokiniai, tik 4 moksleiviams buvo nustatytas COVID-19, kuris buvo patvirtintas ir pgr tyrimais. Kaip teigia atsakingų institucijų atstovai, buvo nustatyti pavieniais susirgimai – sirgo po 1 moksleivį iš skirtingų 5-8 klasių. Dabar yra įvykę staigūs pokyčiai – penktadienį vaikų tėvai informavo, kad greitaisiais antigeno testais nustatyti 6 sergantys. Jiems buvo pasireiškę peršalimą primenantys simptomai, todėl imtasi priemonių išsiaiškinti, ar tai nėra koronavirusas. Dar 3 sergantys vaikai paaiškėjo, greituosius testus jiems atlikus mokykloje. Tai jau iš viso 9 moksleiviai 7B klasėje iš minėtos progimnazijos. Diagnozės tikslumui jiems dar turės būti atlikti testai pgr metodu, imant tepinėlį iš nosiaryklės, kadangi yra spėliojimų, kad greitieji testai gali nebūti visiškai patikimi. Nuo pirmadienio Rokiškio J. Tūbelio progimnazijos 7B klasė mokysis nuotoliniu būdu. Planuojama, kad toks mokymas bus taikomas iki sausio 31 d. Pasak mokyklos direktoriaus Z. Pošiūno, jeigu tai bus reikalinga, mokykla suteiks visas priemones nuotoliniam mokymui – planšetes ir pan.

Pasak mokyklos direktoriaus, protrūkis – nemaloni staigmena

Kaip sako šios mokyklos direktorius, po mokinių šventinių atostogų buvo stebimas žymus koronaviruso atvejų sumažėjimas. Sausio 21 d. protrūkis direktoriui yra nemaloni staigmena. Žadama domėtis kitų klasių moksleivių sveikatos būkle, galimybėmis tęsti kontaktinį ugdymą. Paklaustas, ar noriai dėl mokinių testavimo pritaria jų tėveliai, Z. Pošiūnas atsakė, kad požiūrių yra visokių, tačiau tai netrukdė stebėti mokinių sergamumą bei kontroliuoti protrūkius.

Po mokinių atostogų situacija buvo smarkiai pagerėjusi

Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis patvirtino, kad po mokinių atostogų vaikų sergamumas buvo smarkiai sumažėjęs. Buvo nustatomi tik pavieniai susirgimai koronavirusu. Situacija J. Tūbelio gimnazijoje Švietimo ir sporto skyriaus vedėjui buvo netikėta.

Mokinių susirgimų skaičius ima augti paskutinėmis dienomis

Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Valentina Mickienė informavo, kad po mokinių atostogų susirgimai COVID-19 buvo tarsi dingę – rajone būdavo fiksuojami 2-3 atvejai per dieną arba apskritai nė vieno. Sausio 19 d. buvo pirma diena, kai pasiekė žinia apie 11 sergančių šia liga vaikų. Nemažai iš jų Pandėlyje – net 6. Pasak specialistės, dar nėra aiškus sausio 20 d. mokinių susirgimų skaičius, nes šie duomenys dar nėra pateikti. Ar moksleivių diagnozės pasitvirtins, dar turės būti nustatyta pgr testais, nes dėl greitųjų testų atsakymų kartais kyla abejonių. Ar didėjantys susirgusių vaikų skaičiai rodo, kad taip tęsis ir toliau, dar nėra aišku.

 Lietuvoje sergamumas koronavirusu - smarkiai išaugęs

Jeigu kalbėtume apie sergamumą tarp visų amžiaus grupių Lietuvoje, pastaruoju metu jis yra žymiai išaugęs. Rokiškio rajone sergamumas buvo didžiausias praeitų metų gruodžio mėnesį. Pasak V. Mickienės, Rokiškio rajonas tuo metu buvo pasiekęs net maždaug antrą vietą Respublikoje. Šiuo metu Rokiškio rajonas – sergamumo koronavirusu požiūriu yra saugus: Lietuvoje susirgimų vidurkis yra 2117,6 atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutines 14 parų, o Rokiškio rajone šis rodiklis – tik 770,5 atvejo. Paskutinę parą Lietuvoje oficialiai nustatyti 6478 COVID-19 atvejai, parą prieš tai susirgimų šia liga buvo virš 7000 atvejų, kai visai neseniai buvo fiksuojami keletu tūkstančių mažesni skaičiai. Tiesa, mirtingumas dėl koronaviruso nedidėja.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video