Dar dvi didelės rajono įstaigos ieško vadovų... (0)

Publikuota: 2024-05-14 Kategorija: Aktualijos
Dar dvi didelės rajono įstaigos ieško vadovų...
Rokiškio Sirena nuotr. /

Per dvi savaites Rokiškio rajono savivaldybės puslapyje pasirodė du, rokiškėnus itin dominantys, darbo skelbimai: antradienį (gegužės 7 d.) paskelbta apie Rokiškio socialinių paslaugų centro (SPC) vadovo paieškas, o vakar (gegužės 13 d.) – AB „Rokiškio komunalininkas“ valdyba paskelbė konkursą AB „Rokiškio komunalininkas“ direktoriaus pareigoms užimti. Visuomenėje jau dabar gausu įvairių interpretacijų ir galimų variantų, bet visos „kortos“ atverstos bus, geriausiu atveju, kitą mėnesį.

Sujungti nutarė pavasarį

Dar kovo mėn. posėdžiavusi Rokiškio rajono savivaldybės taryba pritarė sprendimo projektui dėl dviejų įstaigų: SPC ir Obelių socialinių paslaugų namų, sujungimo. Pristatydami projektą rengėjai teigė, kad išliks visos iki šiol teiktos paslaugos bei bus išsaugota dauguma įstaigose dirbančių darbuotojų. Visgi, abiejų įstaigų direktorės bus atleistos ir skelbiamas naujas konkursas reorganizuotos įstaigos vadovo pareigoms užimti.

Iš karto po sprendimo priėmimo kalbintų SPC direktorės Jolantos Paukštienės ir Obelių socialinių paslaugų namų vadovės Elonos Adomavičienės nuomonės buvo skirtingos.

J. Paukštienė situaciją priėmė paprastai teigdama, kad įstaiga yra tik vykdytoja, o sprendimus priima steigėjas – savivaldybė. Paklausta, ar po reorganizavimo dalyvaus konkurse vadovės postui užimti, pašnekovė tikino nieko dar neplanuojanti.

Tuo tarpu E. Adomavičienė neslėpė, kad tokios permainos nebuvo lauktos ir iš karto neatmetė galimybės dalyvauti konkurse vadovo pareigoms užimti. Tokį požiūrį ji motyvavo tuo, kad turi nemažą darbo patirtį ir jausdama kolektyvo palaikymą nenorėtų jo nuvilti.

Paaiškės kitą mėnesį

Pretendentų, norinčių ir atitinkančių SPC vadovo postui užimti keliamus reikalavimus, dokumentų teikimas vyksta per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą iki gegužės 22 d.

Svarbiausi kriterijai: asmuo turi turėti ne žemesnį kaip aukštąjį universitetinį išsilavinimą; ne mažesnę kaip 3 metų vadovaujamo darbo patirtį ir ne mažesnę kaip 2 metų darbo patirtį socialinio darbo srityje.

Pretendentų atrankos būdas – testas žodžiu, kurio metu kandidatai turės pristatyti ir įstaigos veiklos planą. Atrinktas pretendentas įstaigai vadovaus 5-erius metus – vieną kadenciją.  

Rajono savivaldybės Teisės ir personalo skyriaus vedėja Regina Strumskienė sakė, kad praėjus lygiai savaitei – gegužės 14-ąją – kandidatų dokumentų tikrinti dar neprireikė: „Pateiktus dokumentus reikia sutikrinti. Tą pirmiausia daro specialistai, aš užtvirtinu. Iki šios dienos tokio prašymo dar negavau, o išsamiau – jau yra kandidatų ar ne – nesidomėjau. Laiko iki 22 dienos dar tikrai nemažai laiko. Tuo labiau, jog yra reikalavimas parengti veiklos programą, o gerai ją paruošti, ne bet kaip, per pusę dienos nepavyks. Reikia įsigilinti, susipažinti“.

Pašnekovės teigimu, kas vadovaus reorganizuotai įstaigai paaiškėti turėtų birželio mėn. pradžioje.

Irgi reikia kito vadovo

Balandžio 30 d. be direktoriaus likusiai AB „Rokiškio komunalininkas“ taip pat ieškoma vadovo. Bendrovės valdyba skelbia konkursą direktoriaus pareigoms užimti: atrinktas kandidatas dirbs pagal terminuotą darbo sutartį, nuo sutarties sudarymo dienos 5-erių metų kadenciją.

Pretendentų į vadovo postą dokumentai priimami nuo gegužės 13 d. iki birželio 5 d., o konkurso atrankos būdas – testas žodžiu ir bendrovės vadovo veiklos programos pristatymas.

Dokumentus pretendentai gali teikti asmeniškai AB „Rokiškio komunalininkas“ valdybai (valdybos pirmininkei Reginai Strumskienei arba el. p.: r.strumskiene@rokiskis.lt) arba siųsti juos registruotu laišku, nurodant, kad dokumentai skirti AB „Rokiškio komunalininkas“ valdybai.

Paliko po dviejų metų

Primename, kad AB „Rokiškio komunalininkas“ dvejus metus vadovavęs Vladas Janulis postą paliko paskutiniąją balandžio dieną, o prašymą atleisti iš darbo valdybos pirmininkei įteikė balandžio mėn. pradžioje.

Apie savo sprendimą, kodėl po 26-erių metų įstaigoje ir dvejų metų vadovavimo ryžosi tokiam žingsniui, V. Janulis nekomentavo sakydamas, kad tai lėmė asmeninės priežastys.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video