Dėl pokyčių Registrų centre notarai dvi dienas negalės tvirtinti dalies sandorių (0)

Publikuota: 2021-12-29 Kategorija: Aktualijos
Dėl pokyčių Registrų centre notarai dvi dienas negalės tvirtinti dalies sandorių
Rokiškio Sirena nuotr. / Notarų biuras

ėl valstybės įmonės Registrų centro vidinių technologinių pertvarkymų notarai dvi dienas – 2021 m. gruodžio 31-ąją ir 2022 sausio 3-ąją – negalės tvirtinti hipotekos (įkeitimo) sandorių.

„Atsiprašome klientų, kurių pageidaujamus hipotekos (įkeitimo) veiksmus iš gruodžio 31 ir sausio 3 dienų teks perkelti į kitą dieną. Tikimės, kad registrų pertvarkymo darbai nekliudys kitų notarinių veiksmų atlikimui, ir reorganizuoti valstybiniai registrai 2022-siais metais veiks patikimai“, - sako Lietuvos notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis.

VĮ Registrų centras informavo Notarų rūmus, kad 2021 m. gruodžio 31 d. – 2022 m. sausio 4 d. vykdys esminius Hipotekos registro likvidavimo ir šio registro duomenų migravimo į reorganizuotus Nekilnojamojo turto registrą ir Sutarčių ir teisių suvaržymų registrą darbus.

Todėl nuo 2021 m. gruodžio 30 d. 18 val. iki 2022 m. sausio 4 d. 7 val. nebus galimybės pateikti duomenų apie patvirtintus hipotekos (įkeitimo) sandorius. Taigi, dvi darbo dienas – gruodžio 31 d. ir sausio 3 d. notarai negalės tvirtinti hipotekos (įkeitimo) sandorių, nes nebus galimybės jų įregistruoti registre. Paprastai kredito davėjas išmoka paskolą tik tada, kai hipotekos (įkeitimo) sandoris įregistruojamas registre.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video