Dėl skundų apie palaidus šunis ant kojų buvo sukeltos tarnybos (foto) (0)

Publikuota: 2022-11-26 Kategorija: Aktualijos
Dėl skundų apie palaidus šunis ant kojų buvo sukeltos tarnybos (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Pagrandžiuose atvykusius pasitiko draugiška kalytė.

Trečiadienio popietę Pagrandžiuose ir Parokiškėje apsilankė neįprasta delegacija: policijos pareigūnai bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, lydimi Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūnės Dalios Janulienės. Taip sureaguota į nusiskundimus dėl šiuose kaimuose lakstančių palaidų, neprižiūrimų šunų, kurie puldinėja ir gąsdina aplinkinių sodybų bei kaimų gyventojus.

Kreipėsi į tarnybą

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Panevėžio departamento Rokiškio skyrius  sulaukė vieno skundo apie šunis Pagrandžių kaime.

Kaip „Rokiškio Sirenai“ sakė Rokiškio skyriaus vedėjas Laimutis Ragaišis, Pagrandžiuose į nurodytą sodybą atvykę pareigūnai vietoje dviejų šunų, apie kuriuos buvo sakoma skunde, rado vieną linksmą, draugišką ir gerai nupenėtą juodai baltą kalytę, smagiai pasitikusią atvykėlius. Ji leidosi glostoma ir apžiūrinėjama. Šuniuko šeimininkas aprodė namą, kuriame šiuo metu jis laiko kalytę ir jai skirtus dubenis su maistu: kaulais ir makaronais.

„Mums sakė, kad čia laksto du palaidi šunys, tačiau dabar matome, kad gyvena viena čipuota, sterilizuota kalytė, kuri gerai primaitinta, net sakyčiau, kad ji per daug nušerta. Aišku, jog šuniukas mylimas, neskriaudžiamas, nors šeimininkas ir gyvena be elektros“, – kalbėjo Sandra Leikaitė iš VMVT Panevėžio departamento Rokiškio skyriaus.

Rastas tik vienas

Pasak Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūnės D. Janulienės, su specialiosiomis tarnybomis ji jau antrą kartą vyksta į šią sodybą Pagrandžiuose.

„Pernai čia buvo du šuniukai. Tuomet šeimininkas žadėjo juos prisirišti, paruošti būdą. Dabar radome tik vieną kalytę, yra būda, žinoma, matome, kad tokiu oru gyvūnėlis laikomas name“, – sakė D. Janulienė.  

VMVT Panevėžio departamento Rokiškio skyriaus vedėjas L. Ragaišis papildė, kad po paskutinio nusiskundimo dėl šuns laikymo šeimininkas kalytę sterilizavo, paženklino ir paskiepijo nuo pasiutligės, tad buvo padaryta akivaizdi pažanga. Po apsilankymo nuspręsta, kad šeimininkas ir jo elgesys su gyvūnu bus stebimas.

Pateikė savo išvadas

Tos pačios išvykos metu, pagal pranešimą, kurį gavo seniūnija, Parokiškės kaimo sodyboje rasti trys šunys, kurie atvykėlius pasitiko piktai lodami. Šunys gulėjo ant palaidų šiaudų, šalia suridentų jų ritinių. VMVT tarnybos inspektorių teigimu, kieme esamas voljeras yra per mažas trims šunims, todėl jiems gyventi ant šiaudų. Vis tik, siekiant, kad gyvūnais būtų kuo greičiau tinkamai pasirūpinta, bus kreiptasi į Utenoje esančią gyvūnų globos įstaigą.  

„Utenos gyvūnų prieglaudos atstovai, šiek tiek anksčiau apžiūrėję šiuos šuniukus, konstatavo, kad nors jie gyvena palaidi, tačiau nėra apleisti“, – kalbėjo D. Janulienė.

Nulekia iki Kavoliškio

Apžiūrint šios sodybos ūkinį  pastatą jame  rasta ir apie dešimt įvairaus amžiaus ožkų, kurios laikomos tvarte, ant neįtikėtinai aukšto pagrindo, tikėtina, mėšlo sankaupų, o gal specialiai padarytos pakylos, siekiančios net pačią palangę. Kadangi į vidų patekti nebuvo įmanoma, todėl, kaip per langą pastebėjo VMVT atstovai, ožkos nežymėtos, jų tiksliai suskaičiuoti ir nuodugniai apžiūrėti neįmanoma. Kadangi tikrinimo metu gyvūnų savininko sodyboje nebuvo, o tik kitas asmuo, tarnyba susisieks su gyvūnų šeimininku, išsiaiškins visas aplinkybes ir duos privalomuosius nurodymus gyvūnų ir augintinių savininkui.

„Ieškome šių šunų ir ožkų šeimininkės. Aiškinsimės situaciją, arba savininkė susitvarko šuniukus, nes jie turi būti saugiai uždaryti, jais pasirūpinta, kad neišbėgtų į netoli esantį kelią, arba teks ieškoti jiems globėjų. Pasak seniūnės, Jau nuo rudens pradžios gaunu skundus iš už poros kilometrų esančio Kavoliškio, kad šunys iš šios sodybos atlekia ir gąsdina žmones, net buvo pasikasę po tvora, įlindę į sodybą, sudraskę vištas“, – pasakojo D. Janulienė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video