Dėl smarkių darganų dalis rokiškėnų liko be elektros, o ligoninės darbą gelbėjo generatorius (0)

Publikuota: 2022-10-04 Kategorija: Aktualijos
Dėl smarkių darganų dalis rokiškėnų liko be elektros, o ligoninės darbą gelbėjo generatorius
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio rajone būta šiek tiek elektros tinklų gedimų dėl stipraus vėjo su lietumi.

Spalio 3-osios vakare ir spalio 4-osios naktį Rokiškio krašte pūtęs stiprus vėjas ir gausiai pilantis lietus šįkart nepridarė didelių bėdų mūsų rajone. Apie 3 tūkst. rajono gyventojų laikinai neturėjo elektros, o Rokiškio rajono ligoninėje naktį dingusį elektros tiekimą atstatė naujasis generatorius.

Ugniagesių neprireikė

ESO Ryšių su visuomene projektų vadovas Paulius Kalmantas „Rokiškio Sirenai“ sakė, kad šią parą Rokiškio rajone būta šiek tiek gedimų dėl stipraus vėjo su lietumi.

„Iš viso buvo paveikti apie 3 tūkst. klientų. Didžiajai daliai jų – iki 2,6 tūkst., elektros tiekimas buvo atstatytas šiandien iki 4 val. ryto, dar daliai – iki 10 val.“, – teigė P. Kalmantas.

Rokiškio rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos duomenimis, šią parą ugniagesiai negavo iškvietimų, kad reikia pašalinti virtusius medžius ar lūžusias stambias šakas. Jie tik vieną kartą sulaukė skambučio, kai rokiškėnai kreipėsi dėl kibirkščiuojančių aukštos įtampos laidų.

Įsijungė generatorius

Užtat naktį siautęs vėjas ir stiprus lietus prikrėtė eibių Rokiškio rajono ligoninei, nes dalyje skyriuje trumpam dingo elektra. Laimei, šiuo atveju situaciją išgelbėjo šių metų vasarą įstaigos įsigytas elektros generatorius, kuris, vos prapuolus elektrai, įsijungė ir visuose svarbiausiuose ligoninės padaliniuose atnaujino elektros tiekimą.

„Tai mums tapo rimtu pirmuoju išbandymu, kaip veikia naujasis elektros generatorius. Kai dingus elektrai jis įsijungė, paaiškėjo, kad ne visur įmanoma iškart atstatyti elektros tiekimą, nes dalyje patalpų yra pasenusi elektros instaliacija, neveikia rozetės. Tačiau, nepaisant šių nesklandumų, elektros tiekimas iškart buvo užtikrintas svarbiausiuose padaliniuose: reanimacijos ir operacinėje“, – sakė Raimundas Martinėlis, Rokiškio rajono ligoninės direktorius.

Skyrė papildomų lėšų

Gydymo įstaigos vadovas R. Martinėlis pasidžiaugė, kad praktiškai šio nutikimo išvakarėse, rugsėjo 30-ąją, Rokiškio rajono savivaldybės taryba, perskirstydama biudžetą, ligoninei papildomai skyrė 30 tūkst. eurų sumą, kad prie elektros generatoriaus būtų prijungtos absoliučiai visos įstaigos patalpos. Pasirodo, šiuo metu jis elektra galėjo aprūpinti tik gyvybiškai svarbius ligoninės skyrius.

Tuo tarpu Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorės Danguolės Kondratenkienės teigimu, jų gydymo įstaiga neturėjo problemų dėl to, kad šią parą būtų dingusi elektra, tad naujasis elektros generatorius, kuris taip pat įsigytas praėjusią vasarą, liko kol kas dar praktiškai neišbandytas.

Naudinga žinoti

ESO Ryšių su visuomene projektų vadovas P. Kalmantas pasidalino informacija, kurią turėtų žinoti Rokiškio rajono gyventojai.

Tūkstančiai šalies gyventojų su elektros gedimais gali susidurti kasdien. Tai gali nutikti dėl įvairiausių pažeidimų nepaisius apsaugos zonų, kaitros, o dėl audrų sukeltų padarinių – krentančių medžių – atjungtų klientų kiekis gali būti daug didesnis. Didžiąją dalį šių gedimų ESO nustato ir likviduoja per kelias minutes automatizuotų sprendimų pagalba – gyventojams energijos tiekimas atstatomas kone iškart. Tačiau, ką turėtų padaryti gyventojai, kai dingusi elektra per kelias minutes negrįžta?

Dažnais atvejais gedimas įvyksta individualaus ar daugiabučio namo vidaus tinkle, todėl prieš registruojant gedimą, patikrinkite, ar gedimas ne vidaus tinkle, nes ESO prižiūrimi elektros tinklai yra iki apskaitos įrenginių – elektros skaitiklių. Už jų prasideda klientui priklausantis elektros tinklas, kurio priežiūra rūpinasi patys namo savininkai.

Reikia įsitikinti

Norėdami įsitikinti ar gedimas ne namo viduje, pažiūrėkite per langus, ar pas kaimynus elektra yra, ar neišsijungę automatiniai elektros energijos jungikliai, esantys namuose ar laiptinėje. Jei matote, kad automatiniai jungikliai atsijungę (nusileidę į apačią), pakelkite juos į viršų. Jeigu turite namų ūkį prižiūrintį asmenį (namą administruojančią įmonę, energetiką, namo pirmininką, elektriką), reikėtų kreiptis į jį, nes ESO vidaus tinklo gedimų nešalina.

Įsitikinę, kad gedimas įvyko jau iki elektros įvado – t. y. ESO tinklo dalyje, patikrinkite, ar jis nepažymėtas realiu laiku veikiančiu atjungimų žemėlapyje adresu eso.lt/zemelapis. Žemėlapyje pateikiama aktuali informacija, kur yra laikinai nutrauktas elektros tiekimas. Dėl vieno atjungimo elektros tiekimo sutrikimai gali būti juntami keliose vietovėse.

Sulauks pranešimo

Gyventojai, nurodę savo kontaktus, gali gauti informaciją apie planuotus atjungimus ir elektros tiekimo sutrikimus el. paštu ar trumpąją SMS žinute. Paskambinę telefonu 1852 užsisakykite asmeninius pranešimus apie planuojamus elektros atjungimus dėl remonto darbų name, kad būtumėte ramūs, jog informaciją apie sutrikimus gausite laiku ir patogiu būdu.

Jei informacijos apie gedimus negavote ir žemėlapyje jos nėra, registruokite sutrikimą internetu ESO svetainėje eso.lt/registruotigedima arba nemokamu ir visą parą veikiančiu telefonu 1852.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video