Demontuojamos sovietinių karių skulptūros (foto) (0)

Publikuota: 2022-05-02 Kategorija: Aktualijos
Demontuojamos sovietinių karių skulptūros (foto)
Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose nuotr. / Demontuojamos sovietinių karių skulptūros

Balandžio 29 d. Rokiškio rajono savivaldybės taryba vienbalsiai pritarė sprendimui demontuoti Antrąjį pasaulinį karą ir Sovietų Sąjungą žyminčias skulptūras bei simbolius.
 
Dar posėdžiui nepasibaigus, jos jau buvo demontuotos Obeliuose ir Rokiškyje, dar bus pašalinta ir Juodupėje.
 
Savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas akcentavo, kad neketiname naikinti kapinių ar kapaviečių, antkapių, kad jas ir toliau prižiūrėsime kaip ir kitas kapines rajone. Tačiau sovietų kareivių skulptūroms Rokiškio krašte vietos nebeliks.
 
Laisvės kovų istorijos muziejus Obeliuose muziejininkai, būdami ir savivaldybės tarybos nariai, didžiuojasi tokiu visų vieningu sprendimu. Juk kentėjom beveik penkiasdešimt metų „išvaduotojų“ priespaudą ir brukamą ideologiją, dar trisdešimt metų taikstėmės su šiais sovietinės propagandos simboliais. Bet kada vėl tos pačios propagandos įtakojama rasija užpuolė Ukrainą, ir vėl jie skelbiasi, kad ukrainiečius nori „išlaisvinti" nuo fašistų viską naikindami, žudydami... Tai tokių „vaduotojų“ paminklų turi nelikti čia nė kvapo.
 
Obelių seniūnijos ir Obelių bendruomenės atstovai jau buvo pasiruošę „įgyvendinti" savivaldybės sprendimą tuoj pat. Iš savivaldybės tarybos tik grįžus seniūnei Jūratei Šinkūnienei su žinia, kad sprendimas patvirtintas, obeliečiai kibo į darbus. Su dideliu entuziazmu darbavosi vyrai kartu su bendruomenės pirmininku Virginiju Pupeliu.
 
Kiek gali stovėti šie balvonai, primindami sovietus, kai vėl ta pačia ideologija kariaujama prieš ukrainiečius, seniai reikėjo nugriaut - komentavo Virginijus.
 
 
 
 
 
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video