Dvigubai mažesnė būsima opozicija pasiduoti neketina (0)

Publikuota: 2023-03-16 Kategorija: Aktualijos
Dvigubai mažesnė būsima opozicija pasiduoti neketina
K. Puriuškio nuotr. / Naujoje tarybos kadencijoje dirbsiantys tarybos nariai (iš kairės) I. Tarvydis, A. Vagonis ir M. Petkevičius.

Naujos kadencijos Rokiškio rajono tarybos koalicija jau suformuota, tiesa, koalicijos sutartis dar nepasirašyta, tačiau postais pasiskirstyta. Trims „už borto“ likusios partijoms, kurios tikėtina, kad kartu arba atskirai dirbs opozicijoje, jungtis nebuvo pasiūlyta, nors, išrinktieji sako, jog jie patys neišsakė tokio pageidavimo.

„Nepareiškė noro“

Net 13 mandatų naujoje taryboje gavę socialdemokratai dėl bendros koalicijos sukirto rankomis su Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionys demokratų (TS-LKD) ir Darbo partijos atstovais. Krikdemai gavo 3 mandatus, darbiečiai – 1. Bendrai valdančioji dauguma, pasirašius koalicinę sutartį, turėtų 17 tarybos narių. Iš viso Rokiškio rajono taryboje yra 25 nariai.

Pasak socialdemokratų rinkimų štabo vadovo, Rokiškio rajono vicemero Tado Barausko, vedusio socdemus į rinkimus, bendram darbui šios partijos pasirinktos neatsitiktinai – ir dabar su jomis taryboje dirbama kartu. Tuo tarpu ateinančią kadenciją, pasak jo, „daugiau niekas nepareiškė noro jungtis į koaliciją“.

Pasiūlyta nebuvo

Opozicijoje likusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga naujoje taryboje gavo tris mandatus: Lina Meilutė-Datkūnienė (ja pasitikėjimą išreiškė 311 rinkėjai), buvęs kandidatas į merus Mindaugas Petkevičius (295 balsai) ir Egidijus Vilimas (208 balsai). L. Meilutė-Datkūnienė ir E. Vilimas ir šią besibaigiančią kadenciją yra Rokiškio rajono tarybos nariai, tuo tarpu M. Petkevičiui bus visiškai nauja patirtis savivaldoje.

Paklaustas kodėl jų partija neišreiškė pageidavimo tapti koalicijos nariais, M. Petkevičius patikino, kad gerbia rajono žmonių pasirinkimą ir viliasi, jog jų interesai bus atstovaujami tinkamai. 

Nesieja vilčių su sena-nauja

Liberalų sąjūdžio ir Lietuvos žaliųjų partijos koalicija „Už laisvę augti“ naujoje taryboje taip pat turės 3 tarybos narius. Koalicijos „Už laisvę augti“ lyderis Irmantas Tarvydis, kandidatavęs į Rokiškio rajono merus, ir dabartinės kadencijos tarybos narys, toliau tęs darbą rajono taryboje. Pasitikėjimą juo išreiškė 287 rinkėjai. Į tarybą pateko ir jo visuomeninė padėjėja Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė (233 balsai) bei Gintaras Girštautas (212 balsai), esamas tarybos narys, kuris ir toliau dirbs rajono taryboje.

Pasiteiravus kodėl jų koalicija laimėtojams neišsakė noro jungtis į valdančiąją daugumą, I. Tarvydis pabrėžė, kad „Už  laisvę augti“ sąrašo nariai nesieja savo programos vilčių su sena-nauja valdančiąja dauguma.

 

Pozicija nesikeičia

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ naujoje taryboje gavo du mandatus. Buvęs šių rinkimų kandidatas į merus ir praėjusios kadencijos meras Antanas Vagonis gavo 220 balsus, o Algis Čepulis – 160. Pastarasis ir šiuo metu yra rajono tarybos narys.

Valdančiąją koaliciją visada formuoja dauguma. Pagal programines nuostatas yra formuojamos koalicijos ir, žinoma, svarbu žmonės, kurie tas nuostatas įgyvendins. Ko gero, buvau vienintelis meras, kuris kvietė visas partijas dirbti pozicijoje, Rokiškio rajono žmonių labui, nes kiekvienos partijos programoje yra numatytų prasmingų darbų ir vizijų. Mano pozicija dėl valdžios nesikeičia. Šiuo metu formuojama valdžia aiškiai rodo totalitarinio valdymo principus, nes valdžia ir yra vienose rankose“, – sakė A. Vagonis.

Opozicijoje likusios partijos iš viso turės 8 tarybos narius, kai tuo tarpu valdančioji dauguma – dukart daugiau.

Plačiau skaitykite kovo 17 dienos, penktadienio, „Rokiškio Sirenos“ laikraštyje.

 

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video