Džiugi žinia: priemiestiniai autobusai nuo spalio keleivius veš nemokamai (0)

Publikuota: 2022-09-29 Kategorija: Aktualijos
Džiugi žinia: priemiestiniai autobusai nuo spalio keleivius veš nemokamai
Organizatorių nuotr. / Džiugi žinia: priemiestiniai autobusai nuo spalio keleivius veš nemokamai

Rajono meras Ramūnas Godeliauskas pranešė džiugią žinią: kaip ir žadėta, ir priemiestiniais autobusais keleiviai nuo spalio 1-osios važinės nemokamai. Rokiškio rajono savivaldybė – viena šios idėjos novatorių. Meras naujoje tvarkoje įžvelgia daug privalumų: taupomi gyventojų pinigai, augantis darbo jėgos mobilumas, indėlis į švaresnę gamtą.

Ilgai laukta žinia

Primename, kad nuo sausio 1-osios galima nemokamai keliauti miesto autobusais. Diegiant šią naujovę buvo pažadėta, kad neužilgo nemokamu pavėžėjimu galės džiaugtis ir atokesnių rajono miestelių bei gyvenviečių žmonės. Meras R. Godeliauskas akcentuoja, jog viešojo transporto prieinamumo gerinimas, nemokamų maršrutų diegimas buvo labai svarbus šios rajono savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos tikslas. Pažadas – ištesėtas, nuo spalio kelionė ir priemiestinių maršrutų autobusais taps nemokama.

Naujovė ilgai laukta. Į Rokiškį dirbti kasdien vykstantiems žmonėms atsiveria galimybė sutaupyti gana ženklią atlyginimo dalį. Kitiems – patogiau pasiekti medicinos įstaigas, kultūrinius renginius, apsipirkti. Tai paskatins žmones labiau išnaudoti viešojo transporto privalumus, tapti mobilesniais. Paslauga įdiegta ypač aktualiu laiku - artėjant žiemai, kai mažiau patyrę ar vyresnio amžiaus vairuotojai sudėtingomis eismo sąlygomis gali ir prisibijoti vykti didesnį atstumą. Viešojo transporto plėtra spręs ir daugiau problemų: tikimasi, kad mažės automobilių gatvėse, bus lengviau rasti stovėjimo vietą, ypač miesto centre.

Ar naujovė pasiteisins? Meras tuo nė neabejoja. Nuo sausio, kai važiavimas miesto maršrutais tapo nemokamas, keleivių skaičius išaugo dvigubai. Vadinasi, kelionė viešuoju transportu yra patogi. Todėl ir sprendimas dėl nemokamo pavėžėjimo buvo teisingas ir savalaikis. Jis tiksi, kad nuo spalio gerokai pilnesni važiuos ir priemiestinių maršrutų autobusai. Taip optimaliau bus išnaudojami Rokiškio autobuso parko ištekliai, o ir gyventojams bei rajono svečiams bus daug naudos.

Autobusų parkui ši naujovė nebus nuostolinga: nuostolius dengia rajono savivaldybė. Didelių papildomų investicijų iš rajono biudžeto nemokamas gyventojų pavėžėjimas priemiestiniais maršrutais irgi nereikalaus, nes rajono savivaldybė privalo užtikrinti susisiekimą, todėl mokamai, ar nemokamai , bet autobusai turi važiuoti. Tikimasi, kad autobusais važinės daug daugiau keleivių.

Leis taupyti ir rūpinsis ekologija

Didžiuosiuose miestuose gyventojai skatinami  persėsti į viešąjį transportą. Šiomis dienomis Lietuvos policija netgi akciją vykdė: didmiesčių gatvėse stabdė automobilius, kuriais važiavo tik vairuotojas, ir ragino  dažniau naudotis viešuoju transportu. Rajono meras R. Godeliauskas mano, kad naujovė paskatins mūsų rajono gyventojus rinktis kelionę autobusais, nes tai net ne pigiau – tai nemokamai. Šis sprendimas ypač aktualius dabar, kai daugelis prekių ir paslaugų brangsta. Tai - parama mažas pajamas gaunantiems žmonėms. Bus padidintos ir senjorų galimybės dalyvauti visuomeninėje veikloje, patogiau gauti medicinos ir kitas reikalingas paslaugas. Naujovė skatins ir darbo jėgos mobilumą. Juk iki šiol neretai vienas motyvų atsisakyti siūlomo darbo atokesnių gyvenviečių žmonėms yra dideli atvykimo į darbo vietą kaštai.

Meras R. Godeliauskas sako, kad galbūt ne visi maršrutai pritaikyti taip, kad kasdien prieš aštuntą kiekvienas rajono gyventojas galėtų atvažiuoti į Rokiškį. Juolab, kad ir verslas deda nemažai pastangų atsivežti savo darbuotojus. Visgi gyventojų mobilumas gerokai išaugs. O ir priemiestinių autobusų grafikai derinami taip, kad keleiviams jie būtų patogūs. Gyventojų, bendruomenių pageidavimu diegiami bandomieji maršrutai, derinamas esamų maršrutų laikas. Viena labiausiai pasiteisinusių pastarojo meto naujovių – autobuso iš Kavoliškio atvykimo laikas suderintas taip, kad sekmadienį tikintieji galėtų patogiai atvykti į šv. Mišias Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje.

Kas veš nemokamai?

Nemokamas pavėžėjimas bus Rokiškio autobusų parko priemiestiniais maršrutais. Taip pat keleiviai bus nemokamai vežami į Pandėlį – šią paslaugą savivaldybė perka iš teikėjo.

Tačiau, jei norėdami vykti, tarkime, į Kamajus, įsėsite į autobusą Rokiškis-Vilnius ar Rokiškis-Kaunas, už kelionę teks mokėti: kad ir rajono ribose, tačiau tarpmiestiniais maršrutais važiavimas bus mokamas.

Ar toks savivaldybės sprendimas vežti nemokamai nesužlugdys kai kurių verslo įmonių. Juk štai į Juodupę ir iš jos veža ne tik Rokiškio autobusų parko autobusai, bet ir vienos įmonės mikroautobusiukai? Meras atvirai sako: šiais mikroautobusiukais šiuo maršrutu yra teikiama taksi paslauga. Todėl verslininkas pats spręs, kaip organizuoti savo verslą. O jei būsimomis sąlygomis paslauga taps nerentabili, tuomet be pavėžėjimo patogiu laiku juodupėnai neliks: bus pritaikyti Rokiškio autobusų parko maršrutai. Gavus gyventojų prašymus neatmetama ir galimybė sukurti naują maršrutą Rokiškis-Juodupė bei skelbti pavėžėjimo paslaugos konkursą.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video