Edukacinei programai „Sūrio kelias“ – 10 metų (0)

Publikuota: 2016-10-03 Kategorija: Aktualijos
Edukacinei programai „Sūrio kelias“ – 10 metų

Rokiškio krašto muziejaus edukacinė – pažintinė programa „Sūrio kelias“ šiemet švenčia gražų 10-ties gyvavimo jubiliejų. Programa startavo 2006 m. rugsėjo 27 dieną – Pasaulinę turizmo dieną.

Kviečia ne tik susipažinti su sūrio pasauliu, bet ir jo paragauti

Programa skirta tiek vaikams, tiek suaugusiems ir vyksta ištisus metus. „Turistai susipažįsta su senoviniais pieno produktų gaminimo būdais, pamato etnografinius pieno rauginimo, sviesto mušimo ir kitus senuosius įrankius, kurių pagalba buvo gaminamas sūris. Įdomiausias eksponatas, kuris visada sulaukia daugybės klausimų – ledų gaminimo puodas“, - pasakojo lankytojų aptarnavimo ir edukacijos skyriaus vedėja Laima Klasinskienė. Šios edukacinės programos metu ne tik prisiliečiama prie senovės, tačiau ragaujami įvairių rūšių sūriai, kuriuos gamina AB „Rokiškio sūris“. Ekskursantai išbando 5-6 rūšių sūrius: varškės, kietąjį sūrį „Grand“, kuriam neatsispiria net didžiausi pasaulio gurmanai, puskietį „Rokiškio“, „Mozzarella“ ir kitus. „Tikimasi, kad ateityje galėsime pasiūlyti paragauti ir pelėsinio sūrio“, -  apie asortimento papildymą kalbėjo L. Klasinskienė. Tačiau programos metu galima paragauti ne tik sūrių, bet prie arbatos patiekiami ir UAB „Darola“ pyragai bei UAB „Rokiškio mėsinė“ skilandė dešra.

Programoje – svečiai net iš Kanados ir Lotynų Amerikos

„Dažniausiai į miestą atvykę turistai ekskursiją pradeda nuo Rokiškio Šv. Mato bažnyčios ir keliauja į dvarą. O čia taip pat netrūksta, ką apžiūrėti – šiaurinė ir pietinė oficinos, centriniai rūmai. Todėl susipažinus su bažnyčia bei Rokiškio krašto muziejumi, ekskursantai būna pilni įspūdžių ir su malonumu susėda prie stalo atsipūsti, pasidalinti įspūdžiais ir kartu susipažinti su sūrio pasauliu“, - pasakojo skyriaus vedėja.  Programoje yra dalyvavę ir svečiai iš tolimųjų šalių – Kanados, Lotynų Amerikos. „Šie atvykę svečiai dirbo  žemės ūkio srityje, todėl jiems buvo be galo įdomu susipažinti su mūsų žemės ūkio produktais ir sužinoti, kiek ūkininkai turi karvių, kur jos yra laikomos“, - apie svečius iš užsienio kalbėjo L. Klasinskienė. Pasak skyriaus vedėjos, vyresni žmonės, pamatę įvariausius įrankius, net nušvinta ir dalinasi jaunystės prisiminimais, kas kokį įrankį turėjo.

Iš kur atsiranda skylutės sūryje?

„Programos pabaigoje, kada visi sūriai jau būna išragauti, skelbiamas balsavimas. Įdomus pastebėjimas, kad renkant skaniausią ir labiausiai patikusį sūrį, balsuojama už varškės ir „Mozzarella“ sūrius. Jie taip pat labiausiai mėgiami ir vaikų. Ir tik suaugusieji renkasi balsuoti už kietąjį sūrį. Na, o turistai iš kaimyninės Latvijos dažniausiai balsuoja už puskietį „Rokiškio“ sūrį“. Turistai būna aktyvūs, užduoda nemažai klausimų, o už pateiktą originalų klausimą – laukia prizas. Visada paklausiu, o iš kur sūryje atsiranda skylutės? Ir sulaukiu įvairiausių atsakymų, kad jas pragraužė pelės ar padarė skylamušis. Vienas įsimintiniausių užduotų klausimų – nuo kurios pusės reikia pradėti valgyti sūrį, ar iš priekio, ar iš galo. Ir kuris galas yra priekis?“ – savo pastebėjimais dalinosi pašnekovė.

Per 10 gyvavimo metų – 70 tūkst. lankytojų

Ši ekukacinė – pažintinė, o kartu ir pramoginė programa „Sūrio kelias“ kasmet sulaukia apie 6,5 tūkst. turistų iš visos Lietuvos ir užsienio šalių. Daugiausia turistų būna gegužės – birželio ir pirmaisiais rudens mėnesiais. Programą gali užsisakyti nuo 10 iki 50 žmonių. „Planuojame atnaujinti interjerą bei salę padaryti patrauklesnę vaikams, kad programa taptų dar įdomesnė, o sūriai - gardesni“, - apie būsimas naujoves pasakojo skyriaus vedėja Laima Klasinskienė.

Palinkėkime „Sūrio keliui“ atsinaujinti ir dar ilgai gyvuoti.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video