Eglės įžiebimo laiką jau žino, tik... eglės dar laukia (0)

Publikuota: 2023-11-13 Kategorija: Aktualijos
Eglės įžiebimo laiką jau žino, tik... eglės dar laukia
Rokiškio Sirena nuotr. / Pakvips šventėmis: gruodžio 1 d. Nepriklausomybės aikštėje bus įžiebta Kalėdų eglė.

Praėjus Vėlinėms bene iš karto pradedama galvoti apie didžiąsias metų šventes – Kalėdas ir Naujuosius metus. Po truputį, viena po kitos, miestų ir miestelių aikštėse įsižiebia Kalėdinės eglės. Rokiškio žaliaskarės įžiebimas suplanuotas gruodžio 1 d., tik šiai dienai dėl dar nežinia pačios eglės.

Dar nepatvirtinimo

Ir šiais metais Rokiškis išlaikys tradiciją: miesto aikštėje bus puošiama gyva eglė, kurią padovanos krašto žmonės.

Pretendentė jau yra, tačiau pirmadienio rytą Rokiškio miesto seniūnas Arūnas Krasauskas sakė dar laukiantis patvirtinimo: „Eglė yra „nusižiūrėta“, bet dar turime sulaukti savininko leidimo ją pasiimti. Kaip ir kiekvienais metais kvietėme rokiškėnus eglę miestui padovanoti. Sulaukėme skambučio, bet nuvykę į vietą apžiūrėti mums siūlomo varianto pamatėme kitą. Ir paprašėme jos. Šeimininkas sakė norintis pasitarti su artimaisiais ir kol kas patvirtinimo dar negavau. Gali visko būti, kad paieškas reiks ir pratęsti“.

Anot seniūno, išsirinktoji auga šiek tiek toliau nuo Rokiškio.

3 km girliandų

Pasak A. Krasausko, eglės puošyba užtrunka apie 10 dienų: kabinami žaisliukai, vyniojamas ne vienas kilometras girliandų.

AB „Rokiškio komunalininkas“ direktorius Vladas Janulis patikslino, kad kasmet ant eglės pakabinama apie 3 kilometrai lempučių.

„Vienos girliandos ilgis siekia apie 10 metrų. O eglė juk puošiama ne viena girlianda. Pilnai papuošti žaliaskarę Kalėdoms užtrunka apie savaitę ir dirba 2-4 žmonės. Daug kas priklauso nuo oro: kartais trukdo pliaupiantis lietus, jei būna vėjas, komandos reikia didesnės – vieni kabina viršuje, kiti prilaiko apačioje, kad nesiūbuotų, nesusipintų. Taip ir suka aplink eglę tuos 3 km“, – šypsojosi vadovas. 

Skirtingos erdvės

Prie šventinės miesto puošybos prisidedanti Rokiškio rajono savivaldybės Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėjo pavaduotoja Ingrida Trumpaitė sakė, kad mieste puošiamos daugmaž tos pačios erdvės, kaip įprasta.  

„Pagrindinėse: Respublikos, Kauno, Panevėžio gatvėse ant apšvietimo stulpų gražinami papuošimai, vėl švies L. Šepkos parke prieš kurį laiką įrengta „Meilės alėja“. Pagrindinei miesto eglei bus nupirkta šiek tiek naujų žaislų, gal truputį keisis girliandų spalva. Tikriausiai atsiras daugiau lempučių. Kažko labai ypatingo tikrai nebus, nes eglė – natūrali, o tai ir yra pagrindinis gražumas“, – kalbėjo specialistė.

Puošis ir Rokiškio krašto muziejus. Tiesa, jo direktorė Aušra Gudgalienė dar prieš kurį laiką sakė šiek tiek atnaujinsianti Kalėdinį dvaro papuošimą.

Koncertas ir fejerverkai

Kalėdų eglės įžiebimo šventę Nepriklausomybės aikštėje organizuoja Rokiškio kultūros centras (KC).

Jo direktorė Vaiva Baltrūnaitė-Kirstukienė sakė, kad susirinkusiųjų laukia Kalėdų eglę įžiebsiantis Vyriausias Senelis Kalėda, šou programa mažiesiems bei fejerverkai.

„Šventė prasidės 17.30 val. Aikštėje linksmins šou grupė „Trys draugai“, bus linksmieji personažai, mūsų mažieji „Akoladės“ (KC vaikų vokalinė grupė – aut. past.) nykštukai. Programą užbaigs spalvingi fejerverkai“, – trumpai informavo direktorė.

Numatoma programos trukmę – apie pusantros valandos.

Rokiškio Turizmo informacijos centras šventės metu aikštėje organizuoja prekybininkų mugę.

Tradicinį keičia komercinis

Tuo tarpu prakalbus apie Naujuosius metus ir KC tradiciškai organizuojamą Senųjų metų palydų koncertą, V. Baltrūnaitė-Kirstukienė neslėpė – šią tradiciją šiais metais „sulaužo“, nes intensyviai ruošiasi Lietuvos profesionalių teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ jubiliejui.

„Šiais metais niekaip nespėjam. Pavasarį laukiančio 40-ojo „Vaidiname žemdirbiams“ atidarymui kuriamas spektaklis, tad darbų tikrai labai daug. Tačiau rokiškėnai neliks be šventinio koncerto. Mums įprastą datą – gruodžio 27-ąją, yra suplanuotas koncertas „Kalėdų žvaigždės“. Jame pasirodys Lina Rastokaitė ir Jokūbas Bareikis. Taip, tai koncertas be mūsų krašto saviveiklininkų, tačiau tikrai linksmas ir smagus gyvo garso koncertas su komedijos elementais. Bilietai į 18 val. pasirodymą jau išpirkti, bet artimiausiu metu į prekybą paleisime bilietus papildomam koncertui“, – tikino direktorė.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video