Eismo taisyklių priminimas pasimetusiems Rokiškio vairuotojams (0)

Publikuota: 2023-09-21 Kategorija: Aktualijos
Eismo taisyklių priminimas pasimetusiems Rokiškio vairuotojams
Rokiškio Sirena nuotr. / Vairuotojai nuo šiol iš Taiko g. gali sukti į dešinę net ir degant raudonam šviesoforo signalui.

Rokiškio mieste neseniai buvo atnaujinti šviesoforai Taikos-Respublikos gatvių sankryžoje, ties prekybos centru „Maxima“. Važiuojant Taikos gatve ir sukant į dešinę pusę, link Strazdelio gatvės, šviesoforas papildytas sekcija (žalios spalvos su rodykle į dešinę) - tai sukėlė nemažai sumaišties tarp vairuotojų. Kaip važiuoti nepažeidžiant kelių eismo taisyklių?

Primename, kad nuo 2019 m. lapkričio 1-osios nė vienoje naujai įrengiamoje sankryžoje neturi būti šviesoforų, kurie turėtų lenteles, leidžiančias pasukti į dešinę degant raudonam signalui, o nuo 2020-ųjų sausio mėn. lentelių su žaliomis rodyklėmis Lietuvoje apskritai neliks.

Panaikinus žalias rodykles, vietoje jų  įrengti šviesoforai su papildoma sekcija.

Įrengus šviesoforus su papildoma sekcija, vairuotojai turės stebėti šviesoforo signalą. Jei dega žalias signalas pagrindiniame šviesofore, sukti į dešinę galima, tačiau reikia praleisti kitus eismo dalyvius – pėsčiuosius ir dviratininkus. Taip pat būtina atsižvelgti ar pagrindiniame šviesofore signalas nenurodo kryčių, kuriomis galima judėti. Jei kryptys nurodytos, vadovautis šviesoforo signale esančiomis rodyklėmis. Taip pat sukti į dešinę vairuotojai galės jei papildomoje sekcijoje esantis šviesoforas degs žaliai ir tokiu atveju vairuotojas turės pirmumą prieš kitus eismo dalyvius. 

Toks lankstus eismo reguliavimo būdas suteikia galimybę vairuotojams sukti į dešinę trimis atvejais:

- degant žaliam signalui (be rodyklių) su išjungta papildoma sekcija (reikia praleisti pėsčiuosius ir dviratininkus);

- degant žaliam signalui su įjungta papildoma sekcija;

- degant raudonam signalui su įjungta papildoma sekcija.

Taip pat atitinkamai pakoreguotos Kelių šviesoforų įrengimo taisyklės, pagal kurias nuo 2019 m. lapkričio 1 dienos leidžiama įrengti šviesoforus, kurių pagrindinis žalias signalas yra be rodyklių, su papildoma sekcija į dešinę.

Taigi atsiranda galimybė sukti į dešinę, net jeigu nedega papildoma sekcija su rodykle į dešinę. Tačiau labai svarbu nepamiršti, kad pagrindinė tai leidžianti sąlyga yra ta, kad tuo metu turi degti žalias skritulio formos šviesoforo signalas be rodyklių, t. y. neatnaujintose sankryžose, kuriose pagrindinis žalias signalas ir toliau lieka su juodomis rodyklėmis, privaloma paisyti pagrindinio žalio signalo rodyklių krypčių: jeigu dega pagrindinis žalias signalas su juodomis rodyklėmis, o papildoma sekcija išjungta, galima važiuoti tik pagrindinio žalio signalo rodyklių kryptimis.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video