Energetinio efektyvumo didinimo sprendimo grąža rajono įstaigose (0)
Publikuota: 2021-05-19
Kategorija:
Aktualijos
2019 m. lapkričio mėn. Rokiškio rajono savivaldybei priklausančiose įstaigose įdiegta išmanioji šilumos valdymo ir monitoringo sistema, siekiant viešųjų pastatų energetinio efektyvumo. Rokiškio rajono savivaldybės administracijos vadovai susitiko su šią sistemą įrengusiais UAB „Informatikos ir ryšių technologijų centro“ atstovais, kurie pristatė projekto rezultatus.
Išmanioji šilumos vartojimo valdymo ir monitoringo sistema buvo įdiegta Rokiškio Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijoje, Rokiškio pagrindinėje mokykloje, Rokiškio r. Obelių gimnazijoje. Naudojantis specialia įvertinimo metodika, buvo apskaičiuotas sutaupytos šilumos kiekis, palyginus laikotarpius iki išmaniosios sistemos įdiegimo bei po jo įdiegimo ir valdymo. Papildomai buvo įvertintas lauko oro temperatūros skirtumas. Minėto metodo privalumas – vertinant pastato energetinį efektyvumą, eliminuojamas skirtingų šilumos sezonų aplinkos temperatūros skirtumas.
Remiantis atliktais skaičiavimais, vidutinis šilumos energijos sutaupymas per 1 šildymo sezoną – 15 proc. Pasak Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Valerijaus Rancevo, diegiant tokias sistemas ir jas atsakingai valdant, sutaupymo rezultatas yra akivaizdus.
„Efektyvus energijos vartojimas tampa vienu svarbiausių prioritetų ne tik Europos sąjungoje, Lietuvoje, bet ir Rokiškyje. Siekiant įgyvendinti šį tikslą ėmėmės priemonių didinti viešųjų pastatų energetinį efektyvumą. Svarbu, kad būtų taupomos ne tik lėšos, skirtos šildymui, bet ir kad žmonės dirbantys tuose pastatuose įsikūrusiose įstaigose, jaustųsi jaukiai ir komfortiškai. Rezultatas – akivaizdus, todėl tikimės, kad tokias sistemas įdiegsime ir kituose savivaldybės valdomuose pastatuose“, - informavo V. Rancevas.
Rekomenduojami video
Seimas pritarė šilumos sezono pradžią ir pabaigą įtvirtinti įstatymu – turintiems automatizuotus šilumos punktus jis truks nuo spalio 1 d. iki balandžio 30 d., o dėl tokių punktų neįsirengusių pastatų šildymo sprendimą kaip ir anksčiau galės priims savivaldybės.
Seimas pr
2026-06-25
Papildomomis poilsio dienomis – vadinamaisiais mamadieniais arba tėvadieniais – galės pasinaudoti šeimos, auginančios vaikus iki 14 metų.
Už tai numatančias Darbo kodekso pataisas, kurias inicijavo Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkė socialdemokratė Jurgita &Scaro
2026-06-25
Nuo prašymo iki gautos sumos: ką svarbu prisiminti pasitraukiantiems iš antros pensijų kaupimo pakopos
(0)
Šiais metais įsigaliojus Pensijų kaupimo įstatymo pataisoms, atsirado daugiau lankstumo antros pakopos pensijų kaupimo dalyviams priimti sprendimus dėl savo finansinės ateities. Su birželiu baigiasi antrasis ketvirtis, kai gyventojai gali pasitraukti iš kaupimo. „Sodra“ pri
2026-06-25
Nebloga pradžia: Rokiškio savivaldybei paskelbus apie naują priedangų įrengimo programą, jau kreiptasi dėl dalyvavimo joje
(0)
Birželio pradžioje Rokiškio rajono savivaldybės administracija pakvietė Rokiškio miesto daugiabučių namų bendrijų pirmininkus ar atstovus bei daugiabučius namus administruojančių įmonių specialistus į susitikimą. Jo metu rajono vadovai pristatė idėją – naują programą, skirtą pale
2026-06-25
Birželio 24-ąją visoje Lietuvoje minima viena laukiamiausių vasaros švenčių – Joninės, dar vadinamos Rasomis. Vasaros saulėgrįžos tradicijos kasmet suburia žmones į gamtą: pinami vainikai, kuriami laužai, ieškoma legendinio paparčio žiedo. Tačiau Valstybinių mi&sca
2026-06-23