Energetinio efektyvumo didinimo sprendimo grąža rajono įstaigose (0)
Publikuota: 2021-05-19
Kategorija:
Aktualijos
2019 m. lapkričio mėn. Rokiškio rajono savivaldybei priklausančiose įstaigose įdiegta išmanioji šilumos valdymo ir monitoringo sistema, siekiant viešųjų pastatų energetinio efektyvumo. Rokiškio rajono savivaldybės administracijos vadovai susitiko su šią sistemą įrengusiais UAB „Informatikos ir ryšių technologijų centro“ atstovais, kurie pristatė projekto rezultatus.
Išmanioji šilumos vartojimo valdymo ir monitoringo sistema buvo įdiegta Rokiškio Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijoje, Rokiškio pagrindinėje mokykloje, Rokiškio r. Obelių gimnazijoje. Naudojantis specialia įvertinimo metodika, buvo apskaičiuotas sutaupytos šilumos kiekis, palyginus laikotarpius iki išmaniosios sistemos įdiegimo bei po jo įdiegimo ir valdymo. Papildomai buvo įvertintas lauko oro temperatūros skirtumas. Minėto metodo privalumas – vertinant pastato energetinį efektyvumą, eliminuojamas skirtingų šilumos sezonų aplinkos temperatūros skirtumas.
Remiantis atliktais skaičiavimais, vidutinis šilumos energijos sutaupymas per 1 šildymo sezoną – 15 proc. Pasak Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Valerijaus Rancevo, diegiant tokias sistemas ir jas atsakingai valdant, sutaupymo rezultatas yra akivaizdus.
„Efektyvus energijos vartojimas tampa vienu svarbiausių prioritetų ne tik Europos sąjungoje, Lietuvoje, bet ir Rokiškyje. Siekiant įgyvendinti šį tikslą ėmėmės priemonių didinti viešųjų pastatų energetinį efektyvumą. Svarbu, kad būtų taupomos ne tik lėšos, skirtos šildymui, bet ir kad žmonės dirbantys tuose pastatuose įsikūrusiose įstaigose, jaustųsi jaukiai ir komfortiškai. Rezultatas – akivaizdus, todėl tikimės, kad tokias sistemas įdiegsime ir kituose savivaldybės valdomuose pastatuose“, - informavo V. Rancevas.
Rekomenduojami video
Dar daugiau modernizacijos: reklaminėms renginių afišoms Rokiškyje įrengti du nauji skaitmeniniai stendai
(0)
Prieš keletą dienų Rokiškio centre (šalia buvusio prekybos centro „Alreta“) „išdygo“ naujas stendas. Kol kas skaitmeniniame ekrane dar vis sukasi angliškas užrašas „Jungiamasi prie tinklo“, tačiau kelių dienų eigoje praeiv
2026-05-19
Artėjant mokslo metų pabaigai ir planuojant vasaros atostogas, Valstybinės ligonių kasos specialistai primena tėvams ir globėjams, kad profilaktinė vaikų ir pilnamečių mokinių sveikatos patikra yra privaloma, todėl ją verta suplanuoti iš anksto. Laiku atliktas patikrinimas padeda įvertinti va
2026-05-19
Kvietimas teikti prašymus gauti paramą būstui įsigyti vyks 2026 m. gegužės 19 d. nuo 9.00 iki 16.00 val. Atkreipiame dėmesį, kad kvietimas gali būti sustabdytas anksčiau, jei bus panaudotos visos jam skirtos lėšos.
Svarbiausia: prašymai bus nagrinėjami pagal jų regist
2026-05-18
Naujienų portalas „Delfi“, bendradarbiaudamas su žurnalu „Reitingai“, atliko tyrimą, kuriame net pagal 140 rodiklių įvertintos visos 60 Lietuvos savivaldybių. Tai – pirmasis toks tyrimas Lietuvoje, visapusiškai atskleidžiantis gyvenimo kiekvienoje savivaldybėje p
2026-05-14
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) Rokiškio skyrius jau, maždaug, pusmetį veiklą vykdo be vietinio vadovo: savanorius buria ir veiklos tęstinumą rajone užtikrina savanorių koordinatorius. Kai 2024 metų sausį organizacijos skyrius liko be vadovo, naujasis buvo išrinktas vos per porą mėne
2026-05-13