Geriems darbams ir karantinas – ne kliūtis (2)

Publikuota: 2021-03-01 Kategorija: Aktualijos
Geriems darbams ir karantinas – ne kliūtis
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Danguolė Kondratenkienė džiaugiasi, kad į onkologinių ligonių problemas rajone žiūrima geranoriškai.

Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorė Danguolė Kondratenkienė atvira: onkologinis susirgimas yra ne priežastis užsidaryti tarp keturių sienų. Atvirkščiai, bendravimas, aktyvus gyvenimas padeda sveikti. Pasakojimas apie tai, kaip sekasi jos suburtai Rokiškio onkologinių ligonių asociacijai „Vilties žybsnis“ – Socialinės paramos centro su partneriais įgyvendinamo projekto „Bendradarbiavimas ir informacijos apie socialines paslaugas sklaida Rokiškio mieste“ (08.6.1-ESFA-T-927 Spartesnis vietos plėtros strategijų įgyvendinimas) dalis.


Susibūrė prieš porą metų
Paskata rajono onkologiniams ligoniams burtis draugėn tapo 2019 m. rudenį įvykęs susitikimas su Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) vadovais. Dėmesys susitikimui buvo nemenkas: susirinko artipilnė rajono savivaldybės salė. Klausimų būta daug. Ir norėta, kad susitikimas nebūtų vienkartinis.
Taigi, imta ieškoti, kas galėtų tapti POLA ambasadoriumi Rokiškio rajone. Rokiškio PASPC direktorė D. Kondratenkienė neslepia: pati susirgusi susidomėjo šia organizacija, matė, kiek daug ji gali padėti ligoniams. Ir ieškodama kandidatų, kas galėtų talkinti rokiškėnams, ėmė ir pagalvojo „o kodėl ne aš?“ Tiesa, ambasadorės titulas jai pačiai dar kiek per skambus, mieliau save vadina koordinatore.
Ji mano, kad onkologine liga sergančiam žmogui, jo artimiesiems svarbu atsikratyti stereotipų ir nesislėpti. „Ir pati niekuomet neslėpiau, kad akis į akį susidūriau su onkologine liga. Nepabijojau savo sveikimo istorija pasidalinti viešai – galbūt tai padės kitiems“, – sakė pašnekovė.

Potencialas didžiulis
Onkologinės ligos – aktualios mūsų visuomenei ir rajonui: vien tik pernai bent kartą į Rokiškio PASPC dėl šios ligos diagnozės kreiptasi 1761 kartą. Adociacija „Vilties žybsnis“ vienija keliasdešimt narių. Ji plėstųsi dar sparčiau, tačiau karantinas negailestingai ribojo visus planus ir siekius.
Tačiau ir jo metu nuveikta išties daug. D. Kondratenkienė atvira: daug ką lėmė ir labai geranoriškas Rokiškio rajono savivaldybės požiūris. Mūsų savivaldybė gerokai anksčiau nei kitos pritaikė 80 proc. nuolaidą POLA kortelės turėtojams važiuoti priemiestiniais maršrutais. 50 proc. nuolaida taikoma baseino, Rokiškio pirties paslaugoms.
Labai svarbus žingsnis buvo ir tai, kad sergantiesiems onkologinėmis ligomis rajono savivaldybė sutiko skirti vienkartines tikslines išmokas, neskaičiuodama jų gautų pajamų. „Juk suprantama, kaip svarbu sergantiesiems pagalba“, – sakė ji.
Ne mažiau svarbus ir geranoriškas kitų rajono įstaigų dėmesys. Štai iki pat karantino „Vilties žybsnio“ nariai gaudavo kvietimus į Kultūros centro renginius.
Asociacija svarbi ir dėl POLA kortelės. Jos turėtojams išties labai daug įvairiausioms gyvenimo sferoms pritaikytos pagalbos: nuo lengvatų viešajam transportui iki nuolaidų rekonstrukcinei, plastinei chirurgijai.

Tikisi, kad sakuros peržiemojo
Onkologinėmis ligomis sergantieji rokiškėnai ne tik laukia nuolaidų ir paramos. Jie ir patys kuria. Štai parke tarp rajono ligoninės ir PASPC iš po sniego jau lenda pirmieji pernai pasodintų tulpių daigeliai. Su jauduliu laukiama, kaip peržiemojo 25 sakuros, kurias įsigyti ir pasodinti padėjo Rimantas Kučinskas. Kiekvienas medelis – ne tik puošmena, bet ir kiekvieno ligonio sveikimo ir vilties simbolis. Jau buvo ir smagių išvykų į gamtą, ir vertingų mokymų. Norėta kartu sutikti šv. Kalėdas. Deja, planus teko atidėti dėl karantino.
Tačiau D. Kondratenkienė neabejoja: ateityje „Vilties žybsnio“ veikla bus dar labiau matoma. Norintieji tapti šios asociacijos nariais, prisidėti prie jos veiklos, kviečiami kreiptis tel. (8- 670) 97356

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video