Greitosios medicinos pagalbos centralizavimas –  medikai tvirtina, kad blogiau nebus, ar bus geriau – pamatysim (0)

Publikuota: 2023-01-20 Kategorija: Aktualijos
Greitosios medicinos pagalbos centralizavimas –  medikai tvirtina, kad blogiau nebus, ar bus geriau – pamatysim
„Rokiškio Sirena“ / Asociatyvi nuotr.

Nuo liepos 1 dienos optimizavus greitosios medicinos pagalbos (GMP) paslaugų teikimą, pradės veikti vieninga sistema. Skubią pagalbą teiks ne atskiros savivaldybėse esančios įstaigos, o viena GPM tarnyba. Medicinos srities atstovai pokyčius pasitinka gana optimistiškai ir tvirtina, kad blogiau nebus, o ar bus geriau – pamatysim.

Tolimiausi taškai

 

Šiuo metu Rokiškyje kasdien budi dvi greitosios medicinos pagalbos brigados, kurios aptarnauja visą rajoną. Tolimiausiai taškai, kuriuose tenka pasiekti – Aleksandravėlė, Jūžintų, Pandėlio kraštas. Panevėžio poliklinika turi įkūrusi GMP postą Skapiškyje, todėl dengia Pandėlio pusę, sudėtingesniais atvejais pagalba siunčiama iš ten. 

Pasak VšĮ Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorės Danguolės Kondratenkienės, Rokiškio rajone greitosios pagalbos medikai kiekvieną mėnesį vyksta į 500–600 iškvietimų. Mieste į 97 proc. iškvietimų atvykstama per 15 min. ir greičiau, kaimo teritorijose 90 proc. atvejų medikai pacientus pasiekia per 25 min., kitais atvejais užtrunkama ilgiau. Tai lemia  atstumas, kelių būklė, kartais GPM brigada būna išvykusi į kitą iškvietimą.

<....>

 Visą straipsnį skaitykite penktadienio, sausio 20 d. „Rokiškio Sirenoje“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video