Informacija apie socialines paslaugas – labai jautri ir aktuali (0)

Publikuota: 2021-04-30 Kategorija: Aktualijos
Informacija apie socialines paslaugas – labai jautri ir aktuali
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / „Rokiškio Sirena“.

Kiekvienas rajono gyventojas vienaip ar kitaip susiduria su socialinės apsaugos sistema: nuo paramos gimus kūdikiui, ištikus ligai, negaliai, nelaimei. Kiti gi norėtų padėti: tapti savanoriais, pagalbininkais, prisidėti lėšomis ar daiktais, idėjomis ar darbais prie socialinę paramą teikiančių įstaigų ir visuomeninių organizacijų veiklos. Svarbūs ir gerieji pavyzdžiai, sėkmės istorijos, rodančios, kad kilni pagalbos misija ar didžiulės pastangos atsitiesti po nelaimės ar ligos, vertos visuomenės pagarbos ir dėmesio. Todėl informacija apie socialines paslaugas „Rokiškio Sirenos“ skaitytojams yra visuomet aktuali ir naudinga. Todėl „Rokiškio Sirena“ ir tapo projekto „Bendradarbiavimas ir informacijos apie socialines paslaugas sklaida Rokiškio mieste“ (08.6.1-ESFA-T-927 Spartesnis vietos plėtros strategijų įgyvendinimas), kurį vykdo Socialinės paramos centras, partneriais.

Jautri tema

„Rokiškio Sirenos“ tikslas – skaitytojams teikti reikalingą ir aktualią informaciją. Informacija apie visuomenės socialinio gyvenimo aktualijas – ne tik skelbimai apie paramos renginius, akcijas. Tai ne tik straipsniai ir sąskaitos, skelbiamos nuo nelaimių nukentėjusiems paremti. Ji – ne tik skelbimai apie dalinamus maisto produktus. Ji – kur kas daugiau, nei tik tai, ką dabar vadiname madingu ir skambiu „socialinės atsakomybės“ pavadinimu. Už jos – žmogiškos nelaimės ir sėkmės, pastangų istorijos. Tai ir žinios, ir atsakomybė, ir specialistų talentai, pastangos, pasiaukojimas, kantrybė, kad iš dugno pakiltų žmogus. Tai pastangos praskaidrinti likimo paraštėse likusių vienatvę ir vėl juos sugrąžinti į visuomenę. Tai istorijos žmonių, kurie peržengia savo baimę, aukoja savo laiką, kad padėtų kitiems, kai to labiausiai reikia. Tai aktualijos, pažinti kurioms reikia daugybės metų dėmesio, noro gilintis ir suprasti.

Kokio jautrumo tai tema, rodo nesenas atvejis: dar vasarį pasakojome apie Obelių savarankiško gyvenimo namuose gyvenantį kūrėją Edvardą Baltrušį. O štai visai neseniai jis iškeliavo į Amžinybę. Tačiau jo artimiesiems, bičiuliams, gerbėjams, atmintyje liks mūsų laikraščio puslapiuose įamžinta šio žmogaus kūryba.

Vienija naujovių siekis

Projekto iniciatoriai Socialinės paramos centras bei „Rokiškio Sirena“ turi nemažai bendrų vertybių. Tarp jų ir noras koja kojon žengti su inovacijomis, naujovėmis. „Rokiškio Sirena“ savo veiklą grindžia naujausoimis technologijomis, kurdama novatoriškus projektus, išnaudodama moderniausius darbo organizavimo, skaitmeninio turinio kūrimo metodus. Todėl pasiūlymas bendradarbiauti projekte, kuriame bus kuriamos inovatyviausios paslaugos, pasak UAB „Rokiškio Sirena“ vadovo Simono Tuskos, iš karto sudomino. „Svarbu nuolatos keistis, atsinaujinti, kad rajono žmogų informacija pasiektų patogiausiu, lengviausiai prieinamu būdu“, – sakė jis.

Daug ir įvairios informacijos

„Rokiškio Sirenos“ puslapiuose šiemet, kai vykdomas projektas, skaitytojai išvys daug ir įvairios informacijos apie socialines paslaugas mūsų rajone, gerąją kitų projekto partnerių – Pakruojo rajono vietos veiklos grupės, patirtį. Taip pat tiesioginių transliacijų dėka apie projekto renginius sklis ne tik rajone, Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Supažindinsime ir su tais, kurie įdeda labai daug pastangų, laiko, žinių padėdami rajono žmonėms, bet dažniausiai lieka už kadro – socialinių įstaigų darbuotojais, savanoriais. Bus proga pažinti platų rajono įstaigų, nevyriausybinių organizacijų tinklą. Taigi, skaitytojų laukia daug įdomios ir naudingos informacijos.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video