Informacinė sistema apie socialines paslaugas Rokiškio rajone: kaip greitai ir paprastai rasti dominančią informaciją (0)

Publikuota: 2021-05-31 Kategorija: Aktualijos
Informacinė sistema apie socialines paslaugas Rokiškio rajone: kaip greitai ir paprastai rasti dominančią informaciją
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. /

Socialinės paramos centras, vykdydamas projektą „Bendradarbiavimas ir informacijos apie socialines paslaugas sklaida Rokiškio mieste“ (08.6.1-ESFA-T-927 Spartesnis vietos plėtros strategijų įgyvendinimas) sukūrė informacinę sistemą apie socialines paslaugas, teikiamas Rokiškio rajone. Ši sistema svarbi dėl kelių dalykų: rajono gyventojams ji leidžia greitai, patogiai, jiems tinkamiausiu laiku surasti informaciją apie teikiamas paslaugas. Socialinių paslaugų ir pagalbos srityje dirbantiems žmonėms ji leidžia greitai surasti reikiamą paslaugą, ją pasiūlyti tiems, kuriais rūpinasi.

Kaip surasti?

Darbo dienomis su socialinių paslaugų informacine sistema galima susipažinti labai paprastai: rajono savivaldybėje yra interaktyvus informacinis stendas liečiamu ekranu. Jame labai greitai ir paprastai galima rasti reikiamą informaciją. O jei nedrįstate juo naudotis patys, jus to pamokys, patars, kur ieškoti informacijos apie dominančią paslaugą Socialinės paramos centro specialistės-konsultantės.

Jei naudojatės internetu kompiuteryje ar mobiliajame telefone – visa informacija, kuri yra stende, jums bet kuriuo paros metu, bet kokioje vietoje: nuo atokaus lietuviško vienkiemio iki Norvegijos fjordų ar JAV didmiesčių, pasiekiama adresu www.socsketis.lt

Įsiminti šį pavadinimą paprasta: pirmoji pavadinimo dalis reiškia socialinę paramą. O skėtis pasirinktas neatsitiktinai: tai daiktas, saugantis nuo saulės, vėjo, lietaus, sniego, simbolizuojantis apsaugą nuo visų gyvenimo negerovių. Antroji skėčio paskirtis: po savimi burti, telkti. Juk jei lyja – pasiūlote bičiuliui ar kaimynui pasislėpti po jūsų skėčiu. Lygiai taip pat po informacinės sistemos skėčiu susibūrė didžiulis spektras socialinių paslaugų. Taigi, svetainės pavadinimas www.socsketis.lt.

Paslaugų įvairovė didelė

Kaip nepasiklysti informacijos apie paslaugas gausoje? Nereikia to baimintis – svetainė struktūruota taip, kad ja būtų kuo patogiau naudotis. Visos paslaugos skirstomos į keturias grupes: bendrosios, specialiosios, sociokultūrinės ir pagalbos linijos.

Kaip žinoti, kur jūsų ieškoma paslauga? Gal jums reikia transporto nuvežti artimą žmogų į gydymo įstaigą? O gal atsidūrėte sunkioje finansinėje situacijoje ir jums praverstų informacija, kaip gauti pagalbą maistu ar drabužiais? Slaugote artimąjį ir jums reikia specialių techninių priemonių? Visa tai svetainėje rasite labai paprastai. Tereikia užvesti kompiuterinės pelytės kursorių ar telefono ekranėlyje paspausti mygtuką, ir bus paaiškinta, kokios paslaugos priskiriamos tai grupei. Kiekviena paslauga iliustruota žaismingu paveiksliuku, taigi, nesunku bus įsiminti, kaip ir kur kitą kartą prireikus tą paslaugą rasite.

Išbandykite: tai labai paprasta!

Kaip veikia sistema, galima įsitikinti pabandžius rasti kelias populiariausias paslaugas. Štai, pavyzdžiui, jums reikia suorganizuoti neįgalaus žmogaus pavėžėjimą pas gydytoją konsultantą į didmiestį. Taigi, užtenka spustelti pirmąją kortelę „Bendrosios paslaugos“, ir iš karto sėkmė – transporto organizavimas priskiriamas šiai paslaugų grupei.

Spustelėjus mugtuką „Plačiau“, atsidaro naujos kortelės ir pirmoji jų – būtent „Transporto organizavimas“. Spustelėjus ją paaiškėja, kad tokią paslaugą teikia keturios institucijos: Socialinės paramos centras, Rokiškio neįgaliųjų draugija, Kriaunų bendruomenė bei Rokiškio savanorių ugniagesių bendrija. Pateikti kiekvienos organizacijos kontaktai, nuorodos, kur ši institucija įsikūrusi. Bereikia tik surinkti telefono numerį ir paprašyti reikiamos paslaugos.

Imkime kitą dažnai pasitaikančią problemą: tarkime, žmogui nutiko nelaimė, jis neteko namų, ir skubiai reikia surasti jam saugų prieglobstį. Pirmojoje kortelėje „Bendrosios paslaugos“ tokios paslaugos nėra. Pabandykime antrąją kortelę – „Specialiosios paslaugos“. Ir štai sėkmė – čia yra nurodyta „Apgyvendinimas“. Atsiverčiame kortelę, ir paaiškėja, kad šią paslaugą teikia Obelių savarankiško gyvenimo namai ir Obelių socialinių paslaugų namai, Krizių centro padalinys. Taigi, galima kreiptis į vieną iš šių įstaigų. Pateikiamos netgi nuotraukos iš šių įstaigų veiklos, parodyta, kaip atrodo kambariai.

Įdomi ir tiems, kurie norėtų susipažinti

su socialinės paramos sistema

Ši svetainė įdomi ir tiems, kuriems kol kas socialinės paramos nereikia. Informuotas, vadinasi, apsaugotas – bent kartą išbandę šią svetainę ne tik patys nesunkiai susirasite reikiamą pagalbą, bet ir galėsite patarti, kur ieškoti jos kitiems. Svetainėje yra ir savanorių patirtys, sėkmės istorijos, pažintis su paramą teikiančiomis organizacijomis iš arčiau. Gal jų pavyzdys įkvėps pačius imtis paramos, savanoriauti?

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video