Informaciniame renginyje – aktualūs ir svarbūs pranešimai (0)

Publikuota: 2021-09-30 Kategorija: Aktualijos
Informaciniame renginyje – aktualūs ir svarbūs pranešimai
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Informacinio renginio akimirka.

Rokiškio rajono Socialinės paramos centras vykdo unikalų projektą „Bendradarbiavimas ir informacijos apie socialines paslaugas sklaida Rokiškio mieste“, projekto kodas Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0525, finansuojamą Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Šio projekto dėka sukurta informacinė sistema apie rajone teikiamas socialines paslaugas. Socialinės paramos centras rūpinasi, kad rajono gyventojus pasiektų kuo daugiau aktualios ir savalaikės socialinės srities informacijos, todėl rengiami ne tik gyvi susitikimai, bet ir vaizdo konferencijos. Ne išimtis ir rugsėjo mėnesį surengtas informacinis renginys. Jis buvo skirtas asmenims, kurie yra socialinių paslaugų gavėjai.

Jame buvo pateikta itin reikalinga naujausia informacija apie rajone teikiamas socialines paslaugas. Pranešimą skaitė rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėjo pavaduotoja Zita Čaplikienė. Taip pat buvo labai aktualus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyriaus vyriausiosios specialistės, laikinai einančios vadovo pareigas, Daivutės Bulovienės pranešimas apie covid-19 epidemiją, apie ligos prevenciją, epidemiologinę situaciją rajone bei skiepijimosi naudą bei aktualumą. Šiuo pranešimu džiaugėsi tiek socialinių paslaugų gavėjai, kuriems buvo priminta apie ligos prevencijos būdus, būtinybę skiepytis, bet ir socialinės srities specialistai, kuriems rūpėjo, kaip galimybių paso reikalavimai turi būti taikomi kasdieniame jų darbe, kaip jame praktiškai turi būti laikomasi saugos reikalavimų ir pan.

Įdomus buvo ir Socialinės paramos centro Jūžintų dienos ir trumpalaikės socialinės globos centro pristatymas. Jame teikiamos paslaugos labai aktualios žmonėmis su negalia besirūpinantiems artimiesiems. Patikėję šio centro globai savo artimuosius, jų šeimų nariai gali ramiai tvarkyti reikalus, dirbti. Taip išsaugomas artimųjų socialinis aktyvumas, galimybė likti ar integruotis į darbo rinką. O štai patiems globotiniams suteikiamas įdomus, lavinantis užimtumas, tinkama priežiūra.

Nors apgyvendinimo Obelių Savarankiško gyvenimo namuose paslauga yra aktuali ištisus metus, visgi juntamas ir tam tikras sezoniškumas. Senstant visuomenei, esant vis dar aktualiai emigracijos problemai, daugėja vyresnių vienišų žmonių. Šiltuoju metų sezonu jie dar sugeba gyventi savo namuose, sodybose savarankiškai. Tačiau atėjus žiemos sezonui, kai reikia kūrenti krosnį, prisinešti malkų, užsnigtais keliais prisikviesti į pagalbą medikus, ne vienas svarsto ir apie valstybės paramą. Viena iš tokių galimybių – Obelių savarankiško gyvenimo namai. Taip pat juose priglaudžiami ir nuolatinės gyvenamosios vietos neturintys, socialinių įgūdžių stokojantys žmonės. Čia jiems ne tik suteikiama saugi gyvenamoji aplinka, bet ir darnus namų kolektyvas ugdo savarankiškam gyvenimui reikalingus įgūdžius, padeda sutvarkyti dokumentus, gydytis, integruotis į darbo rinką.

Dėl epidemijos sumažėjus viešojo transporto prieinamumui, vis aktualesnė tampa gyventojų pavėžėjimo paslauga. Buvo pristatyta galimybė Rokiškio rajono savanorių ugniagesių vykdomo projekto dėka pagalbos reikalingiems žmonėms pasinaudoti socialiniu transportu.

Pasirengimui šaltajam rudens ir žiemos sezonui pasitarnavo Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės Laimutės Narbutienės paskaita apie rudeninę depresiją bei nerimą, jų prevenciją.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video