Išmušė rajono tarybos mažumos valanda – žėrė klausimus apie naujus objektus, ralius, triukšmą, alkoholį (0)

Publikuota: 2023-10-30 Kategorija: Aktualijos
Išmušė rajono tarybos mažumos valanda – žėrė klausimus apie naujus objektus, ralius, triukšmą, alkoholį
„Rokiškio Sirena“ / Asociatyvi nuotr.

Rokiškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje apsvarsčius numatytus sprendimo projektus, vyko tarybos mažumos valanda, kurios metu pažerta klausimų vicemerui, savivaldybės administracijos direktoriui. Tarybos mažumos atstovai domėjosi planuojamais statyti objektais, apleistomis aikštelėmis, stotelėmis, biudžeto lėšų perskirstymu ir kt.

Kaip paskirstomos lėšos

Tarybos narys Antanas Vagonis klausė, ar svarstant savivaldybės biudžetą kreipiamasi į seniūnaičių sueigas ar bendruomenes, kaip yra paskirstomos papildomai gautos lėšos.

Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Rancevas teigė, kad viršplaninės lėšos gaunamos atskiroms priemonėms ir programoms, bet bendras planas niekada nebuvo viršytas. „Jeigu toks dalykas įvyktų, labai džiaugtumėmės“, – sakė V. Rancevas. Kitų metų biudžeto planas yra viešinamas savivaldybės tinklalapyje visuomenei, tada seniūnaičiai  ar eiliniai žmonės gali teikti savo pastebėjimus.

Tarybos narė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė patikslino, kad kalbama ne apie tikslines lėšas valstybės deleguotoms funkcijoms vykdyti, o apie būrimą, kad turėsime viršplaninį biudžetą ir lėšų skyrimą pvz., koncertui kultūros centre ar Rugsėjo 1-osios šventei. A. Vagonis sakė, kad nebūtų blogai kreiptis į seniūnaičius patikslinti lėšų poreikį, ne jeigu tai neprivaloma.

Dėl SKATE parko

Domėtasi ir jaunimo reikalais bei planuojamu įrengti SKATE – ar projektuotojai kreipėsi į jaunimo organizacijas dėl pasiūlymų V. Rancevas teigė, kad šiuo klausimu daug diskutuota, prieš penkerius metus jaunimas pageidavo, kad toks parkas atsirastų Velykalnio teritorijoje. Dabar vėl sulaukta prašymų dėl SKATE parko, jaunimas net parengė vizualizaciją. Tai turėtų būti ne tokia zona iš cemento plokščių, kaip dabar įrengta už L. Šepkos parko. Naujoje aikštelėje įrenginiai turėtų būti pagaminti iš kitokių medžiagų, ši vizija „užaugino“ kainą iki daugiau nei 100 tūkst. eurų, be to, senoji aikštelė būtų per ankšta norint įgyvendinti numatytus darbus. Galutinio sprendimo dėl vietos dar nėra. Pasak administracijos direktoriaus, buvo ieškoma vietos naujai aikštelei, vyko derybos su Rotary klubu, kurie įrenginėja Rotary parką. Rotariečiai mielai priėmė šią idėją, taigi SKATE aikštelė galėtų atsirasti Rotary parke, arčiau statomos daugiafunkcės sporto salės. Statytojai planuoja atsiklausti jaunimo, ar jiems tinka ši vieta.

 Dėl prekybos apribojimo

Tarybos narys Irmantas Tarvydis domėjosi dėl šiuo metu nebeveikiančios kavinės Rokiškio baseine.  Kavinei patalpos išnuomotos 10-čiai metų, ji veiklos nebevykdo, kas planuojama daryti.

V. Rancevas teigė, kad klausimą reikėtų adresuoti baseino direktoriui, o ne savivaldybės administracijai. Situacija tokia, kad verslininkas nėra nutraukęs nuomos sutarties, tik nevykdo veiklos.

R. Stankevičiūtė-Vilimienė klausė kaip reaguota į siūlymą, kurį dar vasaros pradžioje tarybos nariams išplatino Linas Petkevičius. Jis kreipėsi su prašymu, kad Salų dvare būtų uždrausta prekiauti alkoholiniais gėrimais. Vicemeras Antanas Taparauskas teigė, kad šis prašymas buvo išnagrinėtas, atsakymas į jį pateiktas liepos 24 d. Rokiškio rajono savivaldybė, išnagrinėjusi raštą dėl prekybos alkoholiu apribojimo, pažymėjo, kad Salų dvaras nevykdo mokslo ar mokyklos funkcijų ir kad Rokiškio tautodailininkų asociacija yra nevyriausybinė organizacija, įkurta laisva piliečių valia. Rašte taip pat teigiama, kad Salų dvare vykdomos neformaliojo švietimo veiklos nėra finansuojamos iš valstybės biudžeto. L. Petkevičius informuotas, kad tarybai sprendimas dėl uždraudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais Salų dvare nebus teikiamas.

Aikštelę likviduos

Tarybos narys Algis Kazulėnas atkreipė dėmesį į daug metų rajono nepuošiančią sustojimo aikštelę tarp Rokiškio ir Kamajų prieš Aukštakalnio sankryžą. Anot politiko, ten blokai, šiukšlės ir visokie kiti negeri dalykai,

A. Taparauskas informavo, kad aikštelę administruoja Kelių direkcija, ši aikštelė buvo užtverta, kad ten nebūtų vežama daugiau šiukšlių. Anot Kelių direkcijos, pagal galiojančius teisės aktus, aikštelė šioje vietoje apskritai nėra būtina, kadangi atstumas tarp miestų nėra didelis, todėl turėtų būti likviduota.

Dėl IKI statybų

Rokiškyje šalia L. Šepkos parko planuojam statyti  IKI prekybos centrą. R. Stankevičiūtė-Vilimienė domėjosi, ar priimant esminius sprendimus apie tai informuojami gyventojai, kad galėtų pateikti savo siūlymus.

V. Rancevas sakė, kad savivaldybė gavo raštą apie privačiame sklype planuojamą statyti prekybos centrą, jame buvo prašoma suderinti papildomą įvažiavimą iš Parko g. pusės. Saugaus eismo komisija apsvarstė ir kategoriškai tam nepritarė, nes yra įvažiavimas iš Taikos gatvės. Tuo savivaldybės dalyvavimas šiame procese baigėsi. Dabar vyksta parduotuvės projektavimo darbai, kai jie bus baigti, projektuotojai privalės juos paviešinti, tuomet visuomenė galės tekti siūlymus ir pastabas.

 „Raliai“ Jūžintuose

Tarybos mažumos valandoje paliesta daug kitų klausimų. Seniūnų ataskaitose pasigesta informacijos, kokios kelių atkarpos konkrečioje seniūnijoje buvo žvyruojamos. Dėl Jūžintuose vykstančių savaitgalio ralių – su kieno žinia jie daromi? Į tai V. Rancevas replikavo, kad kelių erelių raliai vyksta ir mieste. Jūžintuose nebuvo išduotų savivaldybės ar seniūnijos leidimų renginiams, taigi tikėtina, kad tai „elementarūs pravažiavimai“.

Tarybos nariai išdėstė pamąstymus dėl tvarkomos Juodupės gatvės, dėl salelės įrengimo autobusų sustojime, dėl senosios pėsčiųjų perėjos panaikinimo, kol dar neįrengta nauja, pėsčiųjų takų įrengimo, kad nereikėtų eiti kelkraščiais.

 Dėl galimo triukšmo

Domėtasi dėl galimo triukšmo ir poveikio aplinkai vertinimo naujai iškilsiančiame IKI prekybos centre, vaikų dienos centro Kriaunose (ne) įleidimo į sporto salę (nebuvo lydinčio asmens), galimybės jaunimui iš nutolusių kaimų įsitraukti į neformalaus švietimo veiklas. Būrelių lankymą apsunkina viešojo transporto nebuvimas. A. Taparauskas sakė, kad prie kiekvieno vaiko iš nutolusių kaimų nėra galimybės pritaikyti autobusų maršrutų, koncentruojamas dėmesys į dirbančiuosius.   Tačiau į būrelius vaikus vežiojantiems tėvams kompensuojam pavėžėjimo išlaidos, taip pat vaikai gali apsigyventi bendrabutyje Rokiškio socialinės paramos centre.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video