Juodosios gulbės pavasarį grįš į dvigubai didesnį aptvarą (0)

Publikuota: 2024-02-02 Kategorija: Aktualijos
Juodosios gulbės pavasarį grįš į dvigubai didesnį aptvarą
Rokiškio Sirena nuotr. / Juodosios Rokiškio gulbės per dešimtmetį paliko vos vieną jauniklį

Užšalę Rokiškio krašto muziejaus tvenkiniai tinkami ne tik žvejybai, bet ir būtinų darbų atlikimui. Rokiškio miesto seniūnija savaitės viduryje ėmėsi tvarkyti miesto puošmenų – Juodųjų gulbių aptvarą: pavasarį pora grįš į dvigubai didesnį „būstą“.

Darbus suplanavo rudenį

Ne kartą kitapus jiems skirto aptvaro yra plaukioję augantys juodųjų gulbių jaunikliai. Krašto muziejaus darbuotojai pagal galimybes stengėsi užlopyti tinklo skyles ar kilstelėti patį tinklą aukščiau. Visgi, prieš daugiau nei dešimt metų vandenyje įrengta užtvara jau reikalavo rimtesnio sutvarkymo. O kai rudenį iš savo teritorijos į „plačiuosius“ tvenkinio vandenis paspruko ir gulbinas, muziejaus direktorė Aušra Gudgalienė sutarė su miesto seniūnu Arūnu Krasausku tvarkyti aptvarą iš esmės ir net jį padidinti.

Iš Salų dvaro pavasarį sugrįšią paukščiai apsistos dvigubai didesniame vandens plote.

Viską daro seniūnija

„Savaitės viduryje seniūnijos žmonės pradėjo darbus. Apžiūrėję ledą pradėjo kalti tinklą laikysiančius kuolus. Kadangi plotas didėja, didės ir aptvaras krante. Tačiau čia darbai atliekami bus jau atšilus, kai iš žemės „išeis“ pašalas. Visas medžiagas – tinklą vandenyje ir tvorai ant kranto, pirko seniūnija. Labai ačiū seniūnui, kad jis nepamiršo mūsų prašymo-susitarimo, o ir dabar stebėjo situaciją, suorganizavo darbus. Mūsų jie nieko neprašė, bet gal kažkaip, žmogiškaisiais ištekliais ar kažkuo prisidėsime, kai jau bus tiesiama tvora krante“, – kalbėjo A. Gudgalienė.

Pasak direktorės, gyvūnams turėtų būti grąžintas ir praėjusią vasarą išardytas medinis jų namelis.

Atnaujinimų pastebės ir juodosiomis gulbėmis besigrožintys lankytojai: jau paruoštas atnaujintas informacinis stendas apie gulbes, kurį sumontuoti planuojama taip pat šiek tiek atšilus orams.

Dėl gyvūnų gerovės

Miesto seniūnas sakė, kad vandens darbai jau atlikti, o sausumos darbams laukiama tinkamo oro: „Kol yra ledas, darbininkai sukalė kuolus, ištiesė tinklą. Paskui bus tiesiama tvora pakrantėje. Tai buvo bendra Krašto muziejaus ir mūsų iniciatyva, siekiant pagerinti sąlygas gyvūnams: padvigubės plotas, padaugės maisto“.

Pasak A. Krasausko, visas aptvaras bus iš vielos tinklo, analogiškas jau esančiai tvoros daliai.

Visgi, kiek metrų tinklo prireiks ir kiek kainuos visi darbai seniūnas neatskleidė: „Dabar kažką pasakyti – sunku, nes perkama, montuojama, derinama. Neaišku, kiek darbai užtruks, o kiek kainavo bus galima pasakyti viską jau pilnai atlikus“.

Dovana

Juodųjų gulbių porą Krašto muziejui 2011-ųjų pavasarį padovanojo Latvijos Cėsio miesto kolegos. Patys Cėsio gyventojai juodąsias gulbes parsigabeno iš Portugalijos, o Rokiškį pasiekė pirmoji šios poros vada.

Deja, rokiškėnams tęsti šios tradicijos dar nepavyko: ne viena juodųjų gulbių vada dvaro tvenkinyje taip ir neužaugo.

Tiesa, vieną gulbiuką, pavadintą Euru/-e, 2016-aisiais muziejininkai išgelbėjo nuo pačių tėvų, kurie jį skriaudė – rado jam saugius namus pas daugiau nei 400 paukščių auginusius Aleksandą Jegorovą ir Rimą Juozapavičienę.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video