Juodupės jaunimas nebesišlaistys po miestelį – bus įkurta jaunimo erdvė (foto) (0)

Publikuota: 2023-11-08 Kategorija: Aktualijos
Juodupės jaunimas nebesišlaistys po miestelį – bus įkurta jaunimo erdvė (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Juodupės jaunimas turės erdvę bendruomenės namuose.

Juodupėje ketverius metus vykdomas darbas su jaunimu atnešė vaisių – savaitės pradžioje sužinota, jog Rokiškio jaunimo centras (RJC) įkurs naują jaunimo erdvę Juodupėje.

Neišpildė poreikio

Kaip „Rokiškio Sirenai“ pasakojo RJC mobilaus darbo su jaunimu specialistė Aurelija Urbonienė, poreikis erdvei buvo matomas nuo tada, kai jaunimo darbuotojai pradėjo vykti į rajono miestelius ir ten vykdyti veiklas: „Nuo 2019 m. pradėjome teikti mobiliojo darbo su jaunimu paslaugas Juodupėje ir per ketverius darbo metus pastebėjome, kad čia yra nemažai jaunimo nuo 14 iki 29 metų. Todėl kilo mintis, jog ten jaunimui reikėtų pastovios erdvės, kur kiekvieną dieną būtų darbuotojas, nes atvykimas kartą per savaitę neišpildė esančio poreikio“.

Projekto rezultatų laukta apie 5 mėnesius ir šią savaitę, iš Jaunimo reikalų agentūros gautas patvirtinimas, jog RJC pateikta paraiška į atvirųjų jaunimo centrų ir atvirųjų jaunimo erdvių veiklos projektų finansavimo 2024 m. konkursą laimėtas ir gauta maksimali suma – 13 tūkst. eurų.

Maksimali suma

„Ši suma bus skirta pusės etato darbo vietai sukurti, apytiksliai apie 9 tūkst. eurų per metus. Dar pusė etato tikimės gauti iš savivaldybės. Likusius pinigus skirsime veikloms, patalpų gerinimui, inventoriaus, žaidimų nupirkimui. Smagu, jog Juodupės seniūnija ir bendruomenė palankiai sutiko šią žinią“ – apie lėšas pasakojo A. Urbonienė.

Suteiks patalpas

Juodupės bendruomenės pirmininkas Zenonas Viduolis teigė, jog erdvė ir jaunimo subūrimas bendruomenei atveria geresnes galimybes: „Bendruomenės tarybos susirinkime pritarėme suteikti patalpas adresu Pergalės g. 4A, Juodupė. Šios patalpos yra sutvarkytos, gan didelės, su virtuve, dušu, sale, todėl tikrai tiks jaunimo veikloms. Patys turime daug inventoriaus, įrangos, ją irgi suteiksime, surasime lėšų ir pasitarę su jaunimu dar kai ką nupirksime“.

Papildomi balai projektuose

„Viskas atsirado iš to, jog turime bendradarbiavimo sutartį su RJC ir jie jau vykdo veiklas mūsų miestelyje. Ketvirtadieniais atvykdavo jaunimo darbuotoja, susitikdavo su jaunimu ir vykdydavo užsiėmimus. Daug prisideda prie bendruomenės stiprinimo, organizuoja renginius, iniciatyvas. Bėgant laikui supratome, jog reikia pastovios erdvės, o mums, kaip bendruomenei, tai yra didžiulė nauda. Rašant projektus turime reikalavimą dėl jaunimo įtraukimo, tad manau, jog tai mums pagelbės teikiant paraiškas, galėsime vykdyti daugiau reikalingų veiklų“ – apie sėkmingą bendradarbiavimą pasakojo Z. Viduolis.

Nustatys poreikį

Rokiškio rajono savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorius Gediminas Kriovė priminė, jog dar yra pakankamai laiko nustatyti poreikį: „Kadangi projektas bus vykdomas nuo 2024 m. tai dar turime laiko. Kalbėsimės su RJC vadovybe, nustatysime poreikį, jaunimo darbuotojų užimtumą bei krūvį. Akivaizdu, jog projekto lėšų pakanka tik pusei etato, o dėl to gali būti sunkiau rasti darbuotoją“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video