Kad Šv. Velykos būtų džiugios ugniagesiai pataria (0)
Artėjant šv. Velykoms žmonės skuba tvarkyti aplinką ko pasėkoje naudojama ugnis sunaikinti šiukšles, augalinės kilmės atliekas ir t.t. Kiekvienais metais tokiu laiku Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai vykdo reidus, stebi ar žmonės tinkamai elgiasi su ugnimi. Per šventes ugnis naudojama ir kitiems tikslams ne tik kažką sudeginti, tad keletas ugniagesių patarimų padės šventes sutikti saugiai ir be liūdnų pasėkmių:
- Jei kompostavimas ne prie širdies ir aikštelė augalinės kilmės šiukšlėms laaaaaabai toli. Tada jau išsirinkite vietą laužui (laužavietę, dirbamą žemę ir pan.), kad iš jos liepsna negalėtų plisti į šalis. Laužus kūrenti leidžiama ne arčiau kaip 30 m nuo pastatų, degių konstrukcijų statinių ir degių medžiagų sandėliavimo vietų. Palikti be priežiūros besikūrenančias laužavietes draudžiama. Smilkstančią ugniavietę būtina užgesinti. Durpyne draudžiama kurti laužus, deginti žolę ar samanas. Iškirstus krūmus ir išrautus kelmus privaloma pašalinti iš durpyno.
- Kadangi lietuviai per šventes mėgsta gaminti patiekalus lauke, reikėtų prisiminti, kad šašlykinės, kepsninės, rūkyklos, buitinės krosnelės, lauko židiniai leidžiami naudoti ne arčiau kaip 6 m nuo statinių.
- Būtinai pasirūpinkite atsakingumo jausmu, nes be jo gresia išsiaiškinti Administracinių nusižengimų kodekso subtilybes ir paploninti piniginę. Už tuos pinigėlius išeitų autonominis dūmų detektorius, kuris labai gera dovana sau, giminaičiams, draugams nuo Velykų kiškio ar bobutės.
Taip pat primename, kad NMA darbuotojai atlieka atitinkamus kontrolės veiksmus ir nustatę, kad deginami plotai yra deklaruojami išmokoms gauti, taiko sankcijas deklaruojantiems asmenims. O štai Aplinkos apsaugos departamentas apie deginimus atsako (https://aad.lrv.lt/lt/iii-atliekos/atlieku-deginimas-nuosavame-kieme/kokias-atliekas-galima-deginti-savo-kieme) taip, manytina, kad augalinės kilmės medžiagas, taip pat ir medieną ar iš jos pagamintus gaminius, lauko sąlygomis leidžiama sudeginti tik tada, kai nėra galimybių jas panaudoti ūkio reikmėms (šilumos energijai gauti kurą deginančiuose įrenginiuose, mulčiaus gamybai ir kt.) Deginama mediena negali būti apdorota jokiomis cheminėmis medžiagomis (dažais, lakais, klijais, impregnuojančiomis medžiagomis ir t.t.). Tačiau draudžiama augalus ar jų dalis deginti arčiau kaip 30 metrų nuo statinių, miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 50 metrų nuo miško, aukštapelkės ar durpingos vietos, taip pat miestuose ir miesteliuose (išskyrus laužų kūrenimą, laužų kūrenimui nustatytose vietose).