Kas išvaduos iš užstrigusio lifto Rokiškyje? (0)

Publikuota: 2022-07-22 Kategorija: Aktualijos
Kas išvaduos iš užstrigusio lifto Rokiškyje?
Rokiškio Sirena nuotr. / Dažname lifte mygtukai nuzulinti, kad sunkiai beįžiūrimi skaičiai

Rokiškis – ne Vilnius ar Kaunas, juo labiau – ne Niujorkas, ir čia nėra dangoraižių, tačiau šiame viename iš didžiausių rajonų centrų yra 6 daugiabučiai (greičiausiai, jie visi yra devynaukščiai), kurie turi liftus. Iš viso Rokiškio gyvenamuosiuose namuose veikia 10 liftų. Oficialiai Rokiškyje esančių liftų techninę priežiūrą vykdo UAB „Kauno liftai“, tačiau nuolat jais rūpinasi AB Rokiškio butų ūkis, kur dirba trys liftininkai, pasirengę nuolat pagelbėti, užstrigus liftui arba šiaip įvykus gedimui.

Rokiškio daugiabučiai statyti dar sovietmečiu, todėl ir liftai - nebe pirmos jaunystės. Mažutės girgždančios kabinos, lėtai judančios aukštyn arba žemyn, kartais kelia abejonių, ar yra saugios ir ar nekelia rizikos atsidurti situacijoje, kuri pavaizduota Bajorų teatro „Šnekutis“ suvaidintame spektaklyje „Pabezdėk pa jazminais“... Vyras ir žmona, beveždami pupas, įstringa namo lifte ir ten praleidžia nemažai laiko, kol išsiaiškina daugelį dalykų vienas apie kitą. Spektaklio recenzijose užsimenama, kad atvirumą išprovokuoja galimas pavojus gyvybei. Atrodytų, kurioziška situacija, pasirodo, dar ir tikra. Režisierė, pastačiusi šį spektaklį, Nijolė Čirūnienė, sako, kad istorija – paremta tikrais faktais.

Sąskaitas už liftų priežiūrą siunčiantis Rokiškio butų ūkis turėtų žinoti, ar Rokiškyje dažnos situacijos, primenančios suvaidintą istoriją. AB Rokiškio butų ūkis direktoriaus Virgilijaus Dambrausko paklausėme, kokios būklės yra tie 10 liftų Rokiškio daugiabučiuose. Atsakymas buvo lakoniškas: „Liftai - patenkinamos būklės, atitinka techninius reikalavimus.“ Kitas klausimas Butų ūkio vadovui: „Kokių kyla problemų dėl naudojimosi?“ Vadovas atsakė: „Gauname nusiskundimų, kad liftai neveikia visą parą.“ Galų gale pasidomėjome, ar pasitaiko, kad žmonės liftuose įstringa. „Pasitaiko, bet tai nėra dažnas įvykis. Dažniausiai liftas užstringa ne dėl gedimo, o dėl netinkamo žmonių elgesio.“

Kadangi teko girdėti įvairių istorijų apie Rokiškio liftus – esą senasis liftas Rokiškio rajono savivaldybėje strigdavo gana dažnai, kas sukeldavo įvairiausių emocijų, ne išimtis – ir daugiabučiai, kalbama ir apie tai, kad ir sąskaitos už liftų eksploataciją esančios nemažos, apie tai V. Dambrausko paprašėme pakomentuoti plačiau.

Rokiškio butų ūkio direktorius paaiškino, kad šiame mieste esančių liftų techninę priežiūrą vykdo UAB „Kauno liftai“. AB Rokiškio butų ūkis dirba trys liftininkai, kurie organizuoja techniškai tvarkingų liftų darbą, periodiškai apžiūri liftus, tikrina jų veikimą, sugedus liftui, organizuoja jo remontą, vykdo skubų žmonių išlaisvinimą iš užstrigusio lifto. Pasak V. Dambrausko, užstrigimai liftuose paprastai būna dėl viršsvorio lifto kabinoje arba dėl netinkamo elgesio lifte (šokinėjimų, pasikėlimų nuo grindų ir vėl nusileidimų ir t.t.).  Liftų kabinose yra paskelbti liftininkų telefono numeriai, kuriais gyventojai turėtų paskambinti, jeigu netikėtai užstrigtų lifte (dėmesio – ketinant keltis liftu, turėkite mobilaus ryšio telefoną su pakrauta baterija). Pasak Butų ūkio vadovo, užstrigę lifte gyventojai paprastai išlaisvinami per 10-30 minučių ir gelbėjimo darbų trukmė priklauso nuo užstrigimo priežasties. „Užstrigusiesiems pavojaus nėra, nes liftai turi automatinius stabdžius ir kitas elektronines - automatines sistemas, kurios reaguoja į lifto darbo režimo nukrypimus“, - aiškinama Rokiškio butų ūkio direktoriaus atsiųstame pranešime. Na, lyg ir nuramino, ar ne?

Beje, grįžtantiems iš darbo ar vykstantiems į jį laiku, gerokai nutolusiu nuo biudžetinių įstaigų darbo laiko, liftu pasivažinėti gali ir nepavykti - liftų darbo laikas Rokiškyje yra nuo 6.45 val. iki 21.45 val. Kitu laiku jie į mygtukų spaudinėjimą nereaguoja. Anot V. Dambrausko, kadangi Rokiškio gyvenamųjų namų liftams prižiūrėti nėra įdarbinto visą parą budinčio dispečerio, todėl nakties metu jie išjungiami. Į devintą aukštą teks kopti pėsčiomis, nepriklausomai nuo amžiaus, blaivumo ar sveikatos būklės.

Besiskundžiantiems dėl kainų už liftų priežiūrą - mokestis už liftus skaičiuojamas pagal faktines išlaidas, į kurias įeina liftų techninis patikrinimas (du kartus per metus), metinė atestacija, nuolatinė techninė priežiūra, darbuotojų darbo užmokestis. Visiems daugiabučių namų, turinčių liftus, gyventojams vidutinis mokestis už naudojimąsi liftu skaičiuojamas nuo trečio aukšto ir svyruoja nuo 0,193 Eur iki 0,282 Eur už kvadratinį metrą buto ploto. Tokią informaciją pateikė UAB Rokiškio butų ūkis direktorius V. Dambrauskas. Nepamirškime ir mokesčio už lifto sunaudotą elektros energiją, sugedusio lifto remonto darbų ir pan.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video