KASP 506-oji pėstininkų kuopa iš Rūdninkų parsivežė vicečempionų titulą (0)

Publikuota: 2024-05-27 Kategorija: Aktualijos
KASP 506-oji pėstininkų kuopa iš Rūdninkų parsivežė vicečempionų titulą
Gr. Michail Lysenko nuotr. / Pasak M. Griškevičiaus, kuopos kariai grįžo nenusivylę: buvo labai stiprios rungtys, puikios varžybos.

Savaitgalį Rūdninkų kariniame poligone įvyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) geriausio pėstininkų skyriaus varžybos. Jose – KASP Vyčio apygardos 506 pėstininkų kuopa iš Rokiškio, kuriems šiemet, deja, apginti geriausiųjų titulo nepavyko, bet mūsiškiai didžiuojasi varžybų vicečempionų titulu.

Pasiliko vietos tobulėjimui

Pernai kraštiečiai šiose varžybose buvo pripažinti geriausiais, šiemet nusileido 604 pėstininkų kuopos skyriui iš Prisikėlimo rinktinės (Telšiai). Antrąją vieta užėmė rokiškėnai, o trečiąją vietą iškovojo 302 pėstininkų kuopos skyrius iš Žemaičių rinktinės (Gargždai).

„Visada visi stengiasi. Po pernai metų varžybų pasidarė išvadas ir šiemet jau mus aplenkė, nors tikrai nedideliu taškų skirtumu. O mes pasilikom vietos kur tobulėti“, – šyptelėjo 506-osios kuopos seržantas Mantas Griškevičius ir pasvarstė, kad rezultatams įtakos galėjo turėti ir įtemptas dabar vykstančių pratybų maratonas bei nuovargis.

Galimybę dalyvauti šiose varžybose rokiškėnai iškovojo balandžio pabaigoje, kai Panevėžyje vykusiose KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės geriausio pėstininkų skyriaus varžybose trečius metus iš eilės tapo geriausiais.

Dėl geriausiųjų vardo Rūdninkuose varžėsi pėstininkų skyriai iš visų KASP rinktinių ir keletas delegacijų svečių teisėmis: Lietuvos Šaulių sąjungos šauliai, Lietuvos karo akademijos kariūnai bei pėstininkų skyriai iš Jungtinės Karalystės, Danijos „Home Guard“, Latvijos „Zemessardze“, Lenkijos „Wojska Obrony Terytorialnej“ bei Sakartvelo Nacionalinės Gvardijos.

Keliaus dar toliau

Pasak M. Griškevičiaus, kuopos kariai grįžo tikrai nenusivylę: „Buvo labai stiprios rungtys, puikios varžybos. Galime didžiuotis ne tik antrąja vieta, bet ir tuo, kad mūsų kuopoje buvo vienintelė mergina karė, dalyvavusi varžybose. Jai pačiai tai buvo pirmosios varžybos“.

O varžybų vicečempionų titulą parsigabenę rokiškėnai taip pat iškovojo galimybę dalyvauti rugsėjį vyksiančiose Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų geriausio pėstininkų skyriaus varžybose, kuriose susirungs atstovai iš tokių pajėgų, kaip: karinių jūrų pajėgų, „Geležinio vilko“ brigados ar oro gynybos.

Galybė išbandymų

Dvi dienas trukusių varžybų metu komandos turėjo atlikti kovinio šaudymo, granatos metimo, judėjimo pagal azimutą, netiesioginės ugnies iškvietimo ir koregavimo, sparčiojo žygio, šliaužimo, karinės technikos ir taktinių ženklų atpažinimo, jėgos, medicinos, išgyvenimo, pastabumo, ginklų valdymo, kliūčių įveikimo, inžinerijos, reakcijos į kontaktą ir kitas užduotis. Visoms komandoms užduočių įveikimui buvo skirta 30 min., o atlikus užduotį, per 30 min. skyriai turėjo nujudėti iki kitos užduoties vietos, todėl varžybose pėstininkams prireikė greičio, sumanumo, taiklumo, ištvermės ir darnaus komandinio darbo.

KASP nuotraukos iš vykusių varžybų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video