Kodėl autobusų vairuotojai nenori parduoti bilietų, atsakė Autobusų parko direktorius Antanas Taparauskas (0)

Publikuota: 2022-07-18 Kategorija: Aktualijos
Kodėl autobusų vairuotojai nenori parduoti bilietų, atsakė Autobusų parko direktorius Antanas Taparauskas
Rokiškio Sirena asociatyvi nuotr. / Nors autobusų stotyje dažnai tuštoka, vietų keleiviams autobusuose gali ir neužtekti

Tie, kurie autobusais važinėja nedažnai, gali susidurti su staigmena – patekti į autobusus pirmenybę turi tie, kurie bilietus įsigijo autobusų stoties kasoje arba internetu. Kiti gi rizikuoja likti už autobuso durų. „Rokiškio Sirena“ pagalvojo, kad vis tik verta atkreipti dėmesį į tai ir paraginti keliaujančius autobusais bilietus įsigyti iš anksto.

Situacija – nei pirmyn, nei atgal

Ne pirmą kartą tenka susidurti su situacija, kad UAB „Rokiškio autobusų parkas“ rytinio autobuso, važiuojančio į Panevėžį, vairuotojai laikosi taktikos prašyti keleivių įsigyti bilietus stotyje arba internetu, nenoriai aptarnauja tuos, kurie nori įsigyti bilietą autobuse, motyvuodami tuo, kad „gali neužtekti vietų“. Beje, panaši taktika pastebima ir kitų miestų autobusuose, tik gal detaliau paaiškinama, kodėl taip daroma. Liepos 18 d. mikroautobusą vairavęs darbuotojas, nors autobusiukas ir buvo apytuštis, buvo familiarus, sakė, kad parduoti bilieto autobuse negali. Iki išvykimo likus mažiau nei 10 minučių, siuntė eiti pirkti bilieto į stotį. Anksčiau, vykstant tuo pačiu maršrutu, tikrai pasitaikydavo, kad autobusas būdavo apypilnis, o pakeliui, surenkant keleivius kitose stotelėse, jie nebetilpdavo į sėdimas vietas ir tik vairuotojo žmogiškumo dėka būdavo priimami važiuoti. Tą liepos 18 d. vairuotojas, atidžiau pažiūrėjęs į laikrodį, vis tik pardavė bilietą autobuse, nors per tą laiką jokių pasikeitimų neįvyko (jis prieš tai minėjo, kad parduoti bilieto negali, kadangi neturi kažkokių dokumentų). Važiuodamas pro stoteles kaimuose, vairuotojas keleiviams autobuse pirkti bilietus leido be kalbų.

Vairuotojas turi įsitikinti, kad visi, įsigiję išankstinius bilietus, neliks be vietų

Ar „Rokiškio autobusų parkas“ laikosi naujos keleivių aptarnavimo politikos, ir kodėl, paklausėme įmonės vadovo Antano Taparausko. Jis maloniai sutiko paaiškinti situaciją.

Uždarosios akcinės bendrovės vadovo komentaras: „Atsakant į klausimą, kodėl vairuotojai vengia parduoti bilietą autobuse, - vairuotojai rekomenduoja įsigyti bilietą autobusų stotyje tam, kad keleivis tikrai gautų sėdimą vietą autobuse. Mat padidėjus keleivių srautams, gali atsitikti taip, kad visi bilietai bus parduoti. Pavyzdžiui, autobusas turi 10 sėdimų vietų ir bilietai išparduodami iš anksto (stotyje arba internetu), o koks vienas keleivis dar ir nusiperka bilietą iš vairuotojo. Tokiu atveju pirmenybė teikiama iš anksto bilietą įsigijusiems keleiviams. Tam, kad išsiaiškintų, ar tokios situacijos nėra, vairuotojas, prieš išvykdamas, iš stoties operatorės turi pasiimti keleivių žiniaraštį. Jame jis turi galimybę pamatyti, kad laisvų vietų užteks iki pat Panevėžio (ir kad nėra išankstinių bilietų pvz., iš Kupiškio), tada jau gali parduoti bilietą autobuse. Atkreipiu dėmesį, kad anksčiau buvo galima stebėti tam tikras keleivių srautų tendencijas, buvo galima matyti, kada reikia didesnio, kada mažesnio autobuso. Šiuo metu tokių dalykų pasakyti nebeįmanoma, todėl autobusuose gali pasitaikyti ir daugiau, ir mažiau žmonių. Išanalizavę pajamų ir sąnaudų santykį, matome, kad šiuo metu Bendrovei finansiškai neapsimoka šiuo maršrutu siųsti didelio autobuso, nes patiriami nuostoliai: būna didelis tik keleivių, vykstančių trumpais maršruto atstumais, skaičius (pvz., nuo Panevėžio kolektyvinių sodų iki Panevėžio miesto ir atvirkščiai).“

Situacija stebima

Turėjome pastabų ir dėl vairuotojų kultūros... Į tai A. Taparauskas atsakė, kad šiuo klausimu skundų susilaukia vis rečiau, kadangi nuolat primena vairuotojams etikos taisykles,  klientų aptarnavimo ypatumus. Paklausus „Rokiškio autobusų parko“ direktoriaus, ar nepagalvoja apie tai, ar nevertėtų kai kuriais reisais leisti vykti didesniems autobusams, A. Taparauskas sutiko, kad nutraukus „Lietuvos geležinkelių” maršrutą iš Rokiškio, tokia galimybė įmanoma. Situacija yra stebima ir analizuojama, o jai pasikeitus, iškilusios problemos bus sprendžiamos.

Tad, mieli autobusų keleiviai, pasirūpinkite bilietais iš anksto.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video