Lauko šventės Rokiškyje taps „smagesnės“: atšaukė draudimą jų metu prekiauti alkoholiu (0)

Publikuota: 2024-05-30 Kategorija: Aktualijos
Lauko šventės Rokiškyje taps „smagesnės“: atšaukė draudimą jų metu prekiauti alkoholiu
Rokiškio Sirena nuotr. / Nuo šiol rajone vykstančias šventes papildys ir prekiautojai alkoholiu.

Paskutiniajame pavasario posėdyje Rokiškio rajono savivaldybės tarybos nariai pritarė sprendimo projektui, kuriuo siūloma atšaukti prieš 8-erius metus tuometinės rajono valdžios priimtą „sausą“ įstatymą viešų renginių metu.

Uždraudė, nes pasibaisėjo...

2016 m. liepos 1 d. rajono meras Antanas Vagonis pasirašė sprendimą, kurio iniciatorius pats ir buvo, draudžiantį mažmeninę prekybą alkoholiniais gėrimais (iki 15 proc. stiprumo) pagal vienkartines licencijas švenčių, masinių renginių, parodų, koncertų, teatro spektaklių, cirko ir kitų renginių, organizuojamų Rokiškio rajono savivaldybės teritorijoje metu, išskyrus komercinius renginius.

„Draudimo esmė buvo ne tai, kad pritariu Aurelijaus Verygos pozicijai, jog nieko negalima (šypteli – aut. past.). Mintis kilo, kai kartą patekau į situaciją, kuria pasibaisėjau: būdamas meru sveikinau Jonus ir Janinas Joninių proga ir šventėje pamačiau, tiesiog, girtą minią. Kilo mintis įvesti draudimą dėl to, kad jaunimas pajaustų, jog ir be alkoholio galim puikiai švęsti. Diskutavom tada su jaunimo ir nevyriausybinėmis organizacijomis: jei mes 10-iai metų uždrausim alkoholį, pradės į šventes eiti šeimos, pamatysim visai kitą kultūrą. Nes man buvo baisu žiūrėti į tuos neblaivius žmones...“, – priimtą sprendimą drausti alkoholį prisiminė A. Vagonis ir neslėpė, už jį sulaukęs kritikos lavinos.

Projektą palaikė

Visgi, šiandien vykusiame tarybos posėdyje A. Vagonis balsavo „Už“, palaikydamas sprendimo projektą atšaukti draudimą šventėse prekiauti alkoholiu: „Ar pasikeitė jau švenčių kultūra – ar ne, šiandien aš nežinau. Bet ar jaunimui labai trūksta alkoholio šventėse? Ne. Aš manau, kad šis draudimas padarė pokytį, šiuo draudimu išstūmėm žavėjimąsi tokiu šventimo būdu, užauginom kitokią kultūrą. Bet jei matysim, kad ta laisvė mums neduoda nieko gero, juk niekas netrukdo ir vėl siūlyti uždrausti. Aš pats palaikiau sprendimo projektą, nors nuomonės nepakeičiau“.

Panaikinus draudimą prekiauti alkoholiu šventėse, prekyba alkoholiniais gėrimais visuose renginiuose vyks vienodomis sąlygomis, laikantis LR alkoholio kontrolės įstatymo nuostatų.

Pasilieka galimybę reguliuoti

Rajono mero Ramūno Godeliausko teigimu, norintiems prekiauti alkoholiu šventėje, savivaldybė išduos vienkartinius, tik konkrečiai šventei skirtus leidimus. Vaikams skirtuose renginiuose prekyba alkoholiu nevyks.

„Pasiliekame galimybę reguliuoti procesą. Mūsų rajone išliks ir vietos, kuriose vis dar nebus galima prekiauti alkoholiu: prie Rokiškio ežero, Rokiškio baseine, Velykalnio parke. Tai susiję su saugumu, maudynėmis, be to, ten vyksta vaikų sporto renginiai, varžybos. Ribojimai lieka, bet žiūrėsime – jeigu nelikus ribojimų šventėse nekils jokių problemų, gal iš viso nebereikės jokių draudimų“, – komentavo rajono meras.

Buvo laikas sugrįžti

Vieno pagrindinių rajone vykstančių švenčių organizatorių – Rokiškio kultūros centro – direktorė Vaiva Baltrūnaitė-Kirstukienė neslėpė palaikanti iniciatyvą keisti švenčių organizavimo tvarką: „Tikrai ne kartą kalbėjom apie tai, nes jau pribrendo laikas grįžti. Didelių problemų organizuojant šventes atvirose erdvėse nekildavo, nes prekiaujantys alkoholiu į jas net nesiregistruodavo, nesikreipdavo. Draudimas įvestas 2016 m. ir visi jau žinojo, kad Rokiškyje per šventes negali būti alkoholio. Tikėkimės, kad panaikinus šį draudimą, atvykstančių į šventes ir tiekiančių maitinimą padaugės“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video