Lietuvos bažnyčiose rinko aukas Ukrainos žmonėms, dabar kviečia paremti reikalingais daiktais (0)

Publikuota: 2024-04-15 Kategorija: Aktualijos
Lietuvos bažnyčiose rinko aukas Ukrainos žmonėms, dabar kviečia paremti reikalingais daiktais
Rokiškio Sirena nuotr. / Ketvirtadienį „Caritas“ savanoriai rinks ir fizinę paramą ilgo galiojimo maisto produktais, higienos ir buitinės chemijos priemonėmis.

Savaitgalį, sekmadienį vykusių Šv. Mišių metu visose Lietuvos bažnyčiose, jau trečią kartą nuo plataus masto agresijos prieš Ukrainą pradžios, buvo renkama rinkliava šios šalies gyventojams. Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje meldęsi tikintieji ir šį kartą parodė dosnumą: paaukota daugiau nei pusantro tūkstančio eurų.

„Caritas“ savanoriai rinks ir fizinę paramą ilgo galiojimo maisto produktais, higienos ir buitinės chemijos priemonėmis. Rokiškyje organizacijos savanoriai jos lauks ketvirtadienį (balandžio 18 d.), nuo 10 val. iki 18 val.

Kasmetinė finansinė parama

Tai – jau trečioji Lietuvos vyskupų skelbiama rinkliava.

Vos tik prasidėjus karui Ukrainoje, 2022-ųjų vasarį, Lietuvos tikintieji šalies bažnyčiose paaukojo 460 tūkst. eurų. Prie šios sumos tikrai nemažai prisidėjo ir Rokiškio rajone veikiančios parapijos: vien šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje tada buvo surinkta 3 tūkst. 300 eurų.

2023 m. kovą aukos siekė 260 tūkst. eurų, Rokiškio bažnyčioje – per 2 tūkst. eurų.

Trečiosios akcijos metu, užvakar, miesto bažnyčioje susibūrę tikintieji paaukojo apie 1 tūkst. 600 eurų.

Pasak Rokiškio dekanato „Caritas“ vadovės Dangiros Šatienės, svarbu pats paramos faktas: „Kad ir nedaug paaukoja, bet rokiškėnai išlieka jautrūs šiuo klausimu. Deja, šį kartą pasigirdo nuomonių, kad „neaukosiu, neskatinsiu karo“... Bet „Caritas“ aukas renka ne ginklams, o nukentėjusiems ir vargstantiems Ukrainos žmonėms pagelbėti. Gal kai vyksta tiek daug įvairių akcijų, žmonės jau ir susimaišo“.

Visgi, norintys prisidėti, gali tą padaryti ir pervesdami auką į specialią Lietuvos „Caritas“ banko sąskaitą Ukrainai: LT257300010115125026.

Rinks ir daiktus

Šią savaitę taip pat numatytas paramos daiktais rinkimas. Tai – jau 7-oji tokio pobūdžio organizacijos „Caritas“ inicijuojama akcija.

D. Šatienės teigimu, Rokiškyje daiktų rinkimas vyks vieną dieną – balandžio 18 d. – ketvirtadienį, nuo 10 val. iki 18 val., adresu: Nepriklausomybės a. 1.

Labai laukiama ilgo galiojimo maisto produktų, higienos ir buitinės chemijos priemonių. Ypač prašoma aukoti sauskelnių suaugusiems bei vaikams.

„Labai prašome rokiškėnų nešti tikslingai tai, kas nurodyta. „Carito“ organizacija išsiaiškina poreikį ir akcijas organizuoja laukdami būtent to, ko prašo, ko tuo metu reikia. Kažkada labai reikėjo medicinos priemonių, bet šios akcijos metu jų nerenkame. Gal nebėra poreikio. Mes neturėsime kur dėti, jei iš mūsų nepaims to, ko nereikia“, – būti sąmoningais kvietė organizacijos vadovė.

Paramos rinkimo vietų ir prašomų paaukoti daiktų bei produktų sąrašus rasite svetainėje caritas.lt

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video