Lietuvos Prezidento inauguracijoje suplevėsuos ir trys herbinės Rokiškio savivaldybės vėliavos (0)

Publikuota: 2024-07-10 Kategorija: Aktualijos
Lietuvos Prezidento inauguracijoje suplevėsuos ir trys herbinės Rokiškio savivaldybės vėliavos
Rokiškio rajono savivaldybės nuotr. / Rokiškio vėliavą šimtmečio Dainų šventėje nešęs V. Rancevas juokauja, kad jau jaučiasi etatiniu vėliavnešiu.

Šį penktadienį, liepos 12 d., vyksiančioje Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos antros kadencijos inauguracijoje kviečiami dalyvauti ir šalies savivaldybių atstovai. Prašoma, kad kiekvienai savivaldybei inauguracijos ceremonijoje atstovautų trys vėliavnešiai su savo savivaldybės trimis reprezentacinėmis (siuvinėtomis) herbinėmis vėliavomis, kurios suderintos su Lietuvos heraldikos komisija. 

Rokiškio savivaldybė siunčia herbines Rokiškio ir Pandėlio vėliavas bei šiais metais Lietuvos mažosios kultūros sostinės statusą turinčių Kamajų vėliavą. 

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Valerijaus Rancevo, Rokiškio ir Pandėlio herbai pripažinti vienais pačių gražiausių ir įdomiausių Lietuvoje, o Kamajai šiemet turi išskirtinį statusą, todėl į Prezidento inauguraciją keliauja ir jų herbinė vėliava. 

Rokiškio herbinę siuvinėtą vėliavą neš V. Rancevas, Pandėlio – seniūnas Algirdas Kulys, Kamajų – buvęs ilgametis seniūnas, VšĮ Kamajų respublikos prezidentas Vytautas Vilys. Vėliavnešiai bus pasipuošę tautiniais kostiumais. 

Prieš 15 val. vyksiančią iškilmingą Lietuvos Respublikos Prezidento vėliavos keitimo ceremoniją vėliavnešių S. Daukanto aikštėje dar laukia repeticija. 

Rokiškio vėliavą šimtmečio Dainų šventėje nešęs V. Rancevas juokauja, kad jau jaučiasi etatiniu vėliavnešiu. „Bet man tai – didelė garbė. Tik šį kartą vėliava bus kur kas sunkesnė – iš dvigubo audinio, siuvinėta. Svoris nemažas, bet nereikės su vėliava eiti keturių kilometrų, kaip teko Dainų šventėje, todėl, manau, viskas bus gerai“, – neabejoja V. Rancevas. 

 

Nuo gegužės 12 dieną įvyksiančios Prezidento inauguracijos bus pradėta skaičiuoti antra G. Nausėdos penkerių metų kadencija.

G. Nausėdos inauguracija prasidės priesaika Seime, vėliau Prezidentas dalyvaus Šv. Mišiose Vilniaus arkikatedroje, po jų Katedros aikštėje vyks Prezidento kaip vyriausiojo ginkluotųjų pajėgų vado ceremonija, kur dalyvaus ir Lietuvos kariai. Iš ten šalies vadovas eis į S. Daukanto aikštę prie Prezidentūros, kur sakys kalbą Lietuvos žmonėms. Vėliau Prezidentūroje Vyriausybė grąžins G. Nausėdai įgaliojimus ir tada Prezidentas paves Ministrų kabinetui laikinai eiti pareigas, kol Seimas iš naujo nenubalsuos dėl Ingridos Šimonytės kandidatūros toliau dirbti premjere. 

Liepos 12 dienos vakarą Prezidentūroje bus rengiamas iškilmingas priėmimas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video