„Maisto banko“ akcija dar kartą parodė – aukoti žmonės nepavargo (0)

Publikuota: 2023-03-20 Kategorija: Aktualijos
„Maisto banko“ akcija dar kartą parodė – aukoti žmonės nepavargo
Miglė Dambrauskaitė / Aktyviai į akciją įsitraukė ir jaunimas – Carito savanoriai: per dvi dienas jų buvo 35. Iš kairės: Julija Streikutė, D. Šatienė ir Vesta Stunžėnaitė.

Praėjusį savaitgalį (penktadienį ir šeštadienį) 34-ąjį kartą „Maisto bankas“ Lietuvoje organizavo akciją, kurios metu kvietė maisto produktais paremti sunkiai besiverčiančius žmones.

Skirtingoms bendruomenėms

Rokiškyje akcija vyko 5-ose prekybos centruose. Jų prieigose ateinančius pirkėjus pasitiko savanoriai, dalinantys skrajutes su trūkstamų produktų sąrašu. Parduotuvėse rokiškėnai buvo kviečiami aukoti skirtingoms bendruomenėms: Rokiškio rajono gausių šeimų asociacijai „Agota“ bei Katalėjos šeimynai paramą maisto produktais rinko parduotuvėje „Iki“ (Jaunystės g. 1), Obelių socialinių paslaugų namų bendruomenei – „Lidl“, Rokiškio dekanato Caritui – „Maxima XX“, Skemų socialinės globos namams – „Iki“ (Panevėžio g. 16).

Šeštadienio popietę kalbinta Rokiškio dekanato Carito vadovė Dangira Šatienė paaiškino, kad akcijos metu kiekvienas renka savo bendruomenei.

„Mes, Rokiškio dekanato Caritas, renkame savo reikmėms. Taip, tai yra „Maisto banko“ akcija, vyksta visoje Lietuvoje, tačiau tai, ką per šias dvi dienas mums suaukos rokiškėnai, liks Rokiškyje. Daug kam atrodo, nes girdžiu tokias kalbas, kad šiuos suaukotus produktus mes kažkur vežame, į „bendrą šalies katilą“. Ne. Akcijos metu suaukotų produktų kiekį užregistruosime „Maisto banke“, bet išdalinsime Rokiškyje vargingai gyvenantiems ir stokojantiems asmenims“, – paaiškino pašnekovė.  

Ačiū

D. Šatienė sakė labai maloniai nustebusi rokiškėnų gerumu. „Maisto banko“ akcijoje Rokiškio „Caritas“ dalyvauja jau septintus metus, tačiau suaukoti kiekiai labiausiai džiugino šį kartą – penktadienį, po 5 val. labdaros rinkimo (savanoriai laukė nuo 15 val. iki 20 val.), į sandėlį parvežė net 18 maisto pilnų dėžių. Tai – rekordinis skaičius. Šeštadienį iki 16 val. savanoriai surinko 17 maisto dėžių.

Iš viso per dvi dienas vien Rokiškio dekanato „Caritas“ surinko 1 tūkst. 489 vnt. įvairių daiktų, suskaičiuota 480 žmonių, kurie įdėjo į aukų krepšelį.

„Žmonės į krepšelį dėjo, kaip ir buvo prašoma, ilgesnio galiojimo laiko produktus. Daugiausiai – makaronai. Pastebėjome, jog šiais metais retas kuris dėjo miltų. Anksčiau jų surinkdavome kur kas daugiau. Tikriausiai, tam įtakos turėjo miltų pabrangimas. Nors aliejus taip pat pabrango, jo gavome nemažai... Aukojo žirnelių, konservų, higienos priemonių“, – vardijo vadovė ir tarė nuoširdų ačiū visiems, abejingais nelikusiems žmonėms bei į pagalbą atskubėjusiam gausiam savanorių būriui.

Skaičiai Rokiškyje

„Maisto banko“ duomenimis, Rokiškyje šios akcijos metu buvo registruotas 28 procentų ūgtelėjimas, lyginant su rudenį vykusia akcija. Paramą iš viso rinko 94 savanoriai, aukota 1 tūkst. 137 kartus ir surinkta 3 tūkst. 488 vnt. maisto produktų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video