Maršrutai į kitus miestus kol kas nesikeis – pertvarkai numatytas pereinamasis laikotarpis (0)

Publikuota: 2023-03-29 Kategorija: Aktualijos
Maršrutai į kitus miestus kol kas nesikeis – pertvarkai numatytas pereinamasis laikotarpis
Rokiškio autobusų parko archyvo nuotr. / Iki liepos 1 d. maršrutai nesikeis

Seimas praėjusį ketvirtadienį pritarė Kelių transporto kodekso pataisoms, nauja tvarka dėl tolimojo susisiekimo įsigalios nuo liepos 1 d. Numatytas pereinamasis laikotarpis leis lengviau atsikvėpti kai kuriems vežėjams, kurie, paskelbus apie planuojamą tolimojo susisiekimo autobusais rinkos  reformą, prakalbo negalėsiantys vykdyti tolimųjų maršrutų dėl keliamų reikalavimų.

Sunkiai įvykdomi

Tolimojo susisiekimo autobusais rinkos reforma siekiama atnaujinti autobusų parką, pertvarkyti maršrutus. Numatyta, kad tolimojo susisiekimo maršrutus turės aptarnauti ne senesni nei 14 metų, o nuo 2026-ųjų – iki 10 metų autobusai. Šis reikalavimas sunkiai įvykdomas nedideliems autobusų parkams. Kaip jau rašėme, Rokiškio autobusų parkas, kaip vežėjas, neturėtų galimybės dalyvauti konkursuose dėl transporto priemonėms keliamų reikalavimų, o tai reiškia, kad pasibaigus dabar galiojančioms sutartims, negalėtų vežti keleivių į Kauną, Vilnių ar Panevėžį.

Išliks tie patys

Rokiškio autobusų parko direktorius Antanas Taparauskas komentavo, kad keleiviai ir vežėjai, bent jau iki liepos 1 d. gali likti ramūs, nes autobusų maršrutai išliks tie patys. Netrukus bus atnaujintas ir išankstinių bilietų pardavimas.

Iki šių metų liepos mėnesio turėtų būti pratęsti leidimai ir keleivių vežimo sutartys, kurie galioja iki šių metų kovo 31 d. Po liepos 1 d. įsigalioja 18 mėnesių pereinamasis laikotarpis. Todėl vežėjams teks apsispręsti, ar nuo vasaros vidurio įsipareigoti vežti tais maršrutais ir laikais, kuriais vežė iki šiol ar kažką koreguoti.

 

 

 

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video